dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Malowanie rury kanalizacyjnej PCV - czym, jak?

    Czy macie jakieś doświadczenia w malowaniu rury PCV (kanalizacyjnej) tak, aby farba nie schodziła, nie łuszczyła się itd? Chodzi o odcinek na zewnątrz domu.
    Chodzi o rurę, która jest zakończeniem wywietrznika szamba - zrobiłem sobie taki wywietrznik rurą fi 75mm, no i wystaje sobie jego koniec pomiędzy drzewkami na mojej działce na jakieś 100cm, a na końcu wetknięty jest grzybek.
    Grzybek jest brązowy, ale rura jest szara i dlatego chciałbym ją pomalować na brązowo.
    Czym to pomalować?
    Zmatować papierem ściernym i lakier nitro?
    Nie zejdzie?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  2. #2

    Domyślnie

    malowałem takie rury. najpierw proponuje zmatowić papierem ściernym -pierwsze np 100 potem 250-400 - następnie odtłuścić np. rozc. nitro , pomalować podkładem a następnie 2x autorenolak. ja tak robiłem i nic nie pęka i nie odłazi.
    ważne by warstwy tak podkładu jak i nawierzchniowej farby były "cienkie"- ja malowałem wałkiem.
    pozdro
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  3. #3

    Domyślnie

    Jaki podkład stosowałeś? Tzn. na bazie jakiego rozpuszczalnika? Nitro?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  4. #4

    Domyślnie

    nie pamiętam jaki to był podkład, być może unicor szary (alu)
    mieszkam na wsi, podoba mi się.

  5. #5

    Domyślnie

    też mam taką rurę tylko u mnie cała jest szara, a obok pomarańczowy wlot od szamba

    planuję zrobić na tym skalniak - tak żeby nie było tego za bardzo widać, ale u nas będzie kanaliza za dwa lata to wtedy całkiem to zakryję.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony