dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie styropianem ściany z Porothermu 44.

    Witam postanowiłem ocieplić ścianę z porothermu Wienerbergera o gr 44 cm. Miała być jednowarstwowa ale zmieniłem zdanie - docieplam. Czy ktoś z was też docieplał taką ścinę? Zastanawiam sie nad dobraniem gr. styropianu. Z jednej strony chcę aby wizualnie dobrze to wyglądało a z drugiej chodzi mi o punkt rosy. Żeby nie wystąpił między przegrodami. Jaką grubość optymalnie dobrać?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli styropian to 25 cm ,wełną to dowolnej grubości.

  3. #3

    Domyślnie

    Ile jeszcze forumowiczów da się nabrać na ścianę jednowarstwowa?

  4. #4

    Domyślnie

    echhh, jak tylko ktoś napisze słowo klucz: porotherm 44, to już na 100% pojawią się odpowiedzi, które nie będą dotyczyły pytania tylko przytyki, że to chybiona decyzja. Gość ma ścianę więc tego już nie zmieni, więc może ktoś ma jakiś wykres dotyczący położenia tego punktu?
    Np. czy dobrze mi się wydaje, że każda grubość poniżej, nie wiem, dajmy na to 20cm spowoduje, że ten punkt będzie wędrował pomiędzy styro a ścianą?
    Co do grubości to zależy w co celujesz: 44 + 10 styro to tylko 4 cm więcej niż 25+25, nie będzie to taka sama ściana pod względem izolacyjności, ale co do grubości - to bez przesady, nie zauważysz różnicy, a jakoś gdy ktoś stawia ścianę 25+25, to buduje ciepły dom, a gdy ktoś myśli o 44+10 to już stawia bunkier

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    Pół biedy jeżeli okna zamontował w warstwie izolacji. Inaczej będzie je rwał by zrobić opaskę lub co też uchodzi wysunie do lica bądź za obrys muru :/.
    no z opaską to będzie problem ale mało kto w ścianie 44 wyciąga okna do warstwy izolacji, wewnętrzny parapet na 44 cm to już jest wyzwanie...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    To teraz zastanów się jak zamontowane są okna w 1W 44cm i jak będzie to wyglądało po dodaniu 10cm styro.W przytłaczającej większości 1W 44cm ok.15cm od lica,dodaj do tego 10cm styro...
    Nie jak bunkier ?
    Ściana 25+25 z reguły jest na kotwach JB-D lub z ramą wysuniętą poza lico muru,także nie ma takiego efektu.
    nie przesadzałbym, te 5 cm przy dużym oknie (tzn. takie co najmnie 1,5m) nie da takiego efektu, bunkier to zrobili u nas w mieście przy termomodernizacji kamienicy, okienka 30 cm osadzone w środku ściany, ocieplili styro coś koło 20cm... to jest naprawdę jak otwór strzelniczy....

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie wyluzujcie. Między zewnętrzną krawędzią muru a oknem jest 10 - 12 cm. Nie ma dramatu. Przeszklenia nie są małe poza jednym okienkiem. Jeżeli dam 8 lub 10 to nie będzie źle a w domu będzie cieplej. W moim przypadku przeważy kryterium ekonomiczne niż wygląd. Ściana stoi i nie będę już nad tym ubolewał. A punktem rosy chyba nię będę się jednak tak przejmował. W końcu dziesiątką ludzie też ocieplają.

    Flash chłopcy na szczęście nie byli roztropkami. Mam bloczki klejone na dwa pasy zaprawy. W środku jest pusta przestrzeń czyli powietrze. A jak sam pewnie wiesz to dobry izolator.

    Arturo 72 ściana nie kosztowała majątku ponieważ materiał kupowałem zimą kiedy ceny były bardzo dobre

    Styro nie będzie lepiony na ramki tylko na placki w celu umożliwienia powietrzu owiewania powierzchni między murem i ścianą

  8. #8

    Domyślnie

    Nie tej zimy ale 2009 tej gdy śnieg zalegał i nic nie budowali. Ceny wtedy poszybowały w dół. A styro to w całym koszcie tynkowania to jakieś dodatkowe 20%. Przy domku o powierzchni użytkowej jakieś 150m kw użytkowej naprawdę da się przełknąć.

  9. #9

    Domyślnie

    Mpoplaw,
    podaruj sobie ten Twój sarkazm o bardzo płytkim poziomie i albo udziel autorowi posta czytelnej odpowiedzi albo wyluzuj chłopie i zajmij się czymś konstruktywnym zamiast pod płaszczykiem głupkowatych odpowiedzi ukrywać swoją niewiedzę.......

  10. #10

    Domyślnie

    Flash doczytaj dokładnie co napisałem w odpowiedzi o chłopkach roztropkach.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Flash chłopcy na szczęście nie byli roztropkami. Mam bloczki klejone na dwa pasy zaprawy. W środku jest pusta przestrzeń czyli powietrze. A jak sam pewnie wiesz to dobry izolator.
    oj to niestety możesz mieć przeciągi w ścianach, nie wiem czy to tak dobrze, a nawis nad fundamentem masz zalepiony? Ponadto, świadomie zdecydowałeś się na zmniejszenie nośności ściany? Na dwa pasy to chłopaki robili, bo z 1 worka powinni ułożyć coś koło 9-12 pustaków i:

    1. musieliby to robić dokładnie na cienką spoinę, a im się nie chciało, więc "walili" po 2 grube pasy, bo tak łatwiej...
    2. robili na cienką spoinę, a co zaoszczędzili to "wyszło" z budowy i nawet o tym nie wiesz

    a że Tobie naopowiadali, że tak będzie cieplej to inna sprawa...

  12. #12

    Domyślnie

    Freetask naprawdę współczuję ci ekipy którą miałeś. Ale na szczęście są ekipy które sa uczciwe. ja na swoją czekałem dwa lata bo takie mają obłożenie. Dam sobie za niego rękę uciąć i uwierz mi nie stracę jej. Tą fugę robią od kilkunastu lat i nikt się nie skarżył. Sami podmurowali cokół od dołu chociaz mówiłem im że i tak będzie tam styropian. Ktokolwiek przychodził na budowę przed tynkami pytał kto mi ciągną ściany. Wszystkie ściany są od sznurka co warstwe. Tynkarze się nie narobili. I zaoszczędziłem na tynkach kolego. Wszystkim życzę takich ekip

  13. #13

    Domyślnie

    Mpoplaw,
    ale też i to sowizdrzale.
    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    to może jeszcze zrób wiertarką dziury w tym styropianie jak w serze szwajcarskim, wtedy powietrze będzie też owiewało na zewnątrz ??

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Freetask naprawdę współczuję ci ekipy którą miałeś.
    co napaprali to napaprali... To fakt...

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Ale na szczęście są ekipy które sa uczciwe. ja na swoją czekałem dwa lata bo takie mają obłożenie. Dam sobie za niego rękę uciąć i uwierz mi nie stracę jej.
    dobrze, że jesteś z nich zadowolony, wykluczasz więc opcję "wywędrowania" materiału.

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Sami podmurowali cokół od dołu chociaz mówiłem im że i tak będzie tam styropian. Ktokolwiek przychodził na budowę przed tynkami pytał kto mi ciągną ściany. Wszystkie ściany są od sznurka co warstwe. Tynkarze się nie narobili.
    eee tam, moi jak już pisałem artystami nie byli a ściany pociągnęli równo, to nie jest specjalnie trudne...

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Tą fugę robią od kilkunastu lat i nikt się nie skarżył.
    a kto ma się skarżyć? ścianę pokrywasz tynkiem i zapominasz co było pod spodem... no chyba, że potem trafiasz tu na wątki "zimna ściana", albo "wieje mi z gniazdek". Ale mniejsza z tym, bo właściwie to chodziło mi o instrukcję Wienerbergera odnośnie murowania w systemie porotherm:
    "Rozkładanie zaprawy w postaci pasów wzdłuż krawędzi muru jest dopuszczalne tylko pod warunkiem obliczeniowego sprawdzenia nośności muru z uwzględnieniem rzeczywistej szerokości spoiny.
    [...]
    Uwaga! zaprawę należy układać na całej szerokości muru."
    Dom stoi i będzie stał i inne, które tak wymurowali będą stały, bo pewnie zapas nośności jest tak duży, że się nic nie stanie. W końcu w systemie dwuwarstwowym, ścianę nośną można postawić na pustaku 25cm więc te dwa paski w sumie wystarczy, żeby taką szerokość zajmowały... Ale sobie odpowiedz: czy powiedzieli Ci, że takie murowanie ma jakieś konsekwencje, czy poprzestali na "zawsze tak robimy" i czy to była rzeczywiście Twoja decyzja? A potem to oddawaj za nich i obie ręce

  15. #15

    Domyślnie

    A o czym świadczy fakt że w dni bardzo ciepłe w domu jest przyjemny chłodek. O dobrej izolacyjności cieplnej czy o złej?

  16. #16

    Domyślnie

    Dokładnie czyli w tym stanie domek ma już dostatecznie nieprzepuszczalne dla temperatury z zewnątrz przegrody.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    albo o tym że domek ma bardzo dużą masę, a więc jego bezwładność cieplna jest również bardzo duża, i nagrzewanie się tego domku trwa znacznie dłużej niż każdego innego
    I oczywiście w konsekwencji również jego ochładzanie.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    Witam postanowiłem ocieplić ścianę z porothermu Wienerbergera o gr 44 cm.
    Jako, że jestem mieszkańcem jednowarstwowej pierwszą zimę i drugie lato to mam pytanie.
    Na jakiej podstawie, albo kto ciebie przekonał do ocieplenia ściany 1W-P44.
    W pewnym momencie tej zimy, a było to w największe mrozy gdy rozmawiam o wykończeniu elewacji firmy budowlane namolnie namawiały mnie na ocieplenie styropianem 15 cm. Pytałem dlaczego, ile na tym zaoszczędzę docelowo itd...
    Ociepl Pan, a będziesz Pan zadowolony, tak ocieplamy wszędzie.
    W końcu zleciłem wykonanie termowizji przy temp wewnątrz +20*C i na zewnątrz -20*C.
    Później jeszcze jakiś wykonawca robił swoje wyliczenia oraz pomiary.
    Ostatecznie wyszło, że ocieplenie owszem pomoże, ale docelowo nie inwestorowi.
    Ponadto teraz masz ścianę 44cm + tynki = jakieś 47cm. Na to dasz styropian 10 i strukturkę.
    Razem ściana jakieś 57cm.
    Dobra zapędziłem się w tych przemyśleniach.
    Moje stanowcze pytanie brzmiało: Po jakim czasie przy ociepleniu mojej ściany 1W-P44 zwróci się koszt ocieplenia i zacznę oszczędzać.
    P.S.
    Co innego jeśli masz fatalnie wymurowane ściany oraz zostawione mostki termiczne- wieńce, nadproża itd.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtsw466 Zobacz post
    A o czym świadczy fakt że w dni bardzo ciepłe w domu jest przyjemny chłodek. O dobrej izolacyjności cieplnej czy o złej?
    Mam jeszcze nie zrobione wszystkie pomieszczenia i np 1 nieogrzewane (25m2) od chwili zakończenia mrozów dziś pomimo upałów jest strasznie zimne. Temp w nim to tylko +12*C. Na oknach wisi folia malarska.
    Temperatura ścian zewnętrznych budynku w dniu dzisiejszym około godz. 16 wynosiła + 57*C Teraz o północy gdy podejdę do ściany bije z niej przyjemne ciepło.
    Wewnątrz budynku ściany mają temp powietrza zarówno te działowe jak i zewnętrzne.
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PliP
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    1.781
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    o ile dobrze pamiętam to twoja termowizja wykazała niezbicie że 2cm styropianu przyklejone na rolecie naokiennej jest cieplejsze od muru 1W 44cm, więc ty jesteś najlepszym przykładem na udowodnienie że się opłaca
    Nazwa:  1.jpg
Wyświetleń: 871
Rozmiar:  34,6 KB


    No to zamieszczam ponownie to zdjęcie z mojej termowizji.
    Nad oknem jest 2 cm styropianu przyklejone na metalową pustą wewnątrz puszkę rolety.
    W tym przypadku ten styropian wg co niektórych podobno ciepły ma w rzeczywistości temp otoczenia.
    mpoplawzauważ, że okno jest jeszcze cieplejsze od styropianu. Wiec może zamiast styropianu dawać szybę??
    Albo jeszcze inaczej jaki jest sens dawać 10 cm styropianu skoro na zdjęciu wyżej wyraźnie widać że 2 cm na goła blachę wg co niektórych wystarczą!
    Ostatnio edytowane przez PliP ; 11-05-2011 o 21:33
    Ucz się ucz,
    nauka to i tak do bezrobocia klucz!

    Aktualnie: Wykończyłem dom, a teraz on wykańcza mnie

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony