dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie jak odzyskać ciepło ze spalin?

    Witam,
    od jakiegoś czasy zastanawiam się w jaki sposób można odzyskać ciepło, które razem z dymem idzie przez komin w niebo. Mam piec na paliwo stałe, do niego podłączony wkład kominowy(tj rury ze stali nierdzewnej). Wychodzące z komina spaliny mają b. wysoką temp., a tym samym ta stalowa rura mocno się nagrzewa. Czy ktoś może w jakiś sposób wykorzystuje to uciekające ciepło.

  2. #2

    Domyślnie

    Tego ciepła sie nie odzyskuje. Jak zrobisz jakiś wymiennik ciepła w kominie to obniżysz temperaturę spalin i być może zaczną sie problemy z sadzą, cugiem i kondensującą wodą w kominie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Ja myślałem o zrobieniu czegoś a'la DGP kominkowe. Jednak czekam z tym na swojego instalatora, żeby mu ten temat przedstawić. Dużo ciepła nie chcę - tylko, żeby mi dogrzało łazienkę nad kotłownią.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    sposobów jest bardzo dużo, pierwszy najstarszy to wydłużyć przewód kominowy czyli mówiąc wprost postawić piec kaflowy, drugi pomysł to płaszcz wodny zakładany między kominem a piecem, trzeci to DGP, czwarty to wciąganie powietrza do pieca po wstępnym ogrzaniu go ciepłem z komina
    Wydaje mi się, że najpewniejszym jest wstawienie czujnika temp. spalin i sprzężenie go ze sterownikiem kotła, aby nie pozwolił podnieść temp. w kominie.

  5. #5
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Można także zamontować pierścienie lub kanały kumulacyjne ... lub kominek z dobrym=precyzyjnym sterowaniem temperatury puszczanej w komin np Dynamic www.wklady-kominkowe.com.pl Dostępna pełna automatyka spalania w cenie od 519euro . Darek B www.kafle-kominki.pl
    Darek B

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony