Nie wiem skad u nas szalenstwo ekogroszku, chyba przez brak promocji inyych rozwiązań.
Podstawowe minusy to brud i popiół! Miałem i wywalilem. Co to ma wspolnego z ekologią poza nazwą? NIC.

Przerzucilem sie na pelet. Jak ktos nie wie, to granulat drzewny, CZYSTY! Zuzycie podobne do ekogroszku, cena tez, ale nie mam prawie popiołu, zapach drzewa i czysto!!! Reszta taka sama, czyli zasyp, podajniki, dostawy (do Wrocławia) (worki albo cysterny, co sie chce).

Nie mam firmy od peletu, po prostu irytuje mnie ze NIKT nie wie co to jest i wszyscy biegaja za ekogroszkiem! Dania i Skandynawia, gdzie normy ekolog sa najwyzsze, ma potezna infrastrukture pelletu. To samo Austria. Tam nie moze byc węgla! Czemu u nas tego nikt nie promuje??!. A mamy potezne lasy i przemysł meblowy i trociny! Dania nawet 5% tego nie ma. No i jest to naprawde energia odnawialna a nie kopany surowiec!

Gdyby nie wyjazd do Danii to bym nie wiedzial ze cos takiego jest. A tam tez dowiedzialem sie ze mamy najlepszy pellet w Europie (Barlinka)!! - do ktorego porownuje sie inne pellety. SZOK! Dunczycy uwazaja nasz pellet za wzorcowy a u nas nikt nie wie co to jest!
Tylko ekogroszek!!!ABSURD