dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie schody drewniane

    Witam wszystkich FORUMOWICZÓW.
    Od dawna czytam wasze posty i w końcu zdecydowałam się prosić Was o pomoc. Od 2 miesięcy mieszkam w moim wymarzonym domku. Miesiąc temu stolarz obudował nam schody betonowe pięknymi (tak mi sie wtedy wydawało) trepami dębowymi, polakierował i za to wszysto wziął kupę kasy.
    Po miesiącu poręcz na środku ma szczelinę, jeden schodek popękał a całość wyglada jak by lakier się powycierał. Od początku w dotyku nie były gładkie tylko takie lekko chropowate ale mój mąż twierdził że tak musi być. Poradźcie co z tyn można zrobić?

  2. #2

    Domyślnie

    Zaprosić stolarza i niech naprawi co spieprzył.
    Pozdrawiam Jurek,
    Zdjęcia z budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Wczoraj był stolarz. Stwierdził że schodek rozszczypał sie na sęku i jak bardzo chcę to może mi to zaszpachlować ale nie będzie to ładnie wyglądało a lakier się nie powycierał bo drzewo zrobiłoby się ciemne, tylko zmatowiał od chodzenia. Pytam go jak w takim razie będzie to wyglądało po roku skoro juz po miesiącu jest byle jak. To mi odpowiedział że może przyjeżdżac co jakiś czas na kontrol a jak chcę to polakieruje mi na połysk (w końcu to ja chciałam mat a teraz sie czepiam). I co tu robić?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    na temat drewna trochę wiem poniewaz porwadzimy sporą stolarnie
    drewno pracuje i jest to normalne ze moze sie rozchodzic.......to sa jego uroki
    to ze jest chropowate to mi się wcale nie podoba bo to moze świadczyc albo o braku dobrych maszyn do szlifowania ( lub checi) albo o tym ze material był mokry i dlatego nie dał się wyszlifowac ( duze prawdobodobienstwo - tylko z drugiej strony jaki kretyn dałby komus mokre drewno na schody ) a moze były to schody piaskowane ? ( czyli specjalnie tak obrobione zeby były chropowate)

  5. #5

    Domyślnie

    A co z lakierem, czy to normalne że wyglada jak wytarty?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar betib
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    0

    Domyślnie

    no wlasnie nie, i rozmawialm z mezem i on mowi ze raczej stawia na mokre drewno, mozna to sprawdzic " termometrem" fachowo nazywa się wilgotnościomierz
    napisalas ze jest powierzchnia chropowata a jak drewno jest mokre to lakier sie wlasnie tak podnosi razem z włoskami drewna i tak sie dzieje........gdyby to sie potwierdzilo to radzę kupic ten aparacik ,zmierzyc wilgotnosc drewna i jak cos to niech stolarz oddaje kase!!
    tu link na takie urzadzenie, powiedzmy takie do domowego uzytku
    ( bo profesionalne to nawet kila tys kosztuja ale to i tak powinno pokazac czy wszystko jest tak jak powinno byc)
    http://www.allegro.pl/item345878354_...zystawka_.html

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za radę. Na razie poobserwuję co się będzie działo dalej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony