dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wężownica - najsłabsze ogniwo

    Witam,

    Posiadam piec CO z wężownicą , piec jest na ekogroszek. Oprócz tego mam też zasobnik 100l.
    Wymyśliłem sobie, że mógłbym wykorzystać wężownicę z pieca i wypływającą z niej ciepłą wodę kierować do zasobnika i potem z zasobnika już do punktów poboru wody. Wydaje mi się że zwiększyło by to ilość ciepłej wody jaką można by jednorazowo użyć.
    Problem jest w tym, że wężownica ma mniejszy przekrój rur niż te wychodzące z zasobnika, co za tym idzie jeżeli więcej osób będzie chciało korzystać w tej samej chwili spadek ciśnienia gwarantowany. Myślę, że dla dwóch punktów jeszcze da sobie radę.
    Czy istnieje jakaś możliwość, żeby przy takim poborze wody (spadku ciśnienia?) gdzie wężownica już nie wydoli, otwierał się jakiś zawór i "na skróty" podawał więcej dodatkowej zimnej wody do zasobnika?
    Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo. Prosty schemat zamieściłem tutaj http://img100.imageshack.us/img100/4945/schematfb5.jpg


    Pozdrawiam
    Chab

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    jak jest średnica tej węzownicy?

  3. #3

    Domyślnie

    średnica 1/2", w zasobniku jest 3/4".

  4. #4

    Domyślnie

    Widzę, że chyba nie ma za wiele rozwiązań

    Może po prostu wstawić tam zwykły zawór kulowy i ustawić go w takim położeniu żeby przy powiedzmy 4 otwartych punktach poboru było odpowiednie ciśnienie?
    Czy przy małym poborze woda i tak w większości popłynie przez wężownicę?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony