dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie Kilka pytan odnosnie dachu kto ma racje ?

    Witam mam kilka nurtujach mnie pytan

    1) widzialem w jednym z dziennikow budowy ze pianke pod murłate w celu uszczelniania ?? dawac czy przerost formy nad trescia ?? bo majstry mowia ze to glupota

    2) czy jak mam krokwie 18 i membrane wysokoparoprzepuszczalna to mozna dac 18cm welny miedzy krokwie czy trzeba zostawic te 2-3cm szczeliny szef ekipy mowi ze mozna dac 18 a ekipa ze sie zostawia szczeline .. ?

    3 jak ocieplic lukarne czytalem ale nie do konca bylo napisane po bokach mam plyte OSB(pomijam ze dali zwykla do malowania bo jak stwierdzili ze Zielona tylko jest kolorem malowana.....) myslalem zrobic mniej wiecej tak

    plyta OSB
    jakas folia czy cos ? ale jak potem styropian do tego przykleic?
    na to styropian na pianke i siatke i klej

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    [QUOTE=Spawos;5539805]Witam mam kilka nurtujach mnie pytan

    1) widzialem w jednym z dziennikow budowy ze pianke pod murłate w celu uszczelniania ?? dawac czy przerost formy nad trescia ?? bo majstry mowia ze to glupota

    nie dawaj pianki ,daj gumę pod mury albo papę



    2) czy jak mam krokwie 18 i membrane wysokoparoprzepuszczalna to mozna dac 18cm welny miedzy krokwie czy trzeba zostawic te 2-3cm szczeliny szef ekipy mowi ze mozna dac 18 a ekipa ze sie zostawia szczeline .. ?

    trzeba dać mniej bo wełna o tej samej wysokości wypycha folie do góry i woda spływa blisko kontrłat a jak nie ma uszczelki pod kontrą to będzie moczyć w wełne.


    3 jak ocieplic lukarne czytalem ale nie do konca bylo napisane po bokach mam plyte OSB(pomijam ze dali zwykla do malowania bo jak stwierdzili ze Zielona tylko jest kolorem malowana.....) myslalem zrobic mniej wiecej tak


    styro na piankę lub klej polimerowy i wkręty z dużą podkładką,grunt,siatka,klej. blacharka do elewacji nie do cegły/płyty.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie

    jest taka folia grubsza pod murłata jakos tak tylko miedzy nia a scianka kolankowa widac przeswity itp jak podniose troszke ta folie i myslalem uszelnic to albo pianke miedzy ta folie a murłate bo terz sa przswity na kilka mm spokojnie

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar DACxxxAZ
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Świdnica
    Kod pocztowy
    58-100
    Dzielnica
    centrum
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spawos Zobacz post
    jest taka folia grubsza pod murłata jakos tak tylko miedzy nia a scianka kolankowa widac przeswity itp jak podniose troszke ta folie i myslalem uszelnic to albo pianke miedzy ta folie a murłate bo terz sa przswity na kilka mm spokojnie

    Dopilnuj aby styropian z elewacji spotkał się z wełną na skosach(ciągłość izolacji) Murłatę można od zewnętrznej i górnej strony obłożyć styropianem, można to zrobić wełną ale trzeba tak włozyć wełnę aby nie wypychała folii dachowej . Jeśli masz duże szczeliny to podłóż w szczeliny paski sklejki.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Murłata powinna dolegać do wieńcz całą powierzchnią. Jak są prześwity to murarz źle wylał wieniec. Małe miejscowe prześwity nie są wadą i można je wypełnić pianką (nie będzie przewiewów). Natomiast w miejscach większych prześwitów murłata powinna być podbita betonem.
    Folia powinna być montowana z lekkim zwisem ~0,5 cm co powoduje, że skropliny spływają środkiem pomiędzy krokwiami (nie ma kapilarnego podciągania wody pod kontrłatami). W związku z tym montaż wełny na styk jest błędem choć takie rozwiązanie jest powszechnie dopuszczone przez producentów wełny i folii.
    Na bokach lukarenki folia wysokoparoprzepuszczalna i styropian mocowany mechanicznie szpaxem z podkładką papową. Podkładka powinna być lekko zagłębiona (z wyczuciem) w styropianie. Dalej klej i siatka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Spawos

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    153

    Domyślnie

    folie na dachu mam Monier Divoroll pro +(wysokoparorzepuszczalna) i w sklepie budowlanym mowia ze tez niby mozna cala krokwie wypelnic ... ;/ z taka folia bo chodzi mi aby dac wiecej izolacjii ale szkoda mi poddasza bo myslalem ze dam 18 w krokwi i 15 w poprzek

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony