dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie kolejność wykonczenia

    witam

    mam takie pytanie w jakiej kolejności wykańczalibyście wnetrze mieszkania ???
    tzn:
    - podłogi w pokojach polaczenie parkietu tradycyjnego z jesionu z gresem polerowanym na obrzezach pokojów, aneks kuchenny z gresu salon parkiet, oraz hol z gresu polarowanego
    - drzwi wewnetrze
    - kuchnia z jakims rozwiązaniem oddzielenia aneksu od salonu prawdopodobnie cos w stylu takiego barku (meble z agd)
    - lazienka od podstaw (podwieszany wc, kabina prysznicowa zlew, moze jakies poleczki z karton gipsu)

    Wydaje mi sie ze najpierw parkiet, pozniej dopiero gres, drzwi wewnetrze i kuchnia, a lazienka oczywiscie w miedzyczasie

    pozdrawiam i prosze o jakies sugestie

  2. #2

    Domyślnie

    Zdecydowanie najpierw łazienka i gres ,
    potem kuchnia, parkiet i drzwi wewnętrzne

    Koniecznie parkiet po gresie !!!
    Uratować człowieka przed samotnością- to dopiero wyzwanie w dzisiejszym świecie.

    Moj album

  3. #3

    Domyślnie

    czy taka kolejność polozenia gresu nie spowoduje roznicy poziomow parkietu i gresu ???, parkiet ma wkoncu 22 mm a gres kolo 8 mm. Lepiej byloby dopasowac oba elementy w odrotnej kolejnosci ukladania. I dodatkowo gres mozna uszkodzic podczas ukladania parkietu ???

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zasada jest taka, że najpierw powinno się wykonać wszystkie prace mokre - np. układanie gresu, prace w łazience, a potem kłaść parkiet.

  5. #5

    Domyślnie

    Jak pokażesz plytkarzowi parkiet (albo chociaż podasz jego grubość) to powinno być bez problemu (pod warunkiem dobrego płytkarza) Raczej się nie spotkałam, aby ktoś robił gres przed parkietem.

    A co do drzwi, to ja bedę miała po parkiecie, ale szerokość futryn jest na wymiar ściany, nie wiem, czy nie trzeba montować futryn przed parkietem jeżeli sa węższe niż ściana.

  6. #6

    Domyślnie

    czy najpierw wykańcza się ściany czy montuje drzwi wewnętrzne?

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiulka
    czy najpierw wykańcza się ściany czy montuje drzwi wewnętrzne?
    Ja kupowałam dom od developera i miał być oddawany do wykończenia z drzwiami wewnętrznymi i schodami. Myślę więc, że jak najbardziej można wykańczać po wstawieniu drzwi.
    Jednak my robilismy ściany przed montażem drzwi, bo wiadomo, że drzwi trzeba okleić, pilnować majstrów, żeby nie zniszczyli... A tak - weszliśmy z wykończeniówką wcześniej, a na sam koniec developer montował drzwi...
    Jak dla mnie tak jest lepiej...

  8. #8

    Domyślnie

    ja też mam pytanie - drzwi zewnętrzne. Planowałam je wstawiać z ociepleniem w maju. Ale przyszło mi przełożyć ocieplenie na inny termin, może nawet na wrzesień a poprawki tynkarskie i malowanie będę robić pod koniec maja.

    Czy muszę wstawię wtedy drzwi zewnętrzne? I tynkarz od wewnątrz mi ładnie je wykończy. Tylko ze będę chciała drzwi drewniane i boje sie że będą poniewierane przez kolejne ekipy....

    czyli kiedy najlepiej drzwi zewnętrzne?

  9. #9

    Domyślnie

    Można je wstawić nawet teraz przed pracami związanymi z ociepleniem zewnętrznym. Trzeba je tylko odpowiednio zabezpieczyć, np. specjalną folią.
    Jeśli ekipa jest staranna to nie powinni zniszczyć drzwi,

    Pozdr,

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony