dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie Sadolin a moze Drewnochron?

    Witam
    w domu bede mial widoczne elementy wiezby oraz drewno na ewelacji i zastanawiam sie czym najlepiej pomalowac to wszystko poczytalem sporo postow i na temat Drewnochronu sa rozne opinie jedni chwala inni nie o Sadolinie za wiele nie ma pare osob pisalo o Altaxinie
    jak ogladalem probki w markecie to Sadolin wyglada ciekawiej an drewnie ale wygladalo na to ze probki sa zrobione z roznego drewna tak wiec nei wiem co wybrac
    chcialbym uzyc jednego srodka do calego drewna zeby miec ten sam kolor
    pozdrawiam

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    ja uzylem bezbarwnego sadolinu do pergoli - drewno "trzyma" kolor bardzo ładnie.
    Nie spodziewałem się takiego efektu! Pergola jest zrobiona ze struganego świerku - drewno po miesiącu leżenia na zewnątrz poszarzało, przestrugałem i pomalowałem sadolinem i efekt jest taki jak na fotkach w naszym dzienniku budowy a malowałem w sierpniu 2007.

    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie Re: Sadolin a moze Drewnochron?

    Cytat Napisał brachol
    Witam
    w domu bede mial widoczne elementy wiezby oraz drewno na ewelacji i zastanawiam sie czym najlepiej pomalowac to wszystko poczytalem sporo postow i na temat Drewnochronu sa rozne opinie jedni chwala inni nie o Sadolinie za wiele nie ma pare osob pisalo o Altaxinie
    jak ogladalem probki w markecie to Sadolin wyglada ciekawiej an drewnie ale wygladalo na to ze probki sa zrobione z roznego drewna tak wiec nei wiem co wybrac
    chcialbym uzyc jednego srodka do calego drewna zeby miec ten sam kolor
    pozdrawiam
    Moi cieśle stosują drewnochron jako podkład, na to sadolin. Widziałam dechy pomalowane samym drewnochronem a potem sadolinem. Mimo nazwy tego samego koloru, sadolin wygląda o niebo lepiej i tak samo kosztuje

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    sadolin naprawdę warto

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    czyli co bezbarwnym drewnochronem i na to sadolin juz w kolorze?
    Chcialbym zastosowac Classic czy moze jednak lepiej Extra?

  6. #6

    Domyślnie

    hmm no nie wiem czy tak można mieszać jeden z drugim, to już chyba lepiej dla drewna zdecydować się na jedną, kompletną linię produków
    pozdrawiam

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar pablitoo
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    z południa ...
    Posty
    5.603

    Domyślnie

    Cytat Napisał Malobert
    hmm no nie wiem czy tak można mieszać jeden z drugim, to już chyba lepiej dla drewna zdecydować się na jedną, kompletną linię produków
    Ja do malowania podbitki użyłem drewnochronu a potem finalnie lakierobejcy Duluxa - wszystko w kolorze palisander . Efekt końcowy bardzo ładny , nie ma żadnego problemu z używaniem środków różnych producentów.
    --
    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pablitoo
    Cytat Napisał Malobert
    hmm no nie wiem czy tak można mieszać jeden z drugim, to już chyba lepiej dla drewna zdecydować się na jedną, kompletną linię produków
    Ja do malowania podbitki użyłem drewnochronu a potem finalnie lakierobejcy Duluxa - wszystko w kolorze palisander . Efekt końcowy bardzo ładny , nie ma żadnego problemu z używaniem środków różnych producentów.
    Masz może jakieś fotki ? Chiciałbym zobaczyć jaki jest efekt po pokryciu lakierobejcą
    pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Podnoszę temat, gdyż za kilka dni muszę pomalować nadbitkę i mam ten sam dylemat: Sadolin, czy Drewnochron.
    Czy nadbitkę trzeba impregnować, czy wystarczy samo malowanie?

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    drewnochron ale tylko "śmierdziel" czyli rozpuszczalnikowy. Generalnie do impregnacji drewna lepiej jest użyć preparatów w układach rozpuszczalnikowych.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja zrobilem tak jak pisalem wczesniej czyli najpierw drewnochron bezparwny jako podklad a potem na to 2 razy sadolin classic w kolorze i od jak na razie jest ok ale to w sumie pare miesiecy minelo

  12. #12

    Domyślnie

    dechy na płot "sadolin baza" i na to lakierobejca sadolin'u. sama baza jest juz skuteczna. ścinki rok lezą pod folią, bez dystansów i wyglądają jak nowe.natomiast część desek niezabezpieczona wyglada strasznie

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Proponuję looknąć do działu "domy z bala" - właśnie trwa tam dyskusja n/t.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  14. #14

    Domyślnie

    Ostatnio budowałem płot ze sztachet olchowych. Malowałem go Sadolinem, 2 x base i 2 x Classic w kolorze teak. Wyszło extra ale boje sie podsumowac faktury. Na 50 mb płotu o wys 165 cm poszło ze 2000 zł.
    Wybierając kolor brałem także pod uwagę Drewnochron ale pomalowane na gotowo sztachety absolutnie nie odpowiadały mi estetycznie. Sztacheta pomalowana drewnochronem jest matowa a classicem lekko błyszcząca. Jak pomalujesz sadolinem extra to będzie jak polakierowana.
    Na allegro są sprzedawcy sadolinu z rynku niemieckiego. Trochę tańszego niz w polskich marketach.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpawlak
    Ostatnio budowałem płot ze sztachet olchowych. Malowałem go Sadolinem, 2 x base i 2 x Classic w kolorze teak. Wyszło extra ale boje sie podsumowac faktury. Na 50 mb płotu o wys 165 cm poszło ze 2000 zł.
    Wybierając kolor brałem także pod uwagę Drewnochron ale pomalowane na gotowo sztachety absolutnie nie odpowiadały mi estetycznie. Sztacheta pomalowana drewnochronem jest matowa a classicem lekko błyszcząca. Jak pomalujesz sadolinem extra to będzie jak polakierowana.
    Na allegro są sprzedawcy sadolinu z rynku niemieckiego. Trochę tańszego niz w polskich marketach.


    Zestaw sztachet malowanych sadolinem classic, oczywiscie najgorsze sztachety z płotu.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Altariela

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    582
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Jaki to kolor ten pierwszy z lewej?

  17. #17

    Domyślnie

    Też jestem zainteresowana tym pierwszym z lewej Czy to może orzech włoski?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpawlak
    Cytat Napisał rpawlak
    Ostatnio budowałem płot ze sztachet olchowych. Malowałem go Sadolinem, 2 x base i 2 x Classic w kolorze teak. Wyszło extra ale boje sie podsumowac faktury. Na 50 mb płotu o wys 165 cm poszło ze 2000 zł.
    Wybierając kolor brałem także pod uwagę Drewnochron ale pomalowane na gotowo sztachety absolutnie nie odpowiadały mi estetycznie. Sztacheta pomalowana drewnochronem jest matowa a classicem lekko błyszcząca. Jak pomalujesz sadolinem extra to będzie jak polakierowana.
    Na allegro są sprzedawcy sadolinu z rynku niemieckiego. Trochę tańszego niz w polskich marketach.


    Zestaw sztachet malowanych sadolinem classic, oczywiscie najgorsze sztachety z płotu.
    Ten pierwszy z lewej to Sadolin Classic w kolorze machoń (2x base i 2 razy machoń), w rzeczywistosci jest bardziej czerwony a sztachety są olchowe.
    drugi nie pamiętam ale chyba machon bez podkładu
    trzeci to palisander
    czwarty to teak - najładniejszy i wybrany

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał rpawlak
    Wybierając kolor brałem także pod uwagę Drewnochron ale pomalowane na gotowo sztachety absolutnie nie odpowiadały mi estetycznie. Sztacheta pomalowana drewnochronem jest matowa a classicem lekko błyszcząca. Jak pomalujesz sadolinem extra to będzie jak polakierowana.
    dlatego właśnie malowałem zewnętrzne elementy podbitki drewnochronem bez wosku - mi się matowa powierzchnia bardziej podoba.

    drewnochron oczywiście na rozpuszczalniku

  20. #20

    Domyślnie

    Ja barierki balkonowe malowałem lakierobejcą Bondex (grupa dyrup) jeden raz, bo pod spód dałem jakiś impregnat dwukrotnie i jest super.
    Drzwi wejściowe mam z agmaru i malowane są farbami Gori, też należy do koncernu dyrup i wyglądają świetnie.
    Nie próbuj świni uczyć śpiewać, nie dość, że swój czas zmarnujesz to jeszcze świnię zdenerwujesz.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony