dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 39
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 766
  1. #361

    Domyślnie

    Taryfa zmieniona na g11 bezproblemowo w Krakowie.

  2. #362
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    lukbud

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    ryki
    Kod pocztowy
    08-500
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam wszystkich udręczonych c11.
    Ja dzisiaj zmieniłem taryfę w Pge Lublin oddział Puławy po miesiącu od podpisania umowy na c 11.
    Wystarczyło oświadczenie że energia będzie użytkowana do celów mieszkaniowych.

    A było tak-poszedłem do Pani z którą podpisałem pierwszą umowę- usiadłem z uśmiechem od ucha do ucha i mówię że po miesiącu nadszedł już czas na zmianę taryfy.
    Mam SSO
    Po chwili ciszy i wymiany uśmiechów mówi...
    że nie ma problemu. I podpisaliśmy nową świeżą umowę dla gospodarstw domowych.
    Pozdrawiam wytrwałych
    Ostatnio edytowane przez lukbud ; 03-03-2015 o 21:17

  3. #363

    Domyślnie

    Potwierdzam Krakow - Slaska zmiana bez problemu wniosek i oświadczenie dotarł do nich w poniedziałek w piątek zmienili mi licznik na g 11
    DDE

  4. #364

    Domyślnie

    Ja nie wytrzymam z tym RWE.

    W styczniu przyjęli po kłótni wniosek o zmianę taryfy, ale jej nie zmienili. W korespondencji mailowej napisali, że nie zmienią jak nie dostarcze papieru z PiNB. Akurat dość gładko poszło z PINB i szybko skompletowałem dokumenty, więc dostałem potwierdzenie braku uwag ze strony PINB. Dosłałem wg prośby RWE skan dokumentu i co ... dalej nic.

    Teraz napisali, że przyłącze musi byc docelowe a nie tymczasowe
    Wcześniej o tym oczywiście nie było mowy, warunkiem był odbiór, teraz dalej wymyślają, w międzyczasie ten postkomunistyczny ZE nie był w stanie wybudować kilkunastometrowego przyłącza w przeszło dwa lata (w miejscu istniejącego kiedyś). Przecież to jawne naciąganie klienta z jednej strony mogą opóźniać budowę przyłącza a z drugiej dymać klienta na C11, a sami mi kiedyś mówili, że sprzedawca energii i firma dostarczająca energie (budująca przyłącze) to dwie różne sprawy.
    Jak tylko to zmienią to będe musaił zmienić operatora, by choć tyle mniej im płacić.

  5. #365
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jeśli złożyłeś wniosek o przyłącze docelowe a go nie wykonają w terminie (półtora roku chyba) to należą Ci się odsetki. Nam zwrócili 150% ceny przyłącza docelowego.

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiupl Zobacz post
    Jeśli złożyłeś wniosek o przyłącze docelowe a go nie wykonają w terminie (półtora roku chyba) to należą Ci się odsetki. Nam zwrócili 150% ceny przyłącza docelowego.
    Tak, już od ok roku jest po terminie i karę sobie odliczę. 150% nie przejdzie, bo w umowie jest punkt, że max do 100% wartości umowy, ale za to przyłącze będzie za free (za te moje stracone nerwy).

    Jednak, co to ma do rzeczy dla sprzedawcy energii. Sami podkreślali,że to dwie rózne firmy, nawet nie potrafili pomóc ani podpowiedzieć, bo nie wiedzą jakie mają (piętro wyżej) procedury . Napisałem im krótko, że nie zamierzam im płacić więcej z racji błedów ich bliżniaczej firmy.

    Finalnie zaakceptowali zmianę, ale kłótnia jest o datę, oni upierają się, że zmienią w dniu dostarczenie decyzji ja, że w dniu wydania decyzji. Sami mi zresztą napisali, że G11 należy się dla budynku mieszkalnego, czyli od momentu odbioru. Także sami sobie zaprzeczają.

    Jest to chyba najgorsza firma i instytucja z jaką miałem do czynienia

  7. #367

    Domyślnie

    Z powodu braku możliwości dogadania się z PGE Pruszków zmieniłem dostawcę. Wszystko niby ok, ale aby zmienić taryfę, PGE zażądało teraz druku PD który mogą wystawić na podstawie oświadczenia elektryka. Na moje pytanie o zasadność, Pan stwierdził iż takie jest prawo a oddziały, które zmieniają ową taryfę na podstawie oświadczenia o zakończeniu budowy - łamią prawo

  8. #368

    Domyślnie

    PGE Żyrardów 3 godziny w kolejce i w poniedziałek montaż licznika taryfa G12W wcześniej nie miałem budwlanego do umowy wystarczyło oświadczenie elektryka i pani zapytała czy w tym domu da się mieszkać

  9. #369
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    11deep11

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-920
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Odświerze troche temat i polece z innej beczki.... mianowicie kupiłem sobie działkę 1000m2 podłączyli mi prąd oczywiście w C11 i teraz tak.... zgodnie z przepisami budowlanymi z 2015 roku postawiłem sobie domek do 35m2 tzw Rekreacji Indywidualnej i zrobiłem to w stylu skandynawskim czyli konstrukcja drewniana reszta OSB i styropian itp .... betoniarki nawet nie widziałem wiec cięzko to było nazwać budową ale to ok... teraz czyli po 6 m-c domek stoi, czy w obecnej sytuacji jestem skazany na taryfe budowlaną? za 4 m-c dostałe 450zł a zużycie 3,5kW, będe z tego domku korzystac 8 m-c w roku a tu sobie każą słono płacić i to ponad 100zl za m-c nawet jak sie nie zużywa prądu. Odbiorów technicznych itp nie ma i nie bedzie bo nie ma takiej potrzeby, instalacja elektryczna zrobiona przez elektryka z resztą dostali dokumentacje przy podpisywaniu umowy na odbiór prądu, czy ma ktoś jakiś patent? napisałem do nich czyli do Enea ale pewnie mnie zbędą....

  10. #370

    Domyślnie

    Nic nie wiadomo.
    Czekać na odpowiedź i ustosunkować się do niej właściwie.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  11. #371

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11deep11 Zobacz post
    napisałem do nich czyli do Enea ale pewnie mnie zbędą....
    Zbędą lub nie. Zależy jak zredagowałeś pismo...
    Jeśli tak jak swój post powyżej, to raczej zbedą, bo kto będzie miał czas i ochotę by to czytać i wnikać czym chałupę ociepliłeś etc.
    Napisz pismo zawierające informacje iż w przyłączonym obiekcie:
    a. nie prowadzisz działalności gospodarczej,
    b. energię zużywasz na potrzeby bytowe,
    Poczytaj taryfę operatora. Pomyśl, wnioski wyciągnij, i wtedy pisz pisma....
    Ostatnio edytowane przez zbich70 ; 17-10-2016 o 16:51

  12. #372
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    maciej10

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Posty
    195

    Domyślnie

    Poniżej gotowiec do enei:


    Wysłalem wniosek o zmianę taryfy z C11 na G11 i otrzymałem poniższą odpowiedź:


    Witam,
    W dniu dzisiejszym otrzymałam do realizacji Pana wniosek dotyczący zmiany taryfy z C11 na G11. Proszę o przesłanie dokumentu potwierdzającego zakończenie budowy, który otrzymał Pan ze Starostwa.
    Po otrzymaniu tego dokumentu umowa zostanie przepisana zgodnie z sugestiami zawartymi we wniosku.
    Pozdrawiam


    Samodzielny Referent ds.Wsparcia Obsługi Klientów
    Biuro Wsparcia Obsługi Klientów Inowrocław/Mogilno




    na co odpisałem jak poniżej:

    Dokument potwierdzający zakończenie budowy nie jest potrzebny do zmiany taryfy. Enea nie jest zoobligowana do kontrolowania Urzędu Starostwa odnośnie wydania/lub nie dokumentów potwierdzających zakończenie budowy. Pracownik ZE może zweryfikować na miejscu czy dom i instalacje elektryczne są ukończone (mogę na życzenie przesłać protokół odbioru instalacji elektrycznej) Do wniosku załączyłem odpowiednie oświadczenie jednoznacznie mówiące o tym, że budowa jest zakończona i że prąd będzie wykorzystywany wyłącznie na cele mieszkaniowe. Jeśli jednak nadal utrzymuje Pani swoje stanowisko proszę o pisemną odpowiedź na mój wniosek o odmowie zmiany taryfy i powołanie się na tytuł prawny. Dokument ten wykorzystam do sporządzenia odpowiedniego pisma by domagać się swoich praw w odpowiednich instytucjach .
    Nadmienię, że w innych oddziałach Enea zmiana taryfy nie jest obarczona przedłożeniem jakich kolwiek dokumentów z urzędów potrzebnych do zmiany taryfy. Przykładem może być Rejon Poznań.

    Pozdrawiam,



    po godzinie jeszcze mi się zebrało i wysłałem drugiego maila:


    Witam ponownie,
    Wybiegając w przód pozwoliłem sobie odnaleźć odpowiednie ustawy i tak zgodnie z zasadami kwalifikacji odbiorców do grup taryfowych (dołączam plik enea_operator_taryfa_2016) strona 13 punkt 3.1.1
    "Odbiorcy za świadczone usługi dystrybucji rozliczani są według stawek opłat właściwych dla grup taryfowych. Podział odbiorców na grupy taryfowe dokonywany jest według kryteriów określonych w &6 ust.1 rozporządzenia taryfowego..."
    Zgodnie z definicją zawartą w § 2 pkt. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 18 sierpnia 2011 r. w sprawie szczegółowych zasad kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energia elektryczną (Dz. U. z 2011 r., nr 189, poz. 1126) ( dołączam plik rozporządzenia)
    " Podział odbiorców na grupy taryfowe jest dokonywany w zależności od poziomu kosztów uzasadnionych, ponoszonych przez przedsiębiorstwo energetyczne za dostarczenie energii elektrycznej do tych odbiorców, na podstawie następujących kryteriów (§ 6 ust. 1 ww. rozporządzenia ):
    1. poziomu napięcia sieci w miejscu dostarczania energii elektrycznej;
    2. wartości mocy umownej;
    3. systemu rozliczeń;
    4. liczby rozliczeniowych stref czasowych;
    5. zużycia energii elektrycznej na potrzeby gospodarstw domowych. "

    Nie ma ani jednego słowa mówiącego o tym że powinienem okazać jaki kolwiek dokument urzędowy by zmienić taryfę z "C" na "G"

    Bardzo proszę o zapoznanie się z załączonymi dokumentami oraz o zmianę taryfy o co wnioskowałem. W razie pytań pozostaję do dyspozycji


    Na następny dzień dostałem odpowiedź że po konsultacji z koordynatorem do spraw jakiś tam udzielamy zgody na zmianę taryfy - HA !!
    Dom 154m2 + garaż 35m2 (nieogrzewany).BK24+20cm grafit 0,31;strop 40cm wełny w granulacie (u=0,39);podloga 22cm eps-100 0,38 w 4 warstwach ;okna veka alphaline (V90)3 szyby U okna od 0,7 do 0,9;rolety zewnetrzne;wszedzie podlogowka PC - Buderus 8k-1 7,6 KW odwierty pionowe 2x100m;WM brink 400 excelent plus,odkurzacz centralny profi 42.1,PV 2 x 3KW na dwóch fazach orientacja-południe;pochylenie 25*

  13. #373

    Domyślnie

    Jak nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze, które ZE chce wydrzeć od potencjalnego klienta, i to jak najdłużej.
    Coraz gorzej im to idzie, jak widać po załączonej dyskusji, a i świadomość tych klientów, między innymi dzięki internetowi, wzrasta.

    A ten Samodzielny referent do spraw Wsparcia Klientów powinien się nazywać
    Referent od wyciągania kasy od klientów.
    Ostatnio edytowane przez elpapiotr ; 09-03-2017 o 09:29
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  14. #374
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Ja jestem po wizycie na działce pana z PGE Konstancin-Jeziorna.
    Składając wniosek o zmianę z C11 na G11 napisałem, że prąd służy do zasilania przyczepy kempingowej (szczera prawda) i nie służy prowadzeniu DG. Budynek dopiero rośnie (etap szalowania stropu). Więc instalacji nie ma i nie ma czego mierzyć. Formalnie nie ma przecież czegoś takiego, jak "taryfa budowlana" a prąd na działce mogę chcieć żeby podpiąć ładowarkę telefonu czy żeby zagotować wodę na herbatę jak przyjadę się poopalać czy skopać ogródek. I tu moja rada dla wszystkich budowniczych obawiających się C11 - wnioski o przyłączenie prądu i G11 składajcie jeszcze przed wjechaniem ekipy budowlanej na działkę. Że chcecie prąd na działce którą traktujecie jako rekreacyjną.

    Pan przyjechał, spisał protokół ze stanem licznika i w nie oczywistych słowach dał do zrozumienia coś w stylu "niech wam będzie, że nie ma budowy i będzie G11". Ale uwierzę, jak przyjdzie pierwsza faktura. Jeżeli to takie proste, to namawiam posiadających C11 do składania formalnych wniosków, na piśmie, o zmianę na G11. Nic nie kosztuje (ale "trochę" przeciągają procedurę), być może ZE nie chce się kopać z koniem i przyklepuje i będzie jak w tym dowcipie:
    Niedźwiedź sporządził listę zwierząt, które chce zjeść. Zwierzęta, gdy się o tym dowiedziały, wpadły w panikę. Nazajutrz do niedźwiedzia przyszedł jeleń i pyta:
    - Niedźwiedziu, jestem na liście?
    - Tak.
    - No tak, rozumiem. Słuchaj, daj mi jeden dzień, żebym pożegnał się z rodziną. A potem mnie zjesz.
    Niedźwiedź się zgodził i zjadł jelenia dopiero na drugi dzień. Jako następny przyszedł wilk i pyta:
    - Niedźwiedziu, czy jestem na liście?
    - Jak najbardziej.
    - Ojej, straszne. Słuchaj, pozwól mi żyć jeszcze jeden dzień, a pożegnam się z najbliższymi. A potem mnie zjesz.
    I znowu niedźwiedź zjadł swoją ofiarę dopiero na drugi dzień. Potem do niedźwiedzia przyszedł zajączek i pyta:
    - Słuchaj, czy jestem na liście?
    - Tak, jesteś.
    - A mógłbyś mnie skreślić?
    - Nie ma sprawy.

  15. #375

    Domyślnie

    W przypadku dostawcy Energa, odbiór nie jest wymagany. Ma być SSZ, Przerabiałem temat w październiku.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W przypadku dostawcy Energa, odbiór nie jest wymagany. Ma być SSZ, Przerabiałem temat w październiku.

    No, a jak zawnioskowałem na piśmie (jak był pan na zapowiedzianej "kontroli" to ekipa montowała szalunki pod strop nad parterem - więc do SSO jeszcze co najmniej z miesiąc, raczej bliżej dwóch) - a dzisiaj zaglądam i:


  17. #377
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    W przypadku dostawcy Energa, odbiór nie jest wymagany. Ma być SSZ, Przerabiałem temat w październiku.
    Możesz powiedzieć jak to ugryzłeś w Enerdze ? Zamierzam się do nich wybrać w ciągu 2 tyg i zawalczyć o taryfę G11 lub od razu G12W bo SSZ już mam instalacja już praktycznie skończona. Dzisiaj podpytałem w okienku bo byłem przy okazji to już wysyłaja mnie tam gdzie załatwiałem pierwsze kwity o warunkach przyłącza. Domyślam się, że łatwo nie pójdzie i chciałbym wiedzieć konkretnie jak zagrać.

  18. #378

    Domyślnie

    Możesz powiedzieć jak to ugryzłeś w Enerdze ? Zamierzam się do nich wybrać w ciągu 2 tyg i zawalczyć o taryfę G11 lub od razu G12W bo SSZ już mam instalacja już praktycznie skończona. Dzisiaj podpytałem w okienku bo byłem przy okazji to już wysyłaja mnie tam gdzie załatwiałem pierwsze kwity o warunkach przyłącza. Domyślam się, że łatwo nie pójdzie i chciałbym wiedzieć konkretnie jak zagrać.
    Niczego specjalnie nie musiałem gryźć. Od lutego zeszłego roku mają takie swoje wewnętrzne przepisy. Ja się zgapiłem, gdyż o tym nie wiedzialem. Dom miałem po odbiorze, papier w dłoni i pojechałem do Energi. Pani mnie obsługująca zapytała czemu tak późno skoro zamknąłem budynek, no ale niewiedza kosztuje. Dokumentu z odbioru nawet nikt nie chciał. Powiedziała dumnie, że to Energa decyduje komu przydzielają taryfę gospodarczą a nie jakiś nadzór budowlany. Nawet mnie to ucieszylo, choć decyzję miałem przy sobie. Jedź, łatw, podpisuj umowę. Powodzenia.

  19. #379
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Widocznie zalezy od regionu. Bylem dzis zupelnie przypadkiem wlasnie podpytac ze niedlugo koncza mi instalacje i bede chcial zmienic taryfe. Od razu baknela mi cos o odbiorze, ja wspomnialem ze jak podpisywalem pierwsza umowe to mowily mi ze wystarczy oswiadczenie o gotowosci instalacji. Mowilem ze mam takie oswiadczenie i ze dostarcze to juz wyslaly mnie do punktu gdzie zalatwialem na poczatku warunki techniczne. W Toruniu akurat jest to w dwoch roznych miejscach. Zastanawiam sie czy nie bedzie problemow...w tym tyg elektryk mi wszystko podpisze i pojade sprawdzic.

  20. #380

    Domyślnie

    Tu są opisane przypadki, argumenty i nawet wzory pism. Z C11 na G 11 bez odbioru - Zmiana tzw.taryfy
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2579654.html
    navigare necesse est, vivere non est necesse

Strona 19 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony