dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    Guest

    Domyślnie stopień-podest czym wypełnić

    Jestem w trakcie adaptacji poddasza na mieszkanie. Problem w tym, że konstrukcja dachu jest częściowo oparta na dwuteowniku 200, który 'wisi' nad stropem, opiera się na ścianach nośnych. Niestety dwuteownik leży na środku mieszkania i nie pozostaje mi nic innego jak tylko podnieść jedną część mieszkania i zrobić stopień. Nie chcę robić grubej wylewki. Czym najlepiej wypełnić te 20 cm? Czy styropian będzie dobry?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli robisz adaptację, to powinieneś mieć projekt i tam powinien być problem rozwiazany. Można wypełnić to keramzytem w granulkach, albo zrobic podłogę na legarach. O tym powinien się wypowiedzieć konstruktor, bo moze się okazać, ze nie da sie dociążyć istniejacego stropu...

  3. #3

    Domyślnie

    właśnie! bardzo możliwe, że legary trzeba będzie oprzeć na wieńcu, tak żeby nie opierały się na istniejącym stropie. czy będą dociążać konstrukcję - nie wiem - zależ to od wielu czynników np. wielkości pomieszczenia, rozstawu. ale z pewnością trzeba to pokazać konstruktorowi (trochę zapłacisz za obliczenia, ale nie budzisz się w nocy zlany potem, gdy coś skrzypnie).
    bajzi
    "budowaliśmy, budowaliśmy, aż wybudowaliśmy" - kiwaczek- dziwaczek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony