dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 75
  1. #21

    Domyślnie

    no i okazuje sie ze na forum sami informatycy
    może by tak założyć grupę Informatyków Budujących
    też bym się wpisał, co prawda w branżę aktualnie porzuciłem na rzecz prywatnego biznesiku w zupelnie innej branży, ale "dypłom" w szufladzie jest

  2. #22

    Domyślnie

    ja użytkowałem na budowie młoto-wiertarkę EUROTECK ( kucie, wiercenie, mieszanie klejów i gipsów)byłem z niej bardzo zadowoly lepsza moim zdaniem od BOSHa koszt koło 200/250zł

  3. #23

    Domyślnie Re: Młotowiertarka - jaką wybrać?

    ja osobiście mam Skil'a z tej serii i okazał się on chyba najbardziej przydatnym urządzeniem na budowie. Nigdy jeszcze mnie nie zawiódł, a przekuwałem nim solidne ściany i strop betonowy.

  4. #24

    Domyślnie

    Używałem wpominanego powyżej Einhella. Do skuwania idealny - mocny i trwały. Jak zaczałem zmieniać szczotki na podróby to sam do dobiłem. Ale służył bardzo długo i intensywnie (trzeba pamiętać aby nie kłaść go na ziemie gdy jeszcze chodzi bo mocno potem sypie piachem po oczach). Do prac przy np. stelażach do KG mocny ale troszke za ciężki. Za te pieniądze polecam z pełną świadomością.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał GosiaIAdam
    R@dek, a ile dałeś za tą kątówkę i w jakim markecie?
    OBI - 239zł
    Wiem,wiem - przepłaciłem bo w sieci można kupić taniej ale ze względu na terminy u tynkarza muszę się spieszyć i nie mogę sobie pozwolić na 2-3 dni zwłoki.

    Cytat Napisał GosiaIAdam
    no i faktycznie, młotowiertarka do bruzd to chyba niezbyt się będzie nadawać. Tak mi się zdaje...?
    Do porothermu nie polecam - potłuczesz zamiast przeciąć.

    Cytat Napisał GosiaIAdam
    Zarówno jedna jak i druga młotowiertarka są tu chwalone, więc wybór nie będzie łatwy
    Zerknij na moc, siłę uderzenia, kolor (ten BOSCH to nie niebieski tylko zielony)... Ale mnie nie słuchaj bo może ja już nie jestem obiektywny

  6. #26

    Domyślnie

    No to wybór padł na Boscha, dziś zamówiłem Zdecydowałem się dlatego, że zdecydowanie lepiej leży mi w ręku. Obydwa są na gwarancji, więc jakby co to dam do serwisu. A po 2 latach może ten bosch jednak posłuży jako wiertarka w domu, bo spokojnie jedną ręką da się nim robić.

  7. #27

    Domyślnie

    mam takie ogólne pytanie - czy poza młotowiertarką czymś innym można wykonać bruzdy na kable w ścianie w tynku gipsowym? Wyjdzie tego moze z 10m.b, nie chciałbym kupować tak specjalistycznego sprzętu.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    kątówką z tarczą diamentową + delikatnie podkucie - idzie szybko

  9. #29
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bronson

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał GosiaIAdam
    Super, BOSCH GBH 2-26 DRE napewno jest bardzo dobry, ale i kosztuje ponad 500zł. A jak wspomniałem, to trochę za dużo jak na sprzęt, którego na 99% nie będę używał w ogóle po budowie.

    Tak więc nadal kandydatami pozostają SKIL 1758 i Bosch PBH 200 RE
    jednak pomimo swojej ceny w zestawie BOSCH GBH 2-26 DRE masz dwa szybkowymienne uchwyty SDS i zwykły, to seria profesional, 3 lata gwarancji, satysfakcji zapewne więcej. Dobry młotek w przystępnej cenie z dobrymi parametrami. Kupiłem na allegro jak mi dewalta skubneli z budowy, rewelacyjny sprzęt...

  10. #30

    Domyślnie

    z "troszkę" droższych polecam HITACHI DH 24 PC3 - można na Allegro znależć za 500 zł. Sam kupiłem taki sprzęt 2 lata temu i sprawuje się do dzisiaj fantastycznie. A trochę u mnie poszalała... Wykuwanie otworów drzwiowych, bruzdy pod instalacje co/wod-kan, cała instalacja elektryczna itp. Naprawdę warta swojej ceny, poręczna, dość lekka i do tego mocna jak na swoje gabaryty.

  11. #31
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar sys
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    bez urazy ale za 300-350zł to można sobie kupić dobry młotek i przecinak, a nie "młotowiartarkę"... no chyba ,że ten sprzęt kupiony "na czas budowy" większość czasu przeleży w szafie.

    bronson...ja swoje dewalty zawsze pilnuje

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał sys
    bez urazy ale za 300-350zł to można sobie kupić dobry młotek i przecinak, a nie "młotowiartarkę"... no chyba ,że ten sprzęt kupiony "na czas budowy" większość czasu przeleży w szafie.
    Przesadzasz i to znacznie, albo nie zastanowiłeś się zanim to napisałeś

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał emild
    mam takie ogólne pytanie - czy poza młotowiertarką czymś innym można wykonać bruzdy na kable w ścianie w tynku gipsowym? Wyjdzie tego moze z 10m.b, nie chciałbym kupować tak specjalistycznego sprzętu.
    Ja podobnie jak lobo0 robię szlifierką kątowa - w betonie komórkowym i silikatach - zupełnie obywam się bez kucia. Robi się szybko i równo. W tynku będziesz miał jeszcze łatwiej.

  14. #34

    Domyślnie

    Ja polecam dewelt firma super tylko nie wiem czy za 300-400 ją kupisz

  15. #35

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronson
    Cytat Napisał GosiaIAdam
    Super, BOSCH GBH 2-26 DRE napewno jest bardzo dobry, ale i kosztuje ponad 500zł. A jak wspomniałem, to trochę za dużo jak na sprzęt, którego na 99% nie będę używał w ogóle po budowie.

    Tak więc nadal kandydatami pozostają SKIL 1758 i Bosch PBH 200 RE
    jednak pomimo swojej ceny w zestawie BOSCH GBH 2-26 DRE masz dwa szybkowymienne uchwyty SDS i zwykły, to seria profesional, 3 lata gwarancji, satysfakcji zapewne więcej. Dobry młotek w przystępnej cenie z dobrymi parametrami. Kupiłem na allegro jak mi dewalta skubneli z budowy, rewelacyjny sprzęt...
    DRE nie ma wymiennych uchwytów, ma stały sds+, do którego mozna włożyć zwykły uchwyt zakończony trzpieniem sds+, wymienne dwa uchwyty w zestawie ma bodajże DFR, troszkę droższy

  17. #37
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bronson

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał bronson
    jednak pomimo swojej ceny w zestawie BOSCH GBH 2-26 DRE masz dwa szybkowymienne uchwyty SDS i zwykły, to seria profesional, 3 lata gwarancji, satysfakcji zapewne więcej. Dobry młotek w przystępnej cenie z dobrymi parametrami. Kupiłem na allegro jak mi dewalta skubneli z budowy, rewelacyjny sprzęt...
    DRE nie ma wymiennych uchwytów, ma stały sds+, do którego mozna włożyć zwykły uchwyt zakończony trzpieniem sds+, wymienne dwa uchwyty w zestawie ma bodajże DFR, troszkę droższy
    zgadza się, machnęły mi się oznaczenia... ja kupiłem wersję DFR ~700zł na allegro z f-rą i gwarancją

  18. #38

    Domyślnie

    Też zastanawiam się co kupić
    Czy kupić deWelt za 450 http://www.allegro.pl/item372779702_..._fv_radio.html
    jest też to samo tylko z końcówką z angli za 380

    Czy coś innego.
    Einhel pewnie z 200 tańszy ale nie wiem czy warto.
    Może coś innego?

  19. #39

  20. #40

    Domyślnie

    A gdzie mogę znaleźć nową hilti za porównywalną kasę?
    Chcę się zmieścić w 450 zł a niestety hiltui zaczynają się pewnie od tysiaka w górę

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony