dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    derek590

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    5

    Domyślnie problem z pozwoleniem na budowę, sąsiad nie żyje

    Dostałem 2 miesiące temu pozwolenie na budowę, ale nie może ono podobno stać się prawomocne ponieważ, żeby tak się stało wszyscy sąsiedzi muszą odebrać (potwierdzić zwrotkę) informację o moim pozwoleniu. Niestety jeden z sąsiadów nie odbiera listu ponieważ nie żyje od wielu lat, spadek po nim nie jest przeprowadzony i niema widoku aby kiedykolwiek był. Czy nie można tego jakoś obejść? Może mi ktoś poradzić co robić?

  2. #2

    Domyślnie

    słyszłam, że można zwrócić się do sądu o ustanowienie pełnomocnika "z urzędu"
    w twoim przypadku będzie to uzasadnione...

    proponuję żebyś zwrócił się o poradę do prawnika

  3. #3

    Domyślnie

    cześć derek 590
    u mnie było dokładnie tak samo, tylko że dwóch sąsiadów nieżyjących.
    W takim wypadku czekasz po prostu dwa tygodnie dłużej, wtedy zwrotka wraca do urzędu i urząd traktuje ją jako doręczoną!!!

    I wtedy pozwolenie jest już prawomocne!!!

    Jeśli zwrotki nie ma jeszcze w urzędzie to poszukaj na poczcie czy im się gdzieś nie zapodziała. Mogła się też zapodziać w urzędzie. Sprawdź to. I nie ma potrzeby kierowania sprawy do sądu.
    Z tego co piszesz to twoje pozwolenie jest juz prawomocne, tylko zwrotka gdzieś się zagubiła.
    Proponuję zajrzeć tutaj przy okazji:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...258&highlight=

    pozdrawiam
    Agniecha
    Mieszkamy już w domu za rogi(em)

    Dom za Rogiem

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    derek590

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    5

    Domyślnie

    udało się załatwić, jednak stara zasada jak nie posmarujesz to nie pojedziesz działa!

  5. #5

    Domyślnie

    witam,

    mam identyczna sytuację sąsiedzi nie żyją starostwo niechce wydać pozwolenia na budowę maja takie prawo??? Proszę o pomoc najlepiej jakiś paragraf że nie maja prawa powstrzymywać pozwolenie na budowę z tego powodu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Te sprawy dokładnie reguluje Kodeks Postępowania Administracyjnego – w tym przypadku konkretnie Art. 41 i 44 – warto się z nimi zapoznać .
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  7. #7

    Domyślnie

    zapoznałem się z art. tylko że tam nie pisze dokładnie co zrobić gdy adresat nie żyje. starostwo dostało zwrotke że nie żyje więc poczta odesłały z powrotem listy bez zadnej awizy, więc o terminach niema żadnej mowy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony