dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 6
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 119
  1. #41

    Domyślnie

    gdzieś widziałem dowód matematyczny że 2+2 = 5...

    ciekawe jak autor wątku radził sobie bez m2 do tego momentu budowy...
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    gdzieś widziałem dowód matematyczny że 2+2 = 5...

    ciekawe jak autor wątku radził sobie bez m2 do tego momentu budowy...
    ....operowal jednostką ar

  3. #43

    Domyślnie

    Przyjade i za 300zł policzę to na piechote
    i fug między cegłami liczyć osobno nie będe

  4. #44

    Domyślnie

    a da sie udowodnic w prosty sposob ze 2+2 nie roiwna sie 4.
    ze rowna sie 4 to tylko zalozenie matematyczne ale z punktu widzenia fizyki to 2+2 nie rowna sie 4
    matematyka to tezy ,zaloznia,definicje i wzory a fizyka do dowody
    wiec czy mozna obrac jednostke rowna 1 -nie
    prosty przyklad :
    zalozmy ze jednosta bedzie jeden kilogram cementu(to forum budowlane wiec zaloznie odpowiednie)
    to czy potafimy go zwazyc?
    wiekszosc powie tak ale..........
    jak? waga?
    najprostszy sposob ale jak dokladna do 0,000001 kg /g/itd.
    a czy jest waga dokladna w nieskonczonosci ? nie nie ma takiej wagi
    wiec mozna powiedziec ze nigdy jeden kilogram cementu nie bedzie wazyl 1 kilogram
    skad sie biora te wartosci po przecinku ,ktoryms tam ..
    a to z dwoch powodow pierwszy to niedokladnosc wagi a drugi to energia wiazan atomowych ,ktora tak naprawde wazy
    tak mozna by bylo pisac
    ale wracajac do tematu to 1 metr tez nie jest metrem bo wedle jakiego wzorca zostala zrobiona miarka?
    na kazdej pozadnej powinnobyc napisane jaki jest blad pomiaru wiec im dluzsze odleglosci tym blad sie powieksza
    i tu znowu
    nie ma takiej maszyny ktora by dokladnie wyznaczyla jeden milometr ,oczywiscie wegle zalozenia producenta 1 mm to jeden mm ale zawsze istnieje blad moze on byc rzedu 10 do piatej ale jest i bedzie

    juz juz koncze
    wiec w zyciu jak i w budownictwie umownie sie mowi ze jeden metr to jeden metr
    do autora watku
    jesli Ci wyjdzie z Twoich obliczen 1000 m/kw a Twojemu wykonawcy 1100 to spytaj czy uwzglednil blad pomiaru dla swojej miarki i czy jest pewnie ze metr to metr

  5. #45

    Domyślnie

    Proponuje zamknąć temat bo to nie ma sensu i mam nadzieje ze moderator to zrobi !!

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalmayday
    Proponuje zamknąć temat bo to nie ma sensu i mam nadzieje ze moderator to zrobi !!
    wszystko mam sens.., wszystko.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Szkoda, zeby taki piekny watek sie zmarnowal...

  8. #48

    Domyślnie

    szkoda Panie Jajmar, że mimo częstego bycia forumowiczem nie nauczyłeś się kultury osobistej. fakt głupiego pytania nie powinno takiego wygę tego forum obligować do ubliżania zadającemu te pytanie. tak uważa wiele osób-może jak pomyslisz, to stwierdzisz, że może to spowodowane jest brakiem wiedzy matematyki z podstawówki, a może stresem budowlanym, gdzie niektórzy traca głowę. ...a ty się wymądrzasz tutaj i twierdzisz, że odp na pytanie-bzdura. tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd który ty z góry założyłeś-wiesz nie każdy mieszka w prostym tak jak ty domu-ludzie mają różne bryły w swoich domkach. jak masz komuś ubliżać, to lepiej się nie odzywaj, ponieważ z góry zniechęcasz tego uzytkownika do zadawania na tym forum pytań-na forum, które temu służy. pytania są proste dla tych którzy znają odpowiedzi. pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałKACZMAREK
    szkoda Panie Jajmar, że mimo częstego bycia forumowiczem nie nauczyłeś się kultury osobistej. fakt głupiego pytania nie powinno takiego wygę tego forum obligować do ubliżania zadającemu te pytanie. tak uważa wiele osób-może jak pomyslisz, to stwierdzisz, że może to spowodowane jest brakiem wiedzy matematyki z podstawówki, a może stresem budowlanym, gdzie niektórzy traca głowę. ...a ty się wymądrzasz tutaj i twierdzisz, że odp na pytanie-bzdura. tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd który ty z góry założyłeś-wiesz nie każdy mieszka w prostym tak jak ty domu-ludzie mają różne bryły w swoich domkach. jak masz komuś ubliżać, to lepiej się nie odzywaj, ponieważ z góry zniechęcasz tego uzytkownika do zadawania na tym forum pytań-na forum, które temu służy. pytania są proste dla tych którzy znają odpowiedzi. pozdrawiam
    Panie kolego, rzeczony pytający w profilu ma wpisane Technik Budowlany. Czy medyk w karetce pyta się pacjenta jak ma ustawić defibrylator?
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  10. #50

    Domyślnie

    Stare ale ciągle aktualne...” nie matura lecz chęć szczera zrobi z Ciebie.....”, podobnie mogło się zdarzyć i w tym przypadku..

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aedifico
    Logika to się dziwi o co może pytać technik budowlany.
    Może i się dziwi, ale mnie na przykład nie dziwi, że większość "fahofcóf" z certyfikatami od czołowych producentów w ogóle nie pyta, zakładając, że wszystko wie.
    Może pytający stał się technikiem budowlanym w jakimś lepszym fachowo kraju niż nasz i po przyjeździe stwierdził, że nie wie o co tu wszystkim chodzi? A może płynąc nurtem naszej-klasy chciał się dowartościować - nie ma to znaczenia, najważniejsze, że zapytał i chwała mu za to.

    Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałKACZMAREK
    ... tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd ...
    idę po flaszkę, bo na trzeźwo, to takich rewelacji czytać się nie da...
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  13. #53

    Domyślnie

    rafałKACZMAREK napisał:
    ... tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd ...

    idę po flaszkę, bo na trzeźwo, to takich rewelacji czytać się nie da...

    świetne

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...
    Następnym razem spyta na forum, która jest godzina?

  15. #55

    Domyślnie

    anetabo napisał:

    Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...

    Następnym razem spyta na forum, która jest godzina?
    świetnie się bawię

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał anetabo
    Cytat Napisał Aedifico
    Logika to się dziwi o co może pytać technik budowlany.
    Może i się dziwi, ale mnie na przykład nie dziwi, że większość "fahofcóf" z certyfikatami od czołowych producentów w ogóle nie pyta, zakładając, że wszystko wie.
    Może pytający stał się technikiem budowlanym w jakimś lepszym fachowo kraju niż nasz i po przyjeździe stwierdził, że nie wie o co tu wszystkim chodzi? A może płynąc nurtem naszej-klasy chciał się dowartościować - nie ma to znaczenia, najważniejsze, że zapytał i chwała mu za to.

    Nie ma głupich pytań, są głupie odpowiedzi...
    Pytanie w stylu:

    "- Pomóżcie! Dzisiaj kupiłam samochód z komisu i nie wiem jakie paliwo mam
    wlać?
    Po czym poznać, czy to dizel czy benzyniak?
    Jeżdżę na oparach, a nie mogę zatankować, bo nie wiem co wlać. "

    Cytat ze Złotych Myśli.
    aedifico
    "...Zadziwiające, że składniki dobrego i złego betonu są dokładnie takie same, a jedynie umiejętności, poparte przez zrozumienie wykonywanych czynności i zachodzących procesów są odpowiedzialne za różnice."
    A.M. Neville "Właściwości betonu"

  17. #57

    Domyślnie

    przednia zabawa.. , śladem pytania..."która godzina?"

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałKACZMAREK
    szkoda Panie Jajmar, że mimo częstego bycia forumowiczem nie nauczyłeś się kultury osobistej. fakt głupiego pytania nie powinno takiego wygę tego forum obligować do ubliżania zadającemu te pytanie. tak uważa wiele osób-może jak pomyslisz, to stwierdzisz, że może to spowodowane jest brakiem wiedzy matematyki z podstawówki, a może stresem budowlanym, gdzie niektórzy traca głowę. ...a ty się wymądrzasz tutaj i twierdzisz, że odp na pytanie-bzdura. tak wogóle z kąd założenie, że pytany miał na myśli prostokąd który ty z góry założyłeś-wiesz nie każdy mieszka w prostym tak jak ty domu-ludzie mają różne bryły w swoich domkach. jak masz komuś ubliżać, to lepiej się nie odzywaj, ponieważ z góry zniechęcasz tego uzytkownika do zadawania na tym forum pytań-na forum, które temu służy. pytania są proste dla tych którzy znają odpowiedzi. pozdrawiam
    panie Rafał Kaczmarek, wysyłanie pierwszego postu z atakiem na forumowicza nie przedstawia ciuę w dobrym świetle, pytanie kolegi jak policzyć powierzchnię ścian i sufitów nie powinno się tu w ogóle znaleźć, bo uważam ze jeśli ktoś nie wie jak policzyć powierzchnie to nie powinien brać się za wykańczanie domu osobiście - tylko wziąć firmę , zapłacić i zdać się na innych a nie tracić czasu na zbędne siedzenie przy komputerze...
    pamiętaj że zanim zadasz pytanie, poszukaj odpowiedzi...dotyczy to także informacji z matematyki z wczesnego etapu podstawówki (4 klasa na moje oko)
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    ...:::...::: Kochani moderatorzy Forum :::...:::...
    Nie usuwajcie tego wątku, dzięki niemu życie jest piękniejsze!
    Tak jak 2+2 nie zawsze jest 4, co wykazał Gorgyus, tak i wymiana doświadczeń budowlanych nie zawsze musi mieć wymiar techniczny.
    ...dodaj mi skrzydła i nad poziomy wylatuj... - z naciskiem na poziomy, poziomnica, obmiar, długość, szerokość, metr kwadratowy.
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar PeZet
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    803

    Domyślnie

    Czy istnieje coś takiego jak POWIERZCHNIOMIERZ?
    Wszystko wymaga swego. Buduję dom... 4-5-6 litrowy... a może 6-5-4 litrowy...

    Dziennik PeZeta: http://forum.budujemydom.pl/Dziennik-PeZeta-t11215.html

Strona 3 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony