dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MEDE

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Okolice Piaseczna
    Posty
    74

    Domyślnie Szczury...brrr...

    problem wszechobecny...
    Jak walczyć ze szczurami, jak się uchronić przed obecnością tych gryzoni w domu?
    Wczoraj w godzinach popołudniowych miałam takiego gościa w ogrodzie... czmychnął nim minął mi stan odrętwienia.... zaskoczył mnie skubaniec niesamowicie.
    Podzielcie się swoimi doświadczeniami. Czy ktoś stosował ultradźwiękowy odstraszacz ? Czy to działa?

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    maśc na sciury, masc na ściury !
    wyciagamy ściura z dziury lewa reka, zrenćnym ruchem - smarujemy go pod bziuchem
    i ściur zdycha - lub nie zdycha ...

  3. #3

    Domyślnie Re: Szczury...brrr...

    Cytat Napisał MEDE
    problem wszechobecny...
    Czy ktoś stosował ultradźwiękowy odstraszacz ? Czy to działa?
    ..na szczury to nie wiem ale na myszy ten ultradźwiękowy wydaje się działać...
    Dawniej było tak, że raz na 2 tygodnie trzeba było trutki dosypywac a teraz po zainstalowaniu tego odstraszacza maja pełno "paszy" i nic nie ubywa. Więc albo się wyniosły , albo straciły apetyt

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    maśc na sciury, masc na ściury !
    wyciagamy ściura z dziury lewa reka, zrenćnym ruchem - smarujemy go pod bziuchem
    i ściur zdycha - lub nie zdycha ...
    padłem ... brawo
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dawid_bydg

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam!
    po pierwsze - czy masz wokół siebie sąsiadów rolników? zwłaszcza hodujących świnie? - w takim wypadku marne szanse na wytępienie - co wytępisz to zostanie zastąpione nowymi "od sąsiada" - chyba, że faktycznie te odstraszacze działają

    po drugie - najlepiej walczyć ze szczurami na kilka sposobów, to nie głupiutkie myszki, które wyłapiesz łapkami

    proponuję trutki (nazw oczywiście nie wymieniam), odstraszacze (ale nie wiem czy działają)
    i sposób, który wg mnie jest najlepszy, ale nie zawsze da się zastosować - np w domu

    jeśli zobaczysz, że szczur biega Ci w pomieszczeniu gospodarczym, garażu, przybudówce, zapleczu biura Twej firmy etc. (byle nie domu mieszkalnego )
    to postaraj się wypatrzyć gdzie się chowa, zawsze musi mieć jakąś dziurę, często dziury takie są tam gdzie rury wychodzą ze ścian, gdzie wchodzą kable etc.
    w taka dziurę włóż wąż gumowy podłączony do tłumika samochodu, odpal samochód i patrz gdzie spaliny wychodzą, z jakich innych dziur - by je od razu zatkać

    wiem, że ta metoda jest być może brutalna, mało zdrowa (dlatego odradzam w przypadku domu) i pewnie znajdzie się parę osób, które ją zakwestionują, ale takie gazowanie szczurów naprawdę przynosi efekty, tego szczur nie pokona swoją inteligencją jak różnych pułapek i trutek

    aa i jeszcze jedno - sam miałem kiedyś szczura, jako młody student
    zwierzęta są bardzo inteligentne (o tym pisałem już wyżej) ale też bardzo zwinne, skoczne - szczur potrafi bardzo wysoko podskoczyć, dobrze się też wspina - szukaj więc dziur nie tylko przy podłodze, ale i wyżej

    no i zawsze możesz wybrać specjalistyczna firmę albo załatwić sobie jakieś zwierzątko łapiące myszy/szczury
    od kota są lepsze psy, szczególnie jamniki (na myszy) i teriery, podobno dobrze sprawdzają się fretki (ale to też chyba o myszy chodzi)

    pozdrawiam i powodzenia!
    dawid_bydg

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid_bydg
    ... od kota są lepsze psy, szczególnie jamniki ...
    dokładnie

    co do schowków szczura to aby sie ukryć potrafi tkwic przyczepiony /jakimś cudem/ nawet pod blatem stołu
    nie spadając - długo !
    potrafi wejść do mieszkania pokonując syfon kibelka
    potrafi taszczyć jajko posuwając sie w góre rury kanalizacyjnej, trzymając je oplecione ogonem !

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja nie mam takowych stworzonek ... nawet myszek jak na lekarstwo bo mam koty które skutecznie odstraszają za to krety u mnie to plaga

    ale do rzeczy ....
    sama osobiście hodowałam szczurzyce sztuk kilka - kochane były - inteligentne , przybiegały na zawołanie - ale to były hodowlane szczurki , więc nie ma co porównywać ...


    mam przed oczami taką scenkę...

    jako dziecko wakacjowałam u babci na wsi .... na takiej prawdziwej z chlewikiem, krówkami , świnkami ...
    babcia chciała zlikwidowałć jedną stodołę .... więc tato z dziadkiem zabrali się za uprzątanie ... no i trafili na gniazdo szczurów ... wypasione przy świnkach to i rozmiary miały konkretne
    więc dziadek z ojcem za widły i heja - i pamietam jak dzis - szczury które nie uciekły i zostały zapędzone w róg - rzuciły się na tatę i dziadka ... normnalnie z zębami i pazurami rzuciły sie im do twarzy .... jak w horrorze jakimś

    dlatego uważajcie ... bo szczur zapędzony w róg bedzie się bronił do upadłego - co prawda nie zagryzie człowieka , ale może ugryźć i zarazić jakimś paskudztwem ...

    dziś - nikt by mnie nie zmusił niczym żebym podeszła do dzikiego szczura .... nie brzydze się bo ja kofam gryzonie .... ale najzwyczajniej się boję bo są nieobliczalne ....
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    Moja pani u której mieszkam szykuje taką miksturę:
    sypki gips+ cukier puder
    wymieszać na sucho < w rękawiczkach, ponoć szczwane bestyje, wyczują zapach człowieka> i wsypać do czegoś

    Padają jak muchy jak im zetnie się mikstura w brzuchu
    Wszystko wydaje się niemożliwe, tym którzy niczego nie próbują.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid_bydg
    ... włóż wąż gumowy podłączony do tłumika samochodu, odpal samochód i patrz gdzie spaliny wychodzą, z jakich innych dziur - by je od razu zatkać...
    Metoda z zamierzchłych czasów, obecne silniki nie powinny przy prawidłowej regulacji emitować znacznych ilości dymu. To było dobre, jak się miało np. "Syrenkę"
    Kiedyś w sklepach ogrodniczych były specjalne świece dymne.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzisiaj w National Geographic Channel będzie program poświęcony szczurom (godz 13:00-14:00)

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    co do schowków szczura to aby sie ukryć potrafi tkwic przyczepiony /jakimś cudem/ nawet pod blatem stołu
    nie spadając - długo !
    Weź nie strasz , wszystko zniosę ale szczury to tragedia.
    Miałem u teściowej przeboje cały czas.

    Najlepszym sposobem był taki czerwony klej w saszetkach, działają jakoś hormonalnie i szczur to zjada.
    Po kilku dniach pies mi wszystkie na próg przynosił

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał BERNADETKA
    Padają jak muchy jak im zetnie się mikstura w brzuchu
    Ma to padanie jak muchy taką małą wadę, ze jak już padnie, to się rozkłada w jakimś zakamarku, a jak się rozkłada to wydziela zapaszek. A że waży więcej niż mucha, to i pachnie dłużej i intensywniej niż mucha.
    A computer, like an air-conditioner, works correctly, until you open windows.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    A jak zje trutkę lub ten klej ( o wiele bardziej skuteczniejszy) o którym pisałem to wyschnie i nie śmierdzi.
    Przynajmniej tak opisują działanie tych trutek !

  14. #14

    Domyślnie

    Tylko że szczury mają to do siebie że jak zdychają to wychodzą na zewnątrz.

    W budynkach gospodarczych u moich rodziców czasem pojawiają się szczury, podchodzą ze stajń któe są 800 m dalej, moja mama wystawia trutkę na szczury. Jeszcze się nie zdarzyło żeby szczur zdechł i śmierdział w jakimś dziwnym miejscu, wszystkie wyłażą.

    Jak wytruje się szczurki to jest spokój na 2-3 lata.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Dzisiaj w National Geographic Channel będzie program poświęcony szczurom (godz 13:00-14:00)
    żesz cholera ... a ja w pracy ... lubię ogladać takie programy - może powtórka któregoś wieczorka poleci
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał mynia_pynia
    Jak wytruje się szczurki to jest spokój na 2-3 lata.
    Wystarczy że źródło jest niedaleko to po 2 miesiącach znowu się pojawiają.
    Bo skądś muszą przyleźć !? Opuszczony dom, rzeka, stajnia itp.

    Z tym wychodzeniem to może i racja, może to nie pies wynosił u mnie tylko one same ten tego

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    Cytat Napisał Cpt_Q
    Dzisiaj w National Geographic Channel będzie program poświęcony szczurom (godz 13:00-14:00)
    żesz cholera ... a ja w pracy ... lubię ogladać takie programy - może powtórka któregoś wieczorka poleci
    Nagram na wszelki wypadek na DVD

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cpt_Q - nagraj , przy okazji następnego spotkania se odbiore
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    ... przy okazji następnego spotkania se odbiore
    że też cholero jedna musisz tak daleko mieszkać, na kawkę bym wpadł I romantyczny wieczór...z filmem o szczurach w tle

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał daggulka
    ... przy okazji następnego spotkania se odbiore
    że też cholero jedna musisz tak daleko mieszkać, na kawkę bym wpadł I romantyczny wieczór...z filmem o szczurach w tle
    sie nie martw - se odbijemy
    se tak robote ustawiaj cobyś miał maj/czerwiec wolny i na zlot przyjechał
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony