dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 75
  1. #41

    Domyślnie

    niestety tak tylko omijaj tzw super oferty pod centrami handlo, podróbki

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Za młotowiertarkę zapłaciłem 170 pln w supermarkecie i jest rewelacja. Nieprawdą jest, że trzeba kupić wypasiony sprzęt żeby chodził długo, tylko trzeba sprzętu używać z głową, czyli - tłumaczę - trzeba myśleć w robocie a nie zapi...alać bez namysłu.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  3. #43

    Domyślnie

    Ja za swoja Kinzo kupiona w markecie 3 lata temu dałem chyba tez ok 170zł kułem, wierciłem, robiłem bruzdy, ostatnio używam do mieszania zaprawy i dalej jest git więc nie ma sensu przepłacać. Jak padnie to nie będę płakał. Wcześniej używałem makite i jak padła naprawa była droższa niż ta która kupiłem a ta niczym nie odbiega od makity a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Ja za swoja Kinzo kupiona w markecie 3 lata temu dałem chyba tez ok 170zł kułem, wierciłem, robiłem bruzdy, ostatnio używam do mieszania zaprawy i dalej jest git więc nie ma sensu przepłacać. Jak padnie to nie będę płakał. Wcześniej używałem makite i jak padła naprawa była droższa niż ta która kupiłem a ta niczym nie odbiega od makity a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać.
    Może masz na myśli maktec by makita z allegro?
    I faktycznie do kilku dziur w ogóle nie ma czego porównywać, ale po kilku dniach intensywnego użytkowania sprzętu klasy Kinzo każdego coś trafi kiedy głupi przełącznik się ułamie. Jedyną wadą sprzętu profesjonalnego są ich ceny - reszta same zalety. Sposób obsługi wierteł/dłut, osłony przed pyłem, moc silnika (co z tego że jest napisane 2000W, jeśli 900W sprzęt profesjonalny jest tak samo silny i to przy ciągłej pracy - to jest inna bajka. Odkąd mamy sprzęt makity zapomnieliśmy o nim wogóle, po prostu zawsze działa, niezależnie od tego co się robi. Do mieszania zapraw i kleju kupilismy za 30zł wiertarke udarową w markecie.

  5. #45

    Domyślnie

    wszystko zalezy od celu przeznaczenia jak amatorsko to OK .

  6. #46

    Domyślnie

    Na temat Makita, miałem okazję popracować sprzetem tym tzw nowej serii akumulatorowy młot, pilarka itd...byłem miło zaskoczony

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    Cytat Napisał bladyy78
    Ja za swoja Kinzo kupiona w markecie 3 lata temu dałem chyba tez ok 170zł kułem, wierciłem, robiłem bruzdy, ostatnio używam do mieszania zaprawy i dalej jest git więc nie ma sensu przepłacać. Jak padnie to nie będę płakał. Wcześniej używałem makite i jak padła naprawa była droższa niż ta która kupiłem a ta niczym nie odbiega od makity a skoro nie ma różnicy to po co przepłacać.
    Może masz na myśli maktec by makita z allegro?
    I faktycznie do kilku dziur w ogóle nie ma czego porównywać, ale po kilku dniach intensywnego użytkowania sprzętu klasy Kinzo każdego coś trafi kiedy głupi przełącznik się ułamie. Jedyną wadą sprzętu profesjonalnego są ich ceny - reszta same zalety. Sposób obsługi wierteł/dłut, osłony przed pyłem, moc silnika (co z tego że jest napisane 2000W, jeśli 900W sprzęt profesjonalny jest tak samo silny i to przy ciągłej pracy - to jest inna bajka. Odkąd mamy sprzęt makity zapomnieliśmy o nim wogóle, po prostu zawsze działa, niezależnie od tego co się robi. Do mieszania zapraw i kleju kupilismy za 30zł wiertarke udarową w markecie.
    popatrzmy jakim sprżetem pracują instalatorzy.....odpowiedz już mamy.
    tylko dodam szanujący sie i duże brygady.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    99,9% zabierających głos na forum to amatorzy, więc jest OCZYWISTE, że mówimy o domowym wykorzystaniu sprzętu, Aluland, a nie profesjonalnym. Nie myl pojęć.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Po zo zatem amatorom profesjonalny sprzęt skoro ten niemarkowy za 170 pln wystarczy nam na kilka lat? Chyba jedynie po to, żeby zaszpanować. Pytanie, przed kim? Przed panem fachowcem, który przyjedzie ze swoim sprzętem - markowym, niezawodnym?
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  10. #50

    Domyślnie

    a do skuwania wystającegio "gzymsu" z cegieł podmurówkowych nada się taki młotek pneumatyczny ?

    tylko zeby całe cegły od tego nie popękały...
    pozdrawiam

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał u2collector
    HITACHI DH 24 PC3
    Stary temat, ale ktoś może się naciąć tak jak prawie ja się naciąłem. W serwisie Hitachi potwierdzają opinię znalezioną na innym forum, że ten model jest awaryjny.
    Pozdrawiam,
    Radek

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ironhead

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam

    ja rozważam zakup między:
    DEWALT D25113K (cena: 599 PLN)
    BOSCH GBH 2-26DFR (cena: 655 PLN)

    Którą byście wybrali? Możliwości zapewne są podobne, ale pewnie trzeba brać pod uwagę gwarancję i jakość serwisów. Co w tej sprawie możecie doradzić?

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Mam Einhall z Tesco 850W za 179 PLN. Przepracował już niejedną budowę i walczy dalej. Staż - 2 lata przy profesjonalnych robotach (czego robić nie wolno) elektryka.
    Innego nie kupię, bo tego nikt na budowie nie podpieprzy.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    w0jta5

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Bosch GBH 2-26 DFR czy coś innego ?

    Witam.
    Do tego czasu tłukłem 2-24 dsr przez 6 lat
    jednak już nie daje rady

    Szukam dobrego sprzętu do codziennego używania ogólnobudowlanego (hydraulik).
    Nie chcę wydać więcej jak 1000zł

    Szukam sprzętu nowego, sprawdzonego, na SDS plus.

    Co możecie polecić?

    Pozdr.
    Wojtek.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    http://allegro.pl/mlotowiertarka-mak...220663392.html
    Pracuje ze mna jakieś 4 lata. nie do zajechania, a wiele przeszła.
    Uważaj na shit bez zabezpieczenia wiercenia.Zabezpieczenie w razie zakleszczenia nie połamie palców.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  16. #56

    Domyślnie

    Wątek umarł ale chcę napisać że w końcu po 5,5 latach ciężkiej pracy padała mi w końcu młotowiertarka Kinzo najprawdopodobniej szczotki się skończyły, lub jest coś z wirnikiem. Wiec wydane 170zl na 5 lat to chyba nie jest wieki wydatek. Dziś jadę kupić ponownie jakąś tanią młotowiertarke bo mam do wkucia rurki do wody, mam nadzieje że będzie się równie dobrze sprawowała co ta stara.

  17. #57

    Domyślnie

    Odkopie lekko temat

    Mam problem, muszę wywiercić ok 6-8 otworów w betonie/żelbetonie, a oprócz tego trzeba wywiercić sporo małych otworów w parkiecie (fi 2mm) i nie wiem co wybrać: z jednej strony młotowiertarka lepiej sprawdzi się do betonu, a wiertarka do lżejszych materiałów ?

    Wiem że można kupić adapter do młotowiertarki na zwykłe wiertła, ale są podobno jakieś luzy (mocowanie sds+), jednak niema jakiś konkretów - jak to będzie wyglądać przy wierceniu małych otworów w drewnie (jak z precyzją) ??

    Młotowiertarki widziałem tanie marki Skil, wiertarki to np. Black&Decker, Einhell (seria Red), zielony Bosch (trzymałem w ręcach, wygląda jak mała zabaweczka - aż strach co będzie przy żelbetonie)
    Tak czy siak muszę coś kupić, no bo ile można pożyczać od znajomych

    Cena sprzętu do 200 zł

    pozdrawiam

  18. #58

    Domyślnie

    jedz do marketu kup jakaś najtańszą młotowiertarkę ja ostatnio jak mi stara padła kupiłem za 130złw Auchan, do tego kup sobie jakąś najtańszą wiertarkę za 40zł w leroyu sa takie po 39zł chyba firmy Evolution juz dobrze nie pamiętam, jak ci ona padnie to zwracają ci od razu gotówkę i w 200zł się zmieścisz. Bo z adapterem ciężko się wierci małymi wiertłami.

  19. #59

    Domyślnie

    To może coś porządniejszego, jakąś wiertarkę "markową" np: http://allegro.pl/wiertarka-udarowa-...673160239.html, chyba poradzi sobie z żelbetonem? Sprzętu użyję raz i później będzie leżał - od czasu do czasu jak potrzeba to coś skrobnę, ile można od wujka pożyczać.

    Ewentualnie mogę kupić młotowiertarę Skil'a: http://allegro.pl/mlot-550w-1735-skil-i1656088839.html + tego Evolution w leroyu za 39 zł do wiercenia w parkiecie (jak będzie) ?

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    ja bym się jeszcze zastanowił nad tym "SZYBKO MOCUJĄCYM UCHWYTEM WIERTARSKIM", lepszy jest standardowy na kluczyk no ale jak to ma służyć od święta to wszystko jedno.
    wracając do tematu długo szukałem i analizowałem opinie i wybrałem ten sprzęt. jest niezawodny i ma bardzo dobre uderzenie
    http://www.narzedzia.pl/M%C5%82otowi...ztuk,6515.html

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony