dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 36 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Z magnolii o żóltych kwiatach mam u siebie posadzonych tylko dwie odmiany.
    Magnolia naga 'Yellow River' w ubieglym roku posadzona miała kilka kwiatów ( tym roku będzie więcej ), które sfotografowałem: http://www.pinus.net.pl/opis.php?id=830
    Magnolia ' Gold Star' posadzona w tym roku, jeszcze teraz nie zakwitnie
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  2. #22

    Domyślnie

    Witam
    Ja właśnie choruje na magnolie żółtą tyle że kupiłam jakąś nową ( tak mówił sprzedawca) odmiane magnoli dwu kolorowąw zeszłym roku i posadziłam ją od wschodu i mi troszku pochorowała się wydaje mi się że to wina miejsca bo była troszku na przeciągu jeżeli tak można powiedzieć.
    Nie wiem czy magnolie można sadzić od zachodu ? zaraz za tujami efekt by był piorunujący ponieważ od zachodu mam ogrodzenie i od strony ulicy i mojej wyglądało by to super.

  3. #23

    Domyślnie

    Jeżeli chcemy sadzić rośliny w miejscach osloniętych, to raczej od wschodniego mrożnego wiatru. Zachodni wiatr zimą nie jest mroźny.
    Młode rosliny magnolii (za wyjatkiem kobus) proponuję okrywać na zimę i okrycie zdejmować wiosną gdy już miną mrozy.
    ..
    Pozwólcie roślinom spokojnie rosnąć, bez cudowania i zbędnych wynalazków !
    Nie udzielam już porad na priv. Proszę do mnie nie pisać i nie przesyłać zdjęć

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygmor
    Drugie kwitnienie mojej Nigry jest mniejwięcej miesiąc po pierwszym a trzecie wypada w sierpniu-wrześniu w zależności od przebiegu pogody.
    To ja pewnie przegapiam drugie kwitnienie i zauważam dopiero trzecie, bo jest dużo kwiatów Będę musiała w tym roku lepiej się przyjrzec mojej magnolii.

  5. #25

    Domyślnie

    Oto moje typy do małego ogrodu: "betty" - różowa, powatarza kwitnienie w sierpniu, dorasta do 3,5 m wysoskości, "yellow river" - powarza kwitnienie (żółta), fioletowa "nigra"- 4 metry; ciekawa wydaje się też "siebolda" - rośnie bardzo wolno, po 10 latach dorasta do 2-3metrów. Ale nie doczytałam, czy powtarza kwitnienie?
    Najbardziej mnie interesuje "yellow river" - tylko zastanawiam się czy kwitnie obficie - ma ktoś?

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał (nie)zapominajka
    Oto moje typy do małego ogrodu: "betty" - różowa, powatarza kwitnienie w sierpniu, dorasta do 3,5 m wysoskości, "yellow river" - powarza kwitnienie (żółta), fioletowa "nigra"- 4 metry; ciekawa wydaje się też "siebolda" - rośnie bardzo wolno, po 10 latach dorasta do 2-3metrów. Ale nie doczytałam, czy powtarza kwitnienie?
    Najbardziej mnie interesuje "yellow river" - tylko zastanawiam się czy kwitnie obficie - ma ktoś?
    w ub. roku posadziłem, więc na temat obfitości kwitnienia będą mógł coś napisać za.....parę lat chyba

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli kupiłeś bez pąków? Bo widzę, żę niektóre magnolie są do ziemi wkładane już z pąkami, ale widocznie ta do takich nie należy, ale cóż, trzeba czekać (pewnie się opłaci po pierwszym kwinieniu ). Jamles, widzę, że z moich okolic jesteś, możesz więc napisać, gdzie kupiłeś tę magnolię? Wydaje mi się ona dosyć rzadka..

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał (nie)zapominajka
    Czyli kupiłeś bez pąków? Bo widzę, żę niektóre magnolie są do ziemi wkładane już z pąkami, ale widocznie ta do takich nie należy, ale cóż, trzeba czekać (pewnie się opłaci po pierwszym kwinieniu ). Jamles, widzę, że z moich okolic jesteś, możesz więc napisać, gdzie kupiłeś tę magnolię? Wydaje mi się ona dosyć rzadka..
    w Pisarzowicach u Pudełka
    http://www.azalia.pl/

  9. #29

    Domyślnie

    Dzięki za szybką odpowiedź, wprawdzie w google znalazłam 2 szkólki w Pasarzowicach: Antoni Pudełko i Eugeniusz Pudełek, myślę, że chodzi o tego drugiego, bo mają w ofercie tą magnolię

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    Cytat Napisał (nie)zapominajka
    Dzięki za szybką odpowiedź, wprawdzie w google znalazłam 2 szkólki w Pasarzowicach: Antoni Pudełko i Eugeniusz Pudełek, myślę, że chodzi o tego drugiego, bo mają w ofercie tą magnolię
    zgadłaś za pierwszym razem w nagrodę możesz pojechać i sobie kupić tę
    magnolię
    do Pisarzowic warto pojechać, obie szkółki są kilkaset metrów od siebie, bliziutko od Eugieniusza jest jeszcze szkółka Kubiczek.

  11. #31

    Domyślnie

    A jeszcze mam kilka pytań odnośnie magnolii żółtej Yellow Bird. Ma ona podobne ma kwiaty do Yellow River, ale jaka ona duża wyrasta? Nie znalazłam informacji, a nie wiem, czy nadaje się do małego ogrodu

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

  13. #33

    Domyślnie

    Ja mam Betty-podobno to magnolia o największych kwiatach, ale jakoś tego nie zauważyłam.... Kupiłam 7czy 8 lat temu ją jak i Nigre oraz gwiaździstą we Florexpolu. Przysłali takie 20 cm gó...no!!!!! No ale doczekałam sie w końcu kwitnienia. Betty kwitnie chyba od 3 lat i jak na razie nie powtarza kwitnienia latem. Teraz są pączki, ale czekają chyba na ładną pogodę.
    Zobaczymy jak będzie w tym roku, może dopiero się "rozkręca" i latem też zakwitnie.

  14. #34

    Domyślnie

    Wkleję parę zdjęć dla pocieszenia oczu

    Mgnolia gwiaździsta







    Mgnolia bezimienna(nie znam nazwy ) :







    Magnolia Nigra : W tym roku zaszalała na całego kwitła bardzo obficie, zresztą nadal jeszcze kwitnie.




    Ten kwiat miał ponad 22 cm szer., to chyba po nawozie ,którym podlewam teraz magnolie - z przepisu Hani- rozcienczony nawóz od gołębi.


    Tak teraz wygląda Nigra- powoli przekwita, ale nadal pełno pączków,które się powoli otwierają i cieszą oczy. Obok magnolii roztacza piękny upajający zapach, zwłaszcza po południu.Ehhh... szkoda że wiosna trwa tak krótko....



    Magnolia Betty.




    To na razie tyle. Pozdrawiam milośników magnolii Anna

  15. #35

    Domyślnie

    a czy magnolię można hodowac w ogrodzie zimowym?
    okna południe i zachód bardzo wysokie ok. 3,8m

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naberia
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    2.238
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Piękna ta Nigra! A do kiedy mozna sadzić magnolie? Czy ma ktoś magnolię genie?
    Domek Naberii
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...3%B3wka/page76

    Mieszkamy od 31.08.2011 r.
    Wszystko w niespełna 15 miesięcy

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony