dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie 2 sytuacje odprowadzenia ścieków

    Mam problem z umiejscowieniem oczyszczalni na działce, a raczej jej ukierunkowaniu.

    Krótko opisze co:
    - dom został wyniesiony nad istniejący teren około 1 m, żeby zrównać się z poziomem drogi
    - kanalizacja umieszczona około 90 cm p.p. 0 , czyli poziomu drogi
    - do drogi około 25 m daleko.
    - gleby to gliny piaszczyste, mało przepuszczalne, stąd potrzeba awaryjnego odporowadzenia wody
    - spadek terenu od drogi w stronę domu i dalej w stronę pola

    Mam dwa warianty umieszczenia oczyszczalni
    Wariant A -
    - koło domu z odprowadzeniem za dom do studni chłonnej, a dalej ewentualne wykonanie awaryjnego rozsączania np 2-3 rurami drenarskimi w geowłókninie, zakopaną 20 cm pod powierzchnią, obsypaną piaskiem , z ewentualnym jej wyprowadzeniem na samym końcu na powierzchnię, gdyby woda miała dać aż taki napór, że musiałaby uchodzić swobodnie na końcu
    - w tej opcji mogę również podpiąć pod studnię chłonną część rynien,
    - dodatkowym plusem wyprowadzenia drenami wody mogłoby być ich umieszczenie nad kolektorami dolnego źródła pompy ciepła
    - ta wersja ma również spadek w dobrym kierunku



    Wariant B.
    - koło domu z odprowadzeniem do studni chłonnej przed domem, ale wtedy rura musi mieć spadek przeciwny do spadku terenu - w tej wersji muszę również zrobić awaryjne odprowadzenie wody, co oznaczałoby, że musiałbym 90 cm wyjściowe zakończyć gdzieś 120-130 cm poniżej poziomu terenu (rów jest jeszcze głębszy, więc radę by dało)
    - w tej wersji musze również minąc kabel prądowy (dołem) i wodny (górą),
    - spadek terenu w złą stronę.



    Proszę poradźcie mi, która wersja jest lepsza. Nie chcę robić przepompowni, martwią mnie te gliny piaszczyce - u nas po długotrwałych deszczach woda wsiąka w glebę, ale bardzo powoli. Pod studnie dałbym 25 - 30 ton kruszywa łamanego 63 mm, więc jakaś pojemność jej by była. Oczyszczalnia 3000 litrów , w domu 4 osoby, więc wody aż tak dużo by tam nie było ... Jedynie okres wiosennych roztopów może być gorszy, bo wtedy woda wiadomo, bedzie wchodzić do studni chłonnej - stąd myśl o awaryjnym rozprowadzeniu drenażem...

    Mam nadzieje, że mój post nie okaże się za bardzo rozbudowany albo z trudny do zrozumienia... i jakas odpowiedź będzie...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa poglądowa działki kanalizacja B.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	79,2 KB
ID:	366803   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mapa poglądowa działki kanalizacja A.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	366804  
    Dziennik budowy wariacji "Heliosa" - zapraszam wszystkich udzielający dobrych rad

    Dom piętrowy 220 m2 (w tym nieogrzewany garaż 32 m2), ściany silikat drążony, EPS 20 cm 0,031, strop nad piętrem 25 cm EPS 0,40, podłoga 15 cm EPS 0,38, PC PPC C10 inverterowa, Dz spiralne 720 mb rury na obszarze ok 500m2, okna 3szybowe Avante, Rekuperator Thessla Green 400, PV 5,08 kWp grunt, wystawa prawie południowa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony