dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jakie fugi na ciemne płytki?

    Będę miała w łaience ciemne płytki na podłodze (wenge Cesanitu). Mam pytanie, jakie lepej położyć fugi? Jasne ładnie odbijają, ale mam wątpliwości, czy zaraz nie będą brudne. Może położyć jednak ciemne fugi? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja położyłabym ciemne, kiedys dobierało się fugę do płytek na zasadzie kontrastu teraz raczej się już od tego odchodzi (wątpliwości są za to przy mozaikach) i bardzo dobrze bo fuga dopasowana do koloru płytek lepiej wygląda

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zetka
    Ja położyłabym ciemne, kiedys dobierało się fugę do płytek na zasadzie kontrastu teraz raczej się już od tego odchodzi (wątpliwości są za to przy mozaikach) i bardzo dobrze bo fuga dopasowana do koloru płytek lepiej wygląda
    A do tego fuga w lazience wyjatkowo szybko sie brudzi, wiec tylko ciemne.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  4. #4

    Domyślnie

    Też tak początkowo chcieliśmy zrobić, ale boimy się, czy nie będzie po prostu podłoga przytłczała?
    A najciekawsze jest to, że w drugiej łazience będziemy mieli czarne płytki Sirocco Tubądzina i tu skłaniamy się ku jasnym płytkom. Tyle wątpliwości!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgniechaD
    Też tak początkowo chcieliśmy zrobić, ale boimy się, czy nie będzie po prostu podłoga przytłczała?
    To czy podłoga będzie przytłaczała zalezy w dużej mierze od tego jak kompnuje się z resztą.. No nie wiem.. mi osobiście baaardzo nie podoba się kontrastowa fuga do płytek, lepiej dać np. o ton(kilka) jaśniejszą żeby to jakoś wyglądało niż białą do ciemnych bo tu tworzy się taka szachownica i mnie to akurat razi No ale każdy robi wg tego co mu się podoba

    A najciekawsze jest to, że w drugiej łazience będziemy mieli czarne płytki Sirocco Tubądzina i tu skłaniamy się ku jasnym płytkom. Tyle wątpliwości!
    w tej serii nie ma chyba czarnych płytek pewnie miałaś na myśli brązowe
    a jeśli na podłoge pójdą jasne płytki to oczywiście jasna fuga którą zabezpieczamy przed zabrudzeniami i jest ok

    Na pocieszenie powiem że ja mam prawie wszędzie na dole zupełnie biały gres polerowany z białą fuga i gdyby nie duży pies byłoby całkiem przyzwoicie z utrzymaniem tego w czystości

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za rady, pewnie masz Zetka rację, być może zrobimy ja mówisz. Fugi w kolorze brąz. Musze obgadać to jeszcze z mężem
    A ściany mamy w przewadze jasne, taki jasny beż. Mebelki będą ciemno-brązowe i ścianka, na której wsi kibelek i bidet.

  7. #7

    Domyślnie

    AgniechaD ja mam na podlodze w lazience ciemne plytki w kolorze wenge i nie wyobrazam sobie zebym mogla dac do nich jasna fuge, moim zdaniem z ciemna wygladaja superowo

  8. #8

    Domyślnie

    Nicola, i to mi wystarcza, co napisałaś! Dięki! A masz zdjęcia?

  9. #9

    Domyślnie

    zaraz poszukam bo gdzies na muratorze w jakims watku wstawialam jedno zdjecie

  10. #10

    Domyślnie

    o juz mam ale na tym zdjeciu malo widac

    http://forum.muratordom.pl/murowana-kabina,t123283.htm

    jest tak w polowie strony

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki. Rzeczywiście widać tej podłogi niewiele, ale gdybyś miała jeszcze coś, t będę wdzięczna. Moja łazienka nabiera rąk i nóg i może też niedługo się nią pochwalę. A te fugi to jakiej firmy najlepsze? Jeszcze nie zgłębialiśmy tematu, bo dopiero glazurnik w połowie drogi

  12. #12

    Domyślnie

    Agniecha wyslalam Ci emial odpisz to wysle zdjecie , niepamietam jaka fuge kupowalismy wiem ze kupowalismy z 2 firm bo akurat kolorystycznie pasowaly

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    Mamy wenge cersanitu, zrobilismy fugę epoksydową czekoladową.
    Wygląda b. ładnie.
    marzenka

  14. #14

    Domyślnie

    Czytam Wasz watek. Pytasz o fugi. Jakies dwa tygodnie temu przerabialam ten temat
    Odnosnie fug - moj flizarz uznaje tylko Sopro, zadne inne mu nie pasowaly, a juz najmniej Atlasa. Sopro jak i Mapei czy Ceresit ma dosc duza game kolorow, wiec latwo jest cos dobrac. Do tego silikon

  15. #15

    Domyślnie

    Hej Nidziowa! Też prośba o zdjęcia, jeśli masz.

  16. #16

    Domyślnie

    Mąż węszy po hurtowniach i mówi, że czekolaowych jest parę...

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Ja miałam ciemne brązy z Ceresitu i Atlas'a,
    bo mozaika w łazience i płytki podłogowe
    różniły się odcieniem brązu i stąd dwa rodzaje
    "czekolady"
    Tutaj widać przedpokój (będziesz widziała, jak całościowo
    prezentują się ciemne płytki na podłodze)

    A tutaj widać w kuchni tę samą płytkę i zwróć tu uwagę na jasne fugi...
    Pan płytkarz prawdopodobnie za wcześnie położył fugi (ciemna czekolada)
    i są teraz jakby z białym nalotem, którego nie daje się usunąć - doczytałam,
    że to przyczyna spieszenia się wykonawcy... Pilnujcie tego u siebie...
    Podobno płytki po przyklejeniu muszą odleżeć z tydzień,
    zanim położy się fugę... a na ciemnej fudze widać to jak na dłoni....
    [/img]
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

  18. #18

    Domyślnie

    Klej dobrze nie wysechł i to on pewnie wyłazi, bo zmieszał sę z fuga....
    Ale i tak ładnie to na zdjęciach wygląda

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar GGGosik
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    660
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    33

    Domyślnie

    Ano widzisz... i mój wykonawca powinien o tym wiedzieć
    Mnie też się podoba efekt całościowy, choć też się bałam, że
    będzie za ciemno...
    Żyj, jakby nigdy nie było jutra...
    Dziennik GGGosika
    Komentarze do Dziennika

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony