dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie przybijanie papy do deskowania

    Witam
    dach mam odeskowany i teraz czas na pape jak gesto bic papiaki zorumiem ze na pewno na laczeniach co 20-30 cm ale jak w srodku papy? papiaki 2,5 cm (takie sa deski) oczywiscie na krokwiach pojda kontrlaty i tez beda trzymac pape. Dodam ze papa ma wytrzymac do przyszlego roku i wtedy bedzie zakladana dachowka
    pozdrawiam

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    zszywacz tapicerski i 2 zszywki pomiedzy kontrłaty

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie dom

    nasze papiaki tez sa w standardzie, chyba 2,5 lub 3cm. a deski calówki..
    jak będą ci napijać te kontrłaty i łaty- to przypilnuj dokładnie aby gwoździe nie przechodziły przez deski...my jesteśmy 7dni po papowaniu i 3dni po obfitych opadach...- i mamy koszmar-, deski są zielone, sciekają nam po ścianach drewnianych na dom w 1miejscu, a na samym dachu jest sporo miejsc gdzie zbieram wodę z podłogi na poddaszu..-..
    i się wkurzam...!!!
    a tych papiaków to naliczyłam w niektórych rzędach po 4, czasami nawet 5szt, odległości między kontrłatami wynosi ok 80- 85cm....,

    mam nadzieję na uznanie reklamacji przez dekarza....ale jak przyjdzie to co mi zrobi??? co pozalepia każdą dziurę- jak na dobrą sprawę to dziur żadnych nie widać , tylko krople lub kałuże wody na poddaszu...., no i zaciek na ścianie.....
    DOBRA RADA-..PILNUJ JAKIE GWOŻDZIE BIJĄ DO TYCH WSZYSTKICH ŁAT...

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ktos jeszcze cos podpowie?

  5. #5

    Domyślnie

    U mna dach w samej papie ma postać kilka lat, dach ma ponad 500m2. Nie chciałem kontrłat choć wykonawca nalegał - wiadomo dużo mniej roboty za te same pieniądze. Ostatecznie papa została przybita typowymi papiakami - ważne każdy papiak ma dodatkową dużą, okrągłą podkładkę, na samych papiakach często papa odfruwa. Papiaki nabijane tylko przy krawędziach papy co 10cm, w środku arkuszy wykonawca nabijać odradzał, nawet gdyby miały być sporadycznie 1szt co metr, ale dlaczego to tego już nie pamiętam.
    pozdrawiam

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Darek G
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    pod opolem
    Posty
    276

    Domyślnie

    Malobert a jaka papa? Zwykła czy termozgrzewalna, jak zwykła to czy lepikowana czy tylko kładziona na zakładki. Rozumie, że papa wierzchniego krycia.

    Pytanie też do pozostałych: jaką papę stosujecie na deskowanie? i czy ewentualnie też lepik?
    Buduje Dom w Groszku 2

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek G
    Malobert a jaka papa? Zwykła czy termozgrzewalna, jak zwykła to czy lepikowana czy tylko kładziona na zakładki. Rozumie, że papa wierzchniego krycia. Pytanie też do pozostałych: jaką papę stosujecie na deskowanie? i czy ewentualnie też lepik?
    Zwykła papa kładziona na zakładkę, papa wierzchniego krycia z posypką. Inspektor nadzoru, jeśli chcę mieć super i dach ma postać w papie dłużej to taki wariant mi polecał :

    Deskowanie - deski strugane, nieimpregnowane, (chyba powinno też być powietrzno-suche) frezowane - boazeria typu pióro wpust i dopiero na taką powierzchnię można położyć papę termozgrzewalną i przygrzać ją do takiej równej powierzchni ponoć efekt miodzio, ale wiadomo koszt.... poza tym polskie realia, drewno u mnie na deskowanie było zielone, ale mokre, teraz się ładnie zeschło, przypilnowałem tylko zgodnie z sugestią inspektora aby dostarczone drewno na deskowanie było wąskie tzn 10cm - wiecej przybijania, ale mniej paczenia się. Drewno było kładzone na styk, teraz jak uschło na więźbie to porobiły się ładne szparki i to jest akurat OK.
    pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał brachol
    ktos jeszcze cos podpowie?
    Jak masz zamiar przybijać od razu kontrłaty, to po co Ci nabijanie papiaków w środku papy ? Dajesz kontry, w górnym rzędzie papy nabijasz papiaki co 10 cm, nakrywasz to następnym paskiem papy przybijasz znowu , tym razem na zakładzie poziomym też co 10 cm (dla spokoju możesz pociągnąć na zakładach klejem bitumicznym do papy, taki w tubkach jak silikon, lub typu pasztetowa ) jak pociągniesz te kontry np środkiem typu dysperbit , emulbit, gwarantuję ,że długo nie będziesz potrzebował kłaść pokrycia (ku Twojemu zadowoleniu, a mojej rozpaczy ) oczywiście wskazana dokładność

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony