dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 84
  1. #1

    Domyślnie Piec na pelet w roku 2011

    Witam,

    przeczytałem wątki dotyczące kotłów na pelet. Niektóre datowane są nawet na rok 2004. Obecnie szukam sprawdzonego rozwiązania.

    Kotły, które są na rynku i są w miarę chwalone to:

    1. CSI D'Alessandro 20KW
    2. Defro duo pelet (lub lux)
    3. Kostrzewa pellets
    4. Granpal 20kW
    5. RED COMPACT
    6. EkoGreń
    7. HKS LAZAR* Smartfire
    8. Q Pellet Duo

    Każdy niemalże ma swoje wady. Kostrzewa, nowy produkt słabo sprawdzony do tego na forum są ciągłe narzekania na serwis.
    Defro również nowa propozycja, ciężko powiedzieć, że została ostro sprawdzona. Granpal ma problemy z cofaniem się żaru przy mocnym ciągu. Smartfire potrzebuje bufora. Q pellet duo ponoć jest mało wydajny, gdyż zrzut paliwa na z góry itp.

    Najdłużej na rynku jest model włoski CSI tylko ten nie ma sondy lambda, zaawansowanego sterowania czy pracy skokowej - automatycznego wygaszania i włączania się w razie potrzeby. Choć z drugiej strony niektórzy narzekają na pracę skokową z uwagi na niewydajną pracę kotła. Tyle że w lato przy ogrzewaniu CWU taka praca jest jak najbardziej właściwa.

    No i co teraz wybrać? Budynek jest cały na podłogówce, zapotrzebowanie około 20 KW. Główne paliwo pelet.

    Pewnie nie jestem sam w tej analizie, może ktoś ma to za sobą i może się pochwalić co wybrał i jak mu to działa.


    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap Zobacz post
    Witam,

    przeczytałem wątki dotyczące kotłów na pelet. Niektóre datowane są nawet na rok 2004. Obecnie szukam sprawdzonego rozwiązania.

    Kotły, które są na rynku i są w miarę chwalone to:

    1. CSI D'Alessandro 20KW
    2. Defro duo pelet (lub lux)
    3. Kostrzewa pellets
    4. Granpal 20kW
    5. RED COMPACT
    6. EkoGreń
    7. HKS LAZAR* Smartfire
    8. Q Pellet Duo

    Każdy niemalże ma swoje wady. Kostrzewa, nowy produkt słabo sprawdzony do tego na forum są ciągłe narzekania na serwis.
    Defro również nowa propozycja, ciężko powiedzieć, że została ostro sprawdzona. Granpal ma problemy z cofaniem się żaru przy mocnym ciągu. Smartfire potrzebuje bufora. Q pellet duo ponoć jest mało wydajny, gdyż zrzut paliwa na z góry itp.

    Najdłużej na rynku jest model włoski CSI tylko ten nie ma sondy lambda, zaawansowanego sterowania czy pracy skokowej - automatycznego wygaszania i włączania się w razie potrzeby. Choć z drugiej strony niektórzy narzekają na pracę skokową z uwagi na niewydajną pracę kotła. Tyle że w lato przy ogrzewaniu CWU taka praca jest jak najbardziej właściwa.

    No i co teraz wybrać? Budynek jest cały na podłogówce, zapotrzebowanie około 20 KW. Główne paliwo pelet.

    Pewnie nie jestem sam w tej analizie, może ktoś ma to za sobą i może się pochwalić co wybrał i jak mu to działa.


    Pozdrawiam.
    Witaj,
    podpinam się pod pytanie jaki piec wybrać ? Kolega z forum polecił mi http://www.heiztechnik.pl/index.php?...mid=20&lang=pl a ja znalazłem taki http://www.cichewicz.pl/produkty/kot...cze/pelety.php Dodając u mnie też będzie ogrzewanie podłogowe w całym domu. Dowiedziałem się również żeby szukać pieca z palnikiem Viking, to chyba norweski, polskie podobno są do d....y
    Ostatnio edytowane przez zbijar ; 02-08-2011 o 19:49

  3. #3

    Domyślnie

    Heatmatix, Ecofire jeśli tylko pellets to ecofire jeśli pelet i inny opał (zboże) i inna biomasa to granpal lub Heatmatix. Granpal jeśli jest porzadnie "zrobiony" to nie cofa żaru.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Heatmatix, Ecofire jeśli tylko pellets to ecofire jeśli pelet i inny opał (zboże) i inna biomasa to granpal lub Heatmatix. Granpal jeśli jest porzadnie "zrobiony" to nie cofa żaru.
    Dzięki Puławiak za poradę. Czy nie ma pieca z jakimś systemem zabezpieczającym się cofaniu żaru ? Czy lepiej kupić piec tylko na pellet czy na inne paliwa ?

  5. #5

    Domyślnie

    najlepiej na pellet tylko ale też warto by mieć jakąś alternatywę ale na sam pelet raczej wystarcza, takie układy mają kotły z palnikami wrzutkowymi w wiekszości ale to dużo by trzeba pisać. I długo wyjaśniać.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że Heatmatix będzie dla mnie za duży jeżeli chodzi o moc bo nie ma mniejszych niż 18 kW, a ten Granpal nawet mi się podoba tylko się muszę wczytać.

  7. #7

    Domyślnie

    modulacja palnika dlatego jest robiona 18 kW może pracować też na małych budynkach.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #8

    Domyślnie

    A co powiesz na pierwszą moją propozycję, kocioł CSI. W wielu miejscach piszą sporo dobrego na jego temat.

    Powoli ograniczam listę: wyrzuciłem z niej defro, kostrzewę smartfire i q duo.
    Ostatnio edytowane przez akapap ; 02-08-2011 o 20:27

  9. #9

    Domyślnie

    Ten CSI wydaje się dość fajny tylko muszę doczytać jaki ma palnik. Czemu wyeliminowałeś Q DUO ? Ja mam jeszcze posty na forum "dobre domy Ambrozja I" i tam kolega poleca mi właśnie Q EKO DUO. Ten piec ma trzech jego znajomych i bardzo sobie chwalą, serwis jest profesjonalny i nie ma kłopotów z tymi piecami. Poniżej przesyłam Ci linka

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...47#post4838547

    Przekonuję się do tego Q EKO DUO ale jeszcze poszukam opinii na temat tego pieca i zagłębię się w ten CSI
    Ostatnio edytowane przez zbijar ; 02-08-2011 o 20:33

  10. #10

    Domyślnie

    Co do CSI to ja mam pewne wątpliwości patrząc na jego super opinie. Same dobre co dla mnie jest mocno podejrzane.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  11. #11

    Domyślnie

    Dla mnie CSI odpada. Biorę pod uwagę Q EKO DUO albo Cichewicza tylko że nie na sam pellet tylko poszukam u niego pieca na kilka paliw.

  12. #12

    Domyślnie

    Q eko duo to zwykły eko-groszek do peletu to już lipa.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  13. #13

    Domyślnie

    Pisałem z kolegą, który ma znajomych i oni mają ten piec, palą w nim pelletem i wszystko ok. Ja też skłaniałem się tylko do pelletu ale w naszym kraju nie wiadomo co będzie za miesiąc...może się okazać że pellet będzie droższy od eko-groszku. Poniżej przesyłam Ci linka

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...47#post4838547

  14. #14

    Domyślnie

    Pomyliłem się, na myśli miałem piec Q BIO DUO, jest to produkt przeznaczony tylko do peletu i to na niego niektórzy narzekają.

    Pozdrawiam.

  15. #15

    Domyślnie

    Ja tam niezmiennie polecam Granpala, posiadam 15kW od 2006 roku i jest to jedna z moich najlepszych inwestycji.
    Domek mam 184m2 dobrze ocieplony i zużywam peletu średnio 4T na sezon zależnie od zimy 0d 3700kg do 4400kg.
    Następny na 100% będzie też Granpal no chyba że pojawi się coś lepszego ale jak dotąd pomimo powstania wielu klonów nic lepszego nie ma.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap Zobacz post
    Pomyliłem się, na myśli miałem piec Q BIO DUO, jest to produkt przeznaczony tylko do peletu i to na niego niektórzy narzekają.

    Pozdrawiam.
    Co powiesz o kotłach firmy "Ogniwo" ? Zastanawiam się nad tym żeby była możliwość sterowania kotłem przez internet, a ta firma ma właśnie takie sterowniki.

  17. #17

    Domyślnie

    Co do granpala. Pierwsza rzecz w kotle to bezpieczeństwo, w granpalu przy dużym ciągu komina potrafi cofać się żar. Nie wiem co to znaczy, ,,porządnie zrobiony'' ale skoro producent do tej pory nie uporał się z tym problemem to lipa.

    Pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie

    U mnie nic takiego się nie dzieje ale jak chcesz to z tego co wiem można sobie zamówić dodatkowe zabezpieczenie wodne które pełni rolę "strażaka"
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 03-08-2011 o 17:35

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał akapap Zobacz post
    Co do granpala. Pierwsza rzecz w kotle to bezpieczeństwo, w granpalu przy dużym ciągu komina potrafi cofać się żar. Nie wiem co to znaczy, ,,porządnie zrobiony'' ale skoro producent do tej pory nie uporał się z tym problemem to lipa.

    Pozdrawiam.
    mój granpal pracuje nieprzerwanie od lutego tego roku więc niezadługo. W tym czasie już parę razy nie było światła więc siłą rzeczy automatyka nie działała. Ani razu nie miałem problemu z cofającym się żarem. Pellet tak szybko się nie pali więc żeby żar dotarł do zasobnika to musiałoby z tydzień światła nie być.
    Na razie jestem zadowolony zobaczymy jak będzie dalej.
    Co do ciągu jak będziesz miał zbyt duży są sposoby by go zmniejszyć.
    A teraz co do bezpieczeństwa, co ci po bezpieczeństwie jak zależy ono, nazwijmy ogólnie od automatyki, a ona działa niestety na prąd więc jak się zachowa najbezpiecznijszy piec jak nie będzie zasilany?
    Nie słyszałem aby któryś był wyposażony w awaryjne zasilanie, pomijam wszelkiego rodzaju UPS.
    Nie będę przekonywał do granpala został mi on polecony i po prostu go kupiłem a pozatym popieram nasz krajowy przemysł

  20. #20

    Domyślnie

    A co sądzicie w sumie o defro? Jest mało opinii na temat pieców peletowych. Niby uniwersalny wygląda oki, tyle że to wszystko są nowe konstrukcje i zawsze pojawia się pytanie czy to jest sprawdzona konstrukcja?

    Pozdrawiam.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony