dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Jak zamurować dziurę w stropie ?

    Witam!
    Zlikwidowałem schody do piwnicy i mam w stropie dziurę 2x1m którą chcę zamurować. Mój wykonawca proponuje konstrukcję drewnianą: poprzeczne belki i na to podwójna płyta OSB, na to siatkę i klej. Na podłodze ma być położony gres 30x60. Obawiam się że na styku beton-drewno płytki będą pękać, wykonawca twierdzi że nie. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w takiej sprawie ?
    Alternatywnie, mogę dać w poprzek otworu dwuteowniki 80, zbrojenie i zalać to betonem. Niestety problemem jest skąd wziąć dobrej jakości beton w takiej małej ilości. Nie zamówię gruszki z 0.3m3 betonu. Poza tym jedynym miejscem podparcia jest ścianka działowa z cegły dziurawki (6cm), więc nie chciałbym jej nadmiernie obciążać.
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    BN

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja bym ponawiercał gęsto dziury po obwodzie otworu i włożył w nie pręty 14 a później zalał (możesz kupić suchy beton niemal w każdej betoniarni)

  3. #3

    Domyślnie

    Jaka powinna być grubość takiej płyty i jakie tam powinno być zbrojenie ? Otwór ma 190x85 cm, i ma wytrzymać typowe mieszkaniowe obciążenie (nic specjalnego tam nie będzie stało).

  4. #4

    Domyślnie

    Witam.Wiem, temat nieco po terminie ale zastanawiałem się również nad wierceniem otworów pod pręty by zalać otwór po schodach.Pytanie tylko czy trzeba je ułożyć na krzyż czy wystarczy tylko w poprzek(po długości 2metrów)?Również chciałbym by strop/posadzka było by wszystko było bezpieczne i trwałe...Z góry dzięki za info

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony