dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 104
  1. #41

    Domyślnie

    a no tak, że projektantów i instalatorów mogę znaleźć choćby jutro, z tym nie ma najmniejszego problemu, w przeciwieństwie do producentów i dostawców peletu, to się nazywa dostępnośc, reklama, wygoda, jak zwał tak zwał..., a od tego zależy też powowdzenie danego produktu na rynku, jak go nie widzimy to nie wiemy nawet że on jest, ot i cała filozofia
    a dotacje: oczywiście moja gmina jak i kilka innych mi znanych w okolicy nie udzielają żadnych eko-dotacji z których mógłaby skorzystać osoba budująca dom jednorodzinny, czy wiedzą o co chodzi nie wiem, nawet jak nie wiedzą zrobią dobrą minę do złej gry, zresztą w rzadko którym urzędzie ktoś zwykłemu petentowi będzie sie tłumaczył ze swojej wiedzy i kompetencji, niestety
    a jeśli bym miał wybór (dotowany oczywiście) to wolałbym chyba PC niż piec na pelety, no ale to tylko takie luźne gdybanie...

  2. #42

    Domyślnie ekogroszek cena

    Dzis w castoramie widzialem ekogroszek po ok 1000 zl/tona w workach. No to juz jest kuriozum. na dodatek sa braki w dostawach i cena rosnie i nigdzie nie ma pelletu!! a zadnej sieci w jakiej bylem. Nie jestem w stanie tego zrozumiec. Pellet dzis to ok 700 zl/tona z dostawa! Nie wspomne o ekologii itd. Zadziwiajace

  3. #43

    Domyślnie

    Racja te kuriozalnie niskie ceny się skończą. Ustawa przewiduje płacić za kWh niezależnie od nośnika, dlatego to chyba ostatnie miesiące tak kuriozalnie niskich cen
    http://www.isover.pl/
    "Na czym polega ocena energetyczna budynku i co dzięki niej zyskamy?"


    http://www.isover.pl/article.php?p=o&article_id=186
    automatyka górą

  4. #44

    Domyślnie

    Zanim sie wczytam w te linki to CHWILA! Wracamy do gospodarki nakazowej? Kto KOMU karze płacić?? Likwidujemy rynek?

    Pachnie paranoją. RYNEK DECYDUJE o cenach (pomijajac podatki panstwa). POki co nadal nie rozumiem, DLACZEGO nie ma nigdzie w ofercie pelletu? Naprawde nie jestem zadnym handlarzem pelletu ale mam rodzine w Danii i widze jak tam to działa. Niech bedzie wegiel/ekogroszek, ale tez niech beda inne nosniki, zwlaszcza ze mamy i lasy i trociny i fabryki i jest to ekologia bez CO2.

  5. #45

    Domyślnie

    Użytkownicy domów zużywających np 100kWh/m2 będą płacili tyle samo niezależnie czy ogrzewanie będzie prądem, gazem czy ekogroszkiem. Cena nośnika wyrówna cenę kWh.

    http://www.e-izolacje.pl/dom,energooszczedny,4978.htm (kliknąć tabelę wzrostu cen energii)

    Ta tendencja wzrostu cen bardzo przyspieszy.
    automatyka górą

  6. #46

    Domyślnie

    Wgregor, gdzie to przeczytałeś? Zacytuj proszę, bo raczej nie tam, dokąd odsyłasz.

    grzegorz961. Jeśli nie wiesz gdzie kupić pellet to p prostu zagugluj. Pelletu na rynku jest pełno. Jakiego tylko chcesz.

    Pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello
    Wgregor, gdzie to przeczytałeś? Zacytuj proszę, bo raczej nie tam, dokąd odsyłasz.

    grzegorz961. Jeśli nie wiesz gdzie kupić pellet to p prostu zagugluj. Pelletu na rynku jest pełno. Jakiego tylko chcesz.

    Pozdrawiam
    POwiem tak. Jestem architektem i projektuje domy tam gdzie nie ma infrastruktury gazowej. NIE DA SIE ludziom wybic z glowy ekogroszku, bo NIE WIEDZĄ co to ten pellet i co gorsza - NIE MA GO NIGDZIE, tak zeby pojechac zobaczyc i kupic. MOwie o okolicach wrocławia. Nie da sie namowic ludzi, jesli w marketach i na składach nie ma NIC. Mało tego w Castoramie i w OBI bylem wczoraj i pytalem - pracownicy NIE WIEDZIELI co to za bardzo jest ten pellet )

    No to juz przegięcie....Wiec realnie rynku nie ma z punktu widzenia Kowalskiego. On nie moze nie widziec czegos co ma kupowac potem latami. To ze mozna gdzies tam zamowic to go nie przekonuje. No i co z małymi zakupami awaryjnymi, typu kilka worków? Mam ich namawiac na zakupy w fabrykach?

    Po prostu nie kapuję tego kraju. TV publiczna jest tez min od tego zeby promowac rozne rozwiazania. Ale do tego trzeba miec PLAN, pomysł, cokolwiek. Ten rząd nie ma nic niestety....

  8. #48

    Domyślnie

    grzegorz961. Rozumiem Ciebie doskonale. Sytuacja o której piszesz dotyczy bardzo rozwiniętego rynku dystrybucji pelletu jaki jest w Skandynawii. Pamiętaj, jednakże że tam również pellet powoli dochodził do takiej sytuacji. Jeżeli w Polsce nie można kupić pelletu na dowolnych składach paliwowych, czy w Castoramie dowodzi to tylko tego, że biomasa, a zwłaszcza pellet drzewny nie jest "obciążony" politycznym zadęciem i podlega jedynie lokalnej sytuacji rynkowej. Tworzy się kółko graniaste: lidzie nie wiedzą nic o pellecie, dlatego że nie można go znaleźć w widocznym dla nich miejscu (także w głowach instalatorów-doradców), a "widoczne dla nich miejsca" nie sprowadzają pelletu, bo ludzie nic o nim nie wiedzą i o niego się nawet nie pytają.
    Jeżeli jesteś architektem i chcesz projektować systemy pelletowe w Polsce to je PROJEKTUJ, DORADZAJ, INFORMUJ tak często jak tylko możesz....... a jego dostawę zostaw tym, którzy się zajmują tym profesjonalnie. Tak samo jak dostawami gazu płynnego czy oleju opałowego. Czy ktoś jeździ po propan, czy olej do Castoramy?
    Pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    PO propan nikt nie musi jezdzic bo rynek i lobby tego surowca jest potezne!!

    Tutaj chodzi o przekonywanie klientow, ale takze firm instalujacych glownie piece na ekogroszek. W pojedynke sie tego nie zrobi. Ogolna promocja medialna jest konieczna. Teraz kiedy ekogroszek idzie w gore tym latwiej powinien przebijac sie pellet.

    co do skandynawi, Austrii itd - tez nieprawda. Tam intensywnie działa/działało panstwo. Chocby przez ulgi podatkowe i refundacje. U nas nie ma NIC.

    A moze jest to polityka celowa, ktorej nie znam, ze panstwo woli blokowac pellet zeby wspomoc gornictwo i potezne krajowe zasoby? Moze cos w tym jest.
    Tyle ze to nie ma nic wspolnego z ekologia, jedynie moze z oszczednoscia. Nie ma tez wiele z polityka unii, ktora stara sie odchodzic od wegla, chocby przez emisje Co2. Wszystko to razem jest dziwne i nieczytelne.

    Ostatnio robiłem duza szkołe, ktrej dyrektor miał ambicje ekologiczne. Mial do momentu jak pojawil sie potezny tradycyjny dostawca ciepła. O pellecie oczywiscie prawie nic nie wiedział. Wolał płacic 2x wiecej ale nie ryzykowac nowosci i utraty posady gdyby cos nie wyszło. W ten sposob to do niczego sie nie dojdzie. Moze walcze z wiatrakamii

  10. #50

    Domyślnie Re: ekogroszek cena

    Cytat Napisał grzegorz961
    Dzis w castoramie widzialem ekogroszek po ok 1000 zl/tona w workach. No to juz jest kuriozum. na dodatek sa braki w dostawach i cena rosnie i nigdzie nie ma pelletu!! a zadnej sieci w jakiej bylem. Nie jestem w stanie tego zrozumiec. Pellet dzis to ok 700 zl/tona z dostawa! Nie wspomne o ekologii itd. Zadziwiajace
    no to chyba już się nie dziwisz że nikt nie chce pieca na pellety? Skoro są problemy z jego kupnem a ekogroszek po 650zł/t u normalnego dystrybutora

    poza tym ludzie umieją liczyć - jak pellety byłby tańsze od groszku to kupowaliby piece na pellety - sam tak zresztą planowałem pomimo trudności w nabyciu pelltów. Ale zadzwoniłem do producenta wziąłem kalkulator do ręki i wybrałem wersję tańszą w eksploatacji czyli groszek. A ekologią sobie głowy nie zawracam bo mój dom i tak przez całe dziesięciolecia nie zanieczyści tak środowiska co jakaś średnia fabryczka przez parę dni...

  11. #51

    Domyślnie

    tak ale poczekajmy chwile. Tendencje sa jasne co do cen. Ekogroszek i węgiel beeda coraz drozsze. ludzie kupili mnostwo piecow i teraz biegaja za ekogroszkiem, ktorego 80% Polska exportuje! Przy ciepłych zimach pellet stanie sie szybko tanszy. No ale to juz rozmowy akademickie troche. zobaczymy

  12. #52

    Domyślnie

    Grzegorzu961. Jeszce raz proszę Cię, abyś nie czekając na różne kampanie medialne, pomoce rządowe itp. projektował instalacje pelletowe, bo tylko TY i "tylko TY" jesteś odpowiedzialny za rozwój rynku pelletowego w Polsce.
    Inaczej stracisz kolejnego dyrektora szkoły, którego przekona np. Pierwek swoimi argumentami o cenach paliw, czy braku szkodliwości spalania węgla. A szkoda.
    Pzdr.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pello
    Grzegorzu961. Jeszce raz proszę Cię, abyś nie czekając na różne kampanie medialne, pomoce rządowe itp. projektował instalacje pelletowe, bo tylko TY i "tylko TY" jesteś odpowiedzialny za rozwój rynku pelletowego w Polsce.
    Inaczej stracisz kolejnego dyrektora szkoły, którego przekona np. Pierwek swoimi argumentami o cenach paliw, czy braku szkodliwości spalania węgla. A szkoda.
    Pzdr.
    sprawa wyglada tak, ze klienci chca miec kogos ZOBOWIAZANEGO do dostarczania pelletu - to dla nich warunek najwzniejszy. INformacje o fabrykach ic dla nich nie znacza, chca miec umowe na kilka lat dostaw, bo nie maja skladow w poblizu. NO ja im tego nie zapewnie. Male firmy instalacyjne nie sa dla nich wiarygodne. Mysla słusznie - jesli nagle zabraknie paliwa, MUSZA miec natychmiast chocby mała ilosc. To powinni wziac na siebie producenci. Taki Barlinek np. a nie ja

  14. #54

    Domyślnie

    Są piece, które palą i to i to, można taki kupić, co za problem, rynek sam zweryfikuje, jak sie przestanie opłacać groch to będzie się palić peletem, trzeba tylko pamietać, że spadnie wtedy moc pieca a i zwiekszy sie zapotrzebowanie na skład opału
    pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Są piece, które palą i to i to, można taki kupić, co za problem, rynek sam zweryfikuje, jak sie przestanie opłacać groch to będzie się palić peletem, trzeba tylko pamietać, że spadnie wtedy moc pieca a i zwiekszy sie zapotrzebowanie na skład opału
    tylko teoretycznie. takie piece na pellet sa wymagajace co do palnikow itd. to nie sa dobre rozwiazania. O ile wiem nie ma teraz na rynku piecow dobrych na oba paliwa.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz961
    Cytat Napisał Pello
    Grzegorzu961. Jeszce raz proszę Cię, abyś nie czekając na różne kampanie medialne, pomoce rządowe itp. projektował instalacje pelletowe, bo tylko TY i "tylko TY" jesteś odpowiedzialny za rozwój rynku pelletowego w Polsce.
    Inaczej stracisz kolejnego dyrektora szkoły, którego przekona np. Pierwek swoimi argumentami o cenach paliw, czy braku szkodliwości spalania węgla. A szkoda.
    Pzdr.
    sprawa wyglada tak, ze klienci chca miec kogos ZOBOWIAZANEGO do dostarczania pelletu - to dla nich warunek najwzniejszy. INformacje o fabrykach ic dla nich nie znacza, chca miec umowe na kilka lat dostaw, bo nie maja skladow w poblizu. NO ja im tego nie zapewnie. Male firmy instalacyjne nie sa dla nich wiarygodne. Mysla słusznie - jesli nagle zabraknie paliwa, MUSZA miec natychmiast chocby mała ilosc. To powinni wziac na siebie producenci. Taki Barlinek np. a nie ja
    Producenci nie są od dostarczania paliwa, tylko od jego produkowania. Tak jest również w Skandynawii (chyba, że pojedyncze kontrakty). Dostawami paliwa MUSZĄ zajmować się lokalni przedstawiciele producenta, instalatorzy, lub firmy paliwowe. I za taki stan rynku odpowiedzialny jesteś TY, Grzegorzu961
    Pzdr

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz961
    Cytat Napisał Malobert
    Są piece, które palą i to i to, można taki kupić, co za problem, rynek sam zweryfikuje, jak sie przestanie opłacać groch to będzie się palić peletem, trzeba tylko pamietać, że spadnie wtedy moc pieca a i zwiekszy sie zapotrzebowanie na skład opału
    tylko teoretycznie. takie piece na pellet sa wymagajace co do palnikow itd. to nie sa dobre rozwiazania. O ile wiem nie ma teraz na rynku piecow dobrych na oba paliwa.
    Przykładowy Klimosz 50KW jego moc po zmianie paliwa i przestawieniu na pelety daje 44KW mocy
    pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    Cytat Napisał grzegorz961
    Cytat Napisał Malobert
    Są piece, które palą i to i to, można taki kupić, co za problem, rynek sam zweryfikuje, jak sie przestanie opłacać groch to będzie się palić peletem, trzeba tylko pamietać, że spadnie wtedy moc pieca a i zwiekszy sie zapotrzebowanie na skład opału
    tylko teoretycznie. takie piece na pellet sa wymagajace co do palnikow itd. to nie sa dobre rozwiazania. O ile wiem nie ma teraz na rynku piecow dobrych na oba paliwa.
    Przykładowy Klimosz 50KW jego moc po zmianie paliwa i przestawieniu na pelety daje 44KW mocy
    Tak ale problemem sa podajniki, nawiewy itd. to jest problem kluczowy i bardzo awaryjny

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzegorz961
    tak ale poczekajmy chwile. Tendencje sa jasne co do cen. Ekogroszek i węgiel beeda coraz drozsze. ludzie kupili mnostwo piecow i teraz biegaja za ekogroszkiem, ktorego 80% Polska exportuje!
    praktyka nie potwierdza Twojej teorii o obniżanie ceny pelletu - jak zaczynałem się interesować to 1t pelletu kosztowała 350-400zł teraz 700zł . Czyli jednak nie tanieje. Zdrożał o 100% w 2 lata.

    a jaka część produkcji pelletów jest eksportowana ? stawiam że więcej niż 90%.

    jedyne co może dobić użytkowników węgla to nowe unijne podatki za emisję CO2 i to prawdopodobnie się stanie bo UE zrobi wszystko żeby pozbawić Polskę profitów z naszych naturalnych złóż węgla.

    Przy ciepłych zimach pellet stanie sie szybko tanszy. No ale to juz rozmowy akademickie troche. zobaczymy
    to już czysta demagogia - nie twierdzę że tak nie będzie bo słabsza zima=mniejszy popyt=niższe ceny ale to tyczy się każdego towaru jak będzie mniejszy popyt na ropę czy węgiel to będą tańsze

  20. #60

    Domyślnie

    Pierwek, tu nie trzeba nic teoretyzować. Wystarczy prześledzić ceny tego co w Polsce sprzedawane jest jako pelet.
    Tak jak piszesz - coś co z wyglądu i struktury przypominało pelet po 350 - 400 zł sprzedawane było wprost od producenta w cenie netto w 2004 do 2005 roku. W okolicy 2005 - 2006 roku zaczęto produkować pelety klasy DIN i zawsze był on sprzedawany w cenie nie mniejszej niż 600 - 650 zł netto. W 2006 roku zaczęła się histeria włoska i ceny poszybowały nawet do 800 - 900 zł netto u producenta. Od 2007 roku ceny zaczęły spadać. Obecnie klasę DIN i DIN + można kupić za 520 - 650 zł netto u producenta. Jaki są ceny w detalu wystarczy poguglować. Tonę takiego peletu w workach brutto z dostawą do domu swobodnie można kupić za 750 zł.
    Trend wzrostu cen peletu w europie jest stały, ale w o wiele mniejszym stopniu niż ceny oleju, czy prądu. M.in przyczyną tego jest to, że pelety produkowane są z odpadów i to, że podaż na rynek w tym polski jest coraz większa.
    Pzdr.

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony