dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 20 z 39
Pokaż wyniki od 381 do 400 z 765
  1. #381
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Jestem po wizycie w Enerdze. Aneks do umowy podpisany ! Oczywiście nie odbyło się bez problemów tak jak przewidywałem...najpierw z biura obsługi gdzie podpisuje się umowy zostałem odesłany pod adres gdzie załatwiałem warunki, tam oczywiście Pan powiedział, że już żadnych zaświadczeń od elektryka nie potrzebuje bo zmieniły się przepisy i wróciłem z powrotem do miłych Pań z biura obsługi. Wyraziłem się stanowczo, ale grzecznie, że odesłali mnie niepotrzebnie i zmarnowałem godzinę czasu i ze tu mam wszystko załatwić. Dałem jeszcze raz kwit od elektryka, że instalacja ukończona (firmowy druk energii). Pani poszła gdzieś/do kogoś, chwilę to trwało, przyniosła oświadczenie o zakończeniu budowy, podpisałem, wydrukowała aneks do głównej umowy z nową taryfą G12W (przy okazji załapałem się na nowy wariant G12K, promo z tańszym prądem do końca 2018 roku).Podpisałem i czekam na zmianę licznika - mają max 14 dni. Jak zmienią licznik to znaczy, ze się udało Trzymajcie kciuki

  2. #382
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Odświeżę temat: mam G11 od momentu kupna działki. Na działce nic nie ma oprócz licznika na prąd. W PGE Łódź powiedzieli, że mam ich poinformować jak rozpocznę budowę, to zmienią mi na C11. Czy regulują to jakieś przepisy i czy jestem prawnie zobligowany, aby to zrobić? Czy jest gdzieś napisane, że na budowę domu prąd musi być w taryfie C11?

  3. #383
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu bym sie nie wychylal i w ogole do nich nie jezdzil Ciesz sie ze nke masz c11

  4. #384

    Domyślnie

    Cytat Napisał d1gital Zobacz post
    Czy jest gdzieś napisane, że na budowę domu prąd musi być w taryfie C11?
    Nie jest.
    Chyba że masz firmę budowlaną i dom będziesz budował w ramach tej działalności.

  5. #385
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał d1gital Zobacz post
    Odświeżę temat: mam G11 od momentu kupna działki. Na działce nic nie ma oprócz licznika na prąd. W PGE Łódź powiedzieli, że mam ich poinformować jak rozpocznę budowę, to zmienią mi na C11. Czy regulują to jakieś przepisy i czy jestem prawnie zobligowany, aby to zrobić? Czy jest gdzieś napisane, że na budowę domu prąd musi być w taryfie C11?
    Mi jak przenosili złącze na zewnątrz (stary budynek na działce był wyburzany) to nie zmieniałem taryfy, a budynek był w trakcie budowy. W sumie to u mnie adres się nie zmienił. Miałem cały czas G11 - PGE łódź teren.

  6. #386

    Domyślnie

    Nasza przebudowa się przeciąga, a PGE cały czas na nas zarabia więcej niż powinno.
    1. Kupiliśmy działkę zabudowaną domem i budynkiem gospodarczym, które kiedyś były przyłączone poprzez linię napowietrzną. Potem przez kilka lat prąd był odłączony, bo nikt tam nie zamieszkiwał. Dom miał cały czas adres.
    2. Złożyliśmy wniosek przyłącze docelowe ziemne, które zrobiono, ale potem poinformowano nas, że musimy dodać skrzynkę budowlaną, jeżeli chcemy zacząć pobierać prąd i podpisać własciwą umowę. Pracownik PGE powiedział, że skoro mamy pozwolenie na budowę to musimy mieć prąd budowlany. Nie obchodziło do, że to jest przebudowa budynku i to metodą gospodarczą. Ma być C11 i koniec. Dodam, że na liczniku wyświetla się taryfa G11, a nie C11. Dodatkowo powiedziano nam, że jeśli chcemy po skonczeniu prac zmienić taryfę to konieczne jest okazanie dokumentu potwerdzającego oddanie budynku do użytku, a przecież ten budynek cały czas istniał i mógł być zamieszkiwany.
    3. Czy teraz mamy tylko złożyć wniosek o zmianę taryfy i czy można złożyć reklamację dotyczącą niewłaściwego przydzielenia grupy taryfowej?
    Jak sądzicie, co zrobić w tej sytuacji?
    Ostatnio edytowane przez greygrey ; 15-07-2017 o 17:44

  7. #387

    Domyślnie

    Czytaj tutaj - http://www.elektroda.pl/rtvforum/vie...f74e330f6df4ce
    Naskocz, zażądaj wyjaśnień, napisz, że sprawę kierujesz do UOKiK, zaraz zmienią zdanie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  8. #388
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Ja mam SSZ z paroma gniazdkami i podłączoną rozdzielnicą, wykonane przyłącze docelowe ziemne, postawioną skrzynkę licznikową ale elektryk spinający to powiedział, że bez odbioru to tylko taryfa budowlana.
    Czekam na papiery i zdam relację jak PGE Pruszków sprawę stawia.
    W umowie przyłączeniowej mam napisane "plac budowy, budynek mieszkalny", ale podpisywana była rok temu....
    A jeżeli by się upierali przy tym budowlanym, to o jaką moc wpisać w umowie? 7 kW wystarczy na agregat tynkarski? W C11 zdaje się płaci zależnie od mocy.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 24-05-2017 o 21:05
    PC SDC09H3E8

  9. #389

    Domyślnie

    -najpopularniejsze agregaty tynkarski maja ok 9-10 kw

  10. #390
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michalgosc
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    lubelszczyzna
    Posty
    108

    Domyślnie

    PGE Zamość bez problemu zmieniają wystarczy zaświadczenie od elektryka ze wykonał instalacje zgodnie z normami i akt własności działki na której stoi budynek.

  11. #391

    Domyślnie

    U mnie taryfa zmieniona z C11 na G12w. Jak się okazuje nie był potrzebny odbiór, ani zaświadczenie elektryka Wystarczyło moje oświadczenie i to wszystko. Fakt, że od początku byliśmy z mężem odpowiednio nastawieni do rozmowy z Panią z biura obsł. klienta. Na dodatek ta Pani powiedziała, że można to było zmienić wcześniej i zapytala czemu nie przyszliśmy wcześniej. A ja na to, że w momencie podpisywania umowy inna Pani powiedziała mi, że aby zmienić taryfę muszę przedstawić papiery dotyczace odbioru budynku! Reklamacja poprzedniej taryfy C11 jest teraz w toku. Tzn. mojej reklamacji PGE nie uznało nie podając żadnych konkretnych przepisów z prawa energetycznego. Odpisałam więc znów (już w ostrzejszym tonie) i czekam na kolejną odpowiedź. Nie dam za wygraną, bo stawka jest wysoka. Rok czasu liczyli mi prąd budowlany za 25 kW mocy! Dziwne też jest to, że przez cały czas pobierania prądu w taryfie C11 było bardzo dużo zużytych jednostek, a teraz po zmianie na taryfę G12W zużytych jednostek jest bardzo mało. Niestety tego, że oszukano nas na zużytych jednostkach już nie udowodnimy, bo teraz są naliczane prawidłowo. Wcześniej nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy, że cs jest nie tak. Jak pojawią się nowe informacje to dam znać.

  12. #392
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak wnioskowałaś o c11 to co reklamujesz?

  13. #393
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Ciekaw jestem jak się sprawy dalej potoczą?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #394

    Domyślnie

    Kaizen, proponuję przeczytać wcześniejsze posty w tym wątku, to wszystko Ci się wyjaśni

    A teraz mogę się pochwalić Nareszcie sukces zwykłego klienta
    Po powtórnej reklamacji pge przyznało nam rację. Przeproszono nas i wyrównano wszystkie faktury do taryfy G11.
    Cieszę się, ze nam się udało i trzymam kciuki za wszystkich, którzy walczą
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 15-07-2017 o 18:21 Powód: Łączenie postów

  15. #395
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał greygrey Zobacz post
    Kaizen, proponuję przeczytać wcześniejsze posty w tym wątku, to wszystko Ci się wyjaśni
    Masz na myśli ten?

  16. #396

    Domyślnie

    Nie, chodziło mi o moje wcześniejsze posty, a nie tylko ten ostatni

  17. #397

    Domyślnie

    Witam,
    Dom w stanie surowym z dachem ale bez okien budowany pod Gdynią. Umowa podpisana z Energą na G11 na podstawie oświadczenia ściągbniętego ze strony operatora. Pan na infolini dokładnie wyjaśnił co gdzie znaleźć. Żadnych problemów.
    Pozdrawiam i życzę sukcesów

  18. #398
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darcjusz

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-772
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w duzym skrócie
    napisz podanie do dostawcy, że zmieniasz kategorie wykorzystywania energii np. juz nie jest ci potrzebna na Budowę domu ale na zasilanie innych urzadzeń takich jak np.

    Pompa wody, oświetlenie podjazdu, monitoring oświetlenie dojazdu do garazu który jest na zgłoszenie itp. u mnie przeszło . Przestudiowałem duzo regulaminów kodeksów itp. w tym zakresie jak coś to pw w odpowiedzi dostałem pozytywne rozpatrzenie i zakaz rozpowszechniania tego pisma tajemnica dostawcy

  19. #399

    Domyślnie

    Cytat Napisał darcjusz Zobacz post
    w odpowiedzi dostałem pozytywne rozpatrzenie i zakaz rozpowszechniania tego pisma tajemnica dostawcy
    A to ciekawostka.
    Paragrafy podali?
    A co jeśli udostępinisz samą treść pisma bez danych umożliwiających zidentyfikowanie którąś ze stron?
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 22-12-2017 o 01:06

  20. #400

    Domyślnie

    Witam, pozwolę sobie odświeżyć temat. Jak to wygląda ze zmianą taryfy bez odbioru w Enei? Zadzwoniłem na infolinie i powiedzieli, że nie ma na oświadczenie a nawet jak jest to muszą być papiery złożone odbioru już w starostwie. Biuro obsługi również odesłało mnie, że nie ma możliwości.

Strona 20 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony