dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuzia240
    Też bym chciała kupić "normalną działkę", ale trudno znaleźć normalną działkę pod lasem. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
    Prawie każda działka ma "coś" (słup,kiepski kształt, za blisko lasu za daleko lasu, blisko drogi za daleko drogi etc. ) a dren nie jest problemem jeśli działka ma dobrą cenę i wkalkulujesz sobie przełożenie drenów w cene działki. Twoje dreny są dodatkowo płytko (pisałaś chyba o 60cm) wieć wynajmując koparkę można zrobić to samemu. Nasze dreny były od 1,3m do 1,6m pod ziemią, a przekładane były w porze deszczowej więc sam nie zabrałem się za robotę. Moje 90mb drenów + 3 studzienki i 90mb drenów + 3 studzienki sąsiada facet przekładał 4-5 dni i o sprawie zapomnieliśmy. Melioracja nie robiła nam jakicholwiek problemów. Powiedzieli aby na mapie naszkicować gdzie chcemy dom, a projektant drenażu ma go ominąć uwzgledniając zapisy z wydanego przez melioracje uzgodnienia (w uzgodnieniu sa podane średnice rur i ilość studzienek).

    Jesli zlecisz całoś ekipie to musisz dobrze poszukać bo rozstrzał cenowy jest olbrzymi. I zupełnie się tymi rurkami nie przejmuj .
    pozdrawiam,
    M

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał mario1976
    Cytat Napisał zuzia240
    Też bym chciała kupić "normalną działkę", ale trudno znaleźć normalną działkę pod lasem. Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
    Prawie każda działka ma "coś" (słup,kiepski kształt, za blisko lasu za daleko lasu, blisko drogi za daleko drogi etc. ) a dren nie jest problemem jeśli działka ma dobrą cenę i wkalkulujesz sobie przełożenie drenów w cene działki. Twoje dreny są dodatkowo płytko (pisałaś chyba o 60cm) wieć wynajmując koparkę można zrobić to samemu. Nasze dreny były od 1,3m do 1,6m pod ziemią, a przekładane były w porze deszczowej więc sam nie zabrałem się za robotę. Moje 90mb drenów + 3 studzienki i 90mb drenów + 3 studzienki sąsiada facet przekładał 4-5 dni i o sprawie zapomnieliśmy. Melioracja nie robiła nam jakicholwiek problemów. Powiedzieli aby na mapie naszkicować gdzie chcemy dom, a projektant drenażu ma go ominąć uwzgledniając zapisy z wydanego przez melioracje uzgodnienia (w uzgodnieniu sa podane średnice rur i ilość studzienek).

    Jesli zlecisz całoś ekipie to musisz dobrze poszukać bo rozstrzał cenowy jest olbrzymi. I zupełnie się tymi rurkami nie przejmuj .
    Witam, w temacie jest wiele o przebudowie sączków. My mamy w decyzji likwidację ale jak kopaliśmy fundamenty nic nie znaleźliśmy. Moje pytanie do Was:
    Czy do odbioru budynku trzeba dostarczyć jakiś dokument poświadczający brak sączków w wyznaczonym miejscu? Może nic nie trzeba?Jak teraz udowodnić że tam nic nie było?Będziemy bardzo wdzięczni za informacje...
    Asia i Tomek

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    "macie w decyzji"

    czyli macie w decyzji

    napisane wszystko, co jest od Was wymagane i tyle
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    "macie w decyzji"

    czyli macie w decyzji

    napisane wszystko, co jest od Was wymagane i tyle
    Nie zlikwidowaliśmy bo nie było co....i co dalej?
    Asia i Tomek

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a napisali w decyzji co dalej?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  6. #26

    Domyślnie

    Przez nasza działkę przebiega stary poniemiecki drenaż którego nie ma na żadnych mapach. Nie widzę też żadnego odpływu do pobliskiego rowu.Budynek postawiłem centralnie w drenażu ale zrobię obejście i tu jedną z propozycji jest wykopanie rowu włożeniu faszyny i zasypaniu. Myślę że jest to najtańszy sposób.Co Wy o tym sądzicie?

  7. #27

    Domyślnie Re: dreny położone przez meliorację - czy da się usunąć?

    Cytat Napisał zuzia240
    Jedna z nielicznych przeszkód która pozostała, żeby to kupić. Poradźcie coś.
    Na koniec trochę odmienna rada... Może jednak zrezygnuj z zakupu tej działki i rozejrzyj się za czymś innym..? Dreny niestety lubią się zapychać, będziesz już mieć kiedyś zagospodarowaną działkę, ogród, alejki, te sprawy, a tu wpadnie ci ekipa z melioracji wymieniać dreny... sajgon..! włąśnie tak zrobili u sąsiadów, co prawda jescze nic na ich działce nie było, ale wycieto troche kilkunastoletnich drzew, które przeszkadzały w wymianie...

  8. #28

    Domyślnie

    W moim przypadku temat drenów nieaktualny, od jakiegoś czasu jestem właścicielką innej, bezproblemowej działki.

  9. #29

    Domyślnie

    Szukając info o drenach natknęłam się na ten temat.. Mamy na naszej działce dren z początku lat 80-tych, chyba już średnio funkcjonalny. W ogóle zabawne, bo w całej wsi w około nie ma żadnego drenu, a na naszej działce i sąsiedniej jakiś kawałek położyli. Nie rozumiem, ale nieważne.

    Budynek nam o dren nie powinien zahaczać, ale okazało się, że MPZP jest zapis, że teren nad drenem nie może być... jak oni to ujęli.. że nad drenem nie można kłaść asfaltu czy innej nawierzchni nieprzepuszczalnej. Co jest o tyle problematyczne, że nie da się przejść / przejechać od bramy wjazdowej do budynku nie przecinając drenu, bo leży on równolegle do ulicy

    W melioracji napisali, że jakbyśmy na dren się natknęli, to sugerują przebudowę. Sugerują

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał savee
    ... W melioracji napisali, że jakbyśmy na dren się natknęli, to sugerują przebudowę. Sugerują
    chcesz o tym porozmawiac ?

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barek

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Przełożenie sączków

    Cytat Napisał mario1976 Zobacz post
    Nie strasz człowieka takimi kosztami. Można to zrobić nie brudząc sobie rąk (zlecasz firmie) w normalnej cenie. Dren będzie obchodził budynek - zastępuje się stare rury z kamionki rurkami PVC. Koszty z robocizną to teraz w moich okolicach 90zł/mb.
    Dren obchodzący budynek, zastępuje się rurami PVC drenarskimi czy pełnymi?

  12. #32
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Juster

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wwa, zapraszam: http://kaminski-malarstwo.pl/
    Posty
    549

    Domyślnie melioracja - problemy

    Cytat Napisał asiaf1 Zobacz post
    Nie zlikwidowaliśmy bo nie było co....i co dalej?


    i co zrobiliscie.. my wlasnie w przyszłym tyg bedziemy ich szukać.. z urzednikami jest tak.. maja to w mapach wiec to tam jest.. a jak nie ma? to co? uwierzą nagle na słowo? najlepiej wziać takiego za łeb, wsadzic do dołu i pokazac ze nic tam nie ma!

    No ciekawa jestem jak to sie zakończyło?

  13. #33
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monalisa00

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-441
    Posty
    30

    Domyślnie

    Dreny sączki i inne zła! Wiemy coś o tym, kupując działke sprawdziliśmy czy jest "czysta" i nie ma niespodzianek. Sprawdzalismy z razem z Pania na mapach (które są nie aktualne) że drenaże przebiegają ale nie na naszej działce. W praktyce wyszło inaczej , przekopaliśmy wzdłuz lini działki aby przekonac się na pewno i nie mieć niespodzianek, okazało się że w miejscu w którym ma stanąć dom jest oto i drenż.

    Stwierdziliśmy że lepiej je ptrzebudować niż likwidowć by potem nas nie podymywało. Ale by przebudować taki drenaz musieliśy zrobic operat wodno-prawny (koszt 500 zł). Cąłą przebudową zajmuje się mój mąż czyli kupno wszelkich akcesorii typu różne rury + koparka. W sobotę mamy zamiar ruszyć z kopaniem .... Zobaczymy coż sie okaże ...
    Ostatnio edytowane przez monalisa00 ; 22-06-2012 o 07:26

  14. #34
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Juster

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Wwa, zapraszam: http://kaminski-malarstwo.pl/
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał monalisa00 Zobacz post
    Dreny sączki i inne zła! Wiemy coś o tym, kupując działke sprawdziliśmy czy jest "czysta" i nie ma niespodzianek. Sprawdzalismy z razem z Pania na mapach (które są nie aktualne) że drenaże przebiegają ale nie na naszej działce. W praktyce wyszło inaczej , przekopaliśmy wzdłuz lini działki aby przekonac się na pewno i nie mieć niespodzianek, okazało się że w miejscu w którym ma stanąć dom jest oto i drenż.

    Stwierdziliśmy że lepiej je ptrzebudować niż likwidowć by potem nas nie podymywało. Ale by przebudować taki drenaz musieliśy zrobic operat wodno-prawny (koszt 500 zł). Cąłą przebudową zajmuje się mój mąż czyli kupno wszelkich akcesorii typu różne rury + koparka. W sobotę mamy zamiar ruszyć z kopaniem .... Zobaczymy coż sie okaże ...
    dziękuję za odpowiedź.. tak tak wszystko wiem.. tez to przechodzimy a właściwie to dziś konczymy z tematem .. za projekt daliśmy 800zł!!! ;/ przebudowa wraz z zakupem materiałów zajęła niecałe 3 dni.. bo problem był właśnie ze znalezieniem tych urządzeń w ziemi.. Mapę mamo z 1967r... i troszku sie zdezaktualizowała DD

    Też przebudowaliśmy żeby nie stała nam woda na działce. Mielismy na działce 3 sączki i 1 zbieracz.
    pozdrawiam
    Juster

  15. #35
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    monalisa00

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-441
    Posty
    30

    Domyślnie

    Mapę mamo z 1967r... i troszku sie zdezaktualizowała DD




    Nas Pani zapewniała że wszystko jest tak jak w mapkach ale czas robi swoje i nikomu nie można wierzyć .... a to dopiero początek naszej przygody z budową

  16. #36

    Unhappy czyli co dren szedl i zostal uszkodzony nie naprawiony tylko zasypany ziemia tak?

    czyli co dren szedl i zostal uszkodzony nie naprawiony tylko zasypany ziemia tak mam rozumiec? Dzialka nie byla zalewana przez uszkodzony przerwany dren? Bo u mnie jest taka sytuacja ze kopali fundament i uszkodzili dren a wszedzie pisza ze jak uszkodzony to naprawic bo bedzie zalewac. Budowlaniec chce pare tych drenów wyciagnac zeby byl dalej od domu i tam go zatkac i zakopac zpowrotem ziemia ale boje sie ze bedzie mnie zalewac i nie wiem co robic

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał qasi79 Zobacz post
    u mnie było inaczej
    dreny były ale nikt się tym nie przejmował, wykopali fundamenty, dreny przebili i koniec tematu
    teraz sąsiad się będzie budował, on teraz przebije dreny przede mną
    nikt nic nie mówił o pisaniu do melioracji, o jakiś dokumentach czy też przesuwaniu domu bo dreny idą
    może połowa z was mnie zniszczy psyhicznie ale mnie to nie interesowało, że mi jakieś dreny przez działkę idą bo niemiałem czasu się tym przejmować, trzeba było robić i się robiło
    no ale jak chcesz mieć wszystko OK i być wporządku ze wszystkimi to chodź, łatw i płać
    jak ja bym się miał wszystkim przejmować, że okna za duże, że ściany inaczej niż w projekcie, że garaż powiększony to bym, się do usranej śmierci nie wybodował bo by mnie urzędy wykończyły
    ale życzę powodzenia, nie jestem przeciw tylko mam inne podejście

    czyli co dren szedl i zostal uszkodzony nie naprawiony tylko zasypany ziemia tak mam rozumiec? Dzialka nie byla zalewana przez uszkodzony przerwany dren? Bo u mnie jest taka sytuacja ze kopali fundament i uszkodzili dren a wszedzie pisza ze jak uszkodzony to naprawic bo bedzie zalewac. Budowlaniec chce pare tych drenów wyciagnac zeby byl dalej od domu i tam go zatkac i zakopac zpowrotem ziemia ale boje sie ze bedzie mnie zalewac i nie wiem co robic

  18. #38

    Domyślnie

    Dzień dobry. Temat już dawno nie aktualizowany ale może ktoś odpowie na moje pytanie. Na mojej działce istniała melioracja o której nie wiedziałem ani nie była ona przedstawiona na żadnej mapie. Podczas kopania pod fundament melioracja została przerwana. Został przerwany główny dren zbierający wodę z większego obszaru i jedna sączka.
    W gminie w archiwum znaleźli stare mapy na których zaznaczona jest w/w melioracja. Z mapą w ręce udało mi się znaleźć studzienkę rewizyjną do której w ogóle nie spływa woda z drenów powyżej. Woda tylko lekko wpływa do studzienki od spodu. Widać to na filmie z linku: https://www.youtube.com/watch?v=EbO-...ature=youtu.be

    Kupiłem rury, studzienki i zrobiłem opaskę w okół domu łącząc stary drenaż z tą opaską i wypuściłem ją do tego samego rowu co wypływał stary drenaż. Niestety z głównej rury woda nie płynie tylko z sączka.

    Pomyślałem by zgłosić to do gminnej spółki melioracyjnej jednak trochę się obawiam czy nie przyczepią się o to że na własną rękę, bez żadnych planów połączyłem ich drenaż z moim. Miał ktoś podobną sytuację?

  19. #39

    Domyślnie

    Myślę, że na pewno się przyczepią. Tego nie wolno robić bez pozwolenia.

  20. #40

    Domyślnie

    Myślisz że się przyczepią? W sumie nie zrobiłem nic czego pewnie oni by nie zrobili tzn zrobiłem opaskę by nie kolidowała z budynkiem. Nawet wypuściłem rurę w tym samym miejscu gdyż moja działka jest jako ostatnia. Niestety nie miałem innego wyjścia gdyż po wykopaniu pod fundament nie mogłem zostawić przerwanych drenów.
    Nawet jak by ktoś widział w tym problem to co mogą w takiej sytuacji zrobić jak dom już stoi, melioracja która zrobiłem działa? Musiał bym zlecić naniesienie poprawek na tych mapach melioracyjnych czy jak?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony