dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Jak zacząć :) wniosek o warunki zabudowy.

    Witam wszystkich, jeśli ten temat gdzieś się pojawił to przepraszam za powielenie ale nie znalazłem takich informacji . Do rzeczy chcę złożyć wniosek o wydanie warunków zabudowy i szukam jakiegoś wypełnionego wzoru bo nie bardzo wiem co tam powpisywać. Z góry dzięki za info.

    Pozdrawiam

    Still44

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Mocium Panie, me wezwanie, Mocium Panie....
    dalej to już pójdzie samo

    wiesz jaką chałupę chcesz?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar inches
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    410
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Najlepiej dowiedzieć się w gminie czego konkretnie potrzebują. Gdyż co gmina to obyczaj. U mnie np. wymagali warunków technicznych przyłączy.
    Wnioski z reguły są dostępne na stronie internetowej gminy.

  4. #4

    Domyślnie

    Jak jest plan zagospodarowania dla tej działki to prosisz o wydanie wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania w gminie. Jak nie ma to droga jest dłuższa. wtedy musisz się prosić o wydanie warunków dla działki (urzędnik jest wtedy ważniejszy )
    Potem robisz mapkę do celów projektowych, warunki przyłącza w zakładzie energetycznym i wodociągach, jakiś wypis z rejestru gruntów i z tym do architekta by zaadoptował projekt i składasz wszystko o pozwolenie.
    Nie wiem czy tak jest wszędzie ale w moim przypadku trwało to ponad 7 miesięcy koszmar.
    Wszystko wygląda strasznie ale urzędnicy dbają, żeby było rozłożone w czasie więc nad wszystkim masz czas się zastanowić i popytać.
    Wnioski dadzą ći w odpowiednich urzędach, instytucjach a ich wypełnienie nie powinno być trudne i zawsze możesz sie zapytać na miejscu.

    PS:
    jak coś poplątałem to niech poprawi ktoś bardziej na bieżąco.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturromarr
    Jak jest plan zagospodarowania dla tej działki to prosisz o wydanie wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania w gminie. Jak nie ma to droga jest dłuższa. wtedy musisz się prosić o wydanie warunków dla działki (urzędnik jest wtedy ważniejszy )
    Potem robisz mapkę do celów projektowych, warunki przyłącza w zakładzie energetycznym i wodociągach, jakiś wypis z rejestru gruntów i z tym do architekta by zaadoptował projekt i składasz wszystko o pozwolenie.
    Nie wiem czy tak jest wszędzie ale w moim przypadku trwało to ponad 7 miesięcy koszmar.
    Wszystko wygląda strasznie ale urzędnicy dbają, żeby było rozłożone w czasie więc nad wszystkim masz czas się zastanowić i popytać.
    Wnioski dadzą ći w odpowiednich urzędach, instytucjach a ich wypełnienie nie powinno być trudne i zawsze możesz sie zapytać na miejscu.

    PS:
    jak coś poplątałem to niech poprawi ktoś bardziej na bieżąco.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Celem wyjaśnienia mam taki druczek z gminy ale jest tam kilka punktów które uważam za nieco przedwczesne ale cóż ... Co to jest ano:
    1. określenie zapotrzebowania na wodę, energię
    2. Dane charakteryzujące wpływ inwestycji na środowisko lub jego wykorzystanie

    Jeśli chodzi o projekt chaupki to skłaniam się do Apisa 3 (domena)choć codzienne przejeżdzam obok Domu w orchdeach (Archon) i bardzo mi się podoba, dużo lepiej niż na rysunkach.

  8. #8

    Domyślnie

    Problem jak wyżej: gdzie moge znaleźć jakies dane na temat zapotrzebowania gosp. domowego w prad i wodę?Bede budować dom w gminie, gdzie nie ma gazu, czyli wszystko na prąd-czyli ile?!!!Dwa wiaderka fazy wystaczy? Proszę o pomoc
    nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo
    http://forum.muratordom.pl/kacik-ado...ia,t182994.htm

  9. #9

    Domyślnie

    A ile napiszesz tyle papier przyjmie i na tym koniec. Domek powinien zużyć jakieś 4500kWh dajmy na to. jak jest moc przyłączeniowa potrzebna to powiedzmy 15kW. Na środowisko napisz ,że twoja inwestycja nie oddziaływuje negatywnie bo inaczej to pewnie raport musiałbyś załączyć. Na wodzie i ściekach się nie znam wię c sam coś wymyśl. I bez paniki. Ja całe życie nie wiem jak co powypełniać i żyję.
    Pozdrawiam marcin714

    Regulamin forum

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki!O tych ściekach ,wodzie i oddziaływaniu na srodowisko to mniej wiecej wiedziałam,ale co do prądu ani,ani
    nigdy nie jest za późno na szczęśliwe dzieciństwo
    http://forum.muratordom.pl/kacik-ado...ia,t182994.htm

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony