dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie taryfa G11 i G12 co wybrać

    hmmm po babsku się zastanawiam którą wybrać skoro:
    rano - wiadomo jesteśmy w pracy
    wracam najwcześniej o 15 Seba najwcześniej o 18
    ogrzewanie jest gazowe i płyta też na gaz
    rano suszę włoski i oglądam co tam leci w tv do śniadania
    wieczorkiem będę prała, prasowała i oglądała co tam leci w tv do kolacji
    do tego będę siedziała przy kompie na muratorze. Oczywiście wszystko w pełnym świetle
    która taryfa jest dla mnie lepsza i czym one się róźnią

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Bierz 1 strefową (G11) - nie będziesz miała dylematów czy już można włączyć to pranie czy jeszcze nie. Szczególnie jeżeli nie ma u ciebie taryfy G12W - pomyśl, że najwięcej prądu zużywasz w weekend. G12 jest raczej dla tych co grzeją po nocy prądem.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam
    Właśnie też zastanawiam się nad prądem którą taryfę wybrać. Moi znajomi mają G12 i bardzo sobie chwalą. Może jakieś dalsze opinie...

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Też mieliśmy ten dylemat. Zdecydowaliśmy się na G11 z uwagi na to, że będzie płyta elektryczna i piekarnik też elektryczny, a nie mam zamiaru gotować tylko w nocy . Między 13,00 a 15,00 jeszcze nie zawsze jestem w domu. G12 jest dobre dla osób, które nie gotują "na prądzie", albo mają ogrzewanie elektryczne. Przy taryfie G12 dzienny prąd jest droższy, a jednak zużywa się go więcej. U moich rodziców jest G12 i trzeba właczać pralkę i zmywarkę na noc.

  5. #5

    Domyślnie

    taki link do kalkulatora taryf
    http://www.zelt.pl/serwis/index.php?id=151
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    no coś znowu wiem więcej- dzięki

  7. #7

    Domyślnie

    witam

    Wyszło mi, że jednak G12 chociaż różnica jest niewielka.
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  8. #8

    Domyślnie

    Dla pracujących w dzień G11 jest korzystniejsza.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #9

    Domyślnie

    Może tak troszkę z mojego podwórka
    Mam taryfę G12W, domeczek malutki, ogrzewanie elektryczne akumulacyjne na parterze, konwektory na piętrze + kominek z DGP, CW z bojlera elektrycznego, jak na razie jestem zadowolony z takiego rozwiązania,
    uruchomienie instalacji nastąpiło 01.11.2007 roku, a więc pracuje już 6 miesięcy, w tym okresie zużyłem 1800 KWh w taniej taryfie oraz 140 kWh w drogiej taryfie,
    w/g mnie jest super
    Muszę się przyznać że z wielu przyczyn nie przebywam cały czas w swojej leśnej głuszy, średnio 2 tygodnie w miesiącu, w czasie mojej nieobecności pracuje system przeciwzamarzeniowy, wszystkie sterowania, lodówka i instalacja alarmowa.
    Może jeszcze tylko jedna uwaga:
    z tego co zauważyłem u wielu użytkowników taryfy G12 to zdecydowana większość nie panuje prawie całkowicie nad odpowiednimi godzinami używania taniej taryfy aby uniknąc ciągłego pamiętania o tych wszystkich godzinach za namową kumpla zabudowałem w swojej instalacji elektryczne zegar taryfowy który pamięta za mnie o taniej taryfie, sam uruchamia odpowiednie obwody w odpowiednim czasie. oczywiście że trzeba było zrobić dodatkowe kilka obwodów i gniazdek elektrycznych ale to groszowy wydatek.

    Jeżeli się zdecydujecie na 2 taryfy to pamiętajcie o rozmowie w ZE aby zamontowano wam zegar sterujący astronomiczny, jest to bardzo ważne, zegar astronomiczny przestawia się automatycznie przy zmianie czasu letni-zimowy, zimowy- letni, w większości domostw nie montują takich zegarów a wiadomo z czym to jest związane jak domownik praktycznie nie wie w jakich godzinach ma tanią taryfę.

    Powodzonka życzę
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    mnie w elektryce powiedzieli ze G12 opłaca się ja wziąść jak 60 % energii jest konsumowane w II taryfir nocnej .

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał zezo
    Jeżeli się zdecydujecie na 2 taryfy to pamiętajcie o rozmowie w ZE aby zamontowano wam zegar sterujący astronomiczny, jest to bardzo ważne, zegar astronomiczny przestawia się automatycznie przy zmianie czasu letni-zimowy, zimowy- letni, w większości domostw nie montują takich zegarów a wiadomo z czym to jest związane jak domownik praktycznie nie wie w jakich godzinach ma tanią taryfę.

    Powodzonka życzę
    Też życzę powodzenia z tym zegarem
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekot
    mnie w elektryce powiedzieli ze G12 opłaca się ja wziąść jak 60 % energii jest konsumowane w II taryfir nocnej .
    Najlepiej to sobie samemu policzyć i nie słuchać innych

    TKwh * Ct + DKwh * Cd

    porównać do

    Kwh * cena normalna

    gdzie:
    TKwh - ilość zużytej energii w taniej taryfie
    Ct - cena taniej energii
    DKwh - ilość zużytej energii w drogiej taryfie
    Cd - cena drogiej energii

    Wyjątkowo ciekawie wyglądają taryfy weekendowe - co prawda "drogi" prąd w nich jest naprawdę drogi, ale biorąc pod uwagę to, że w domu głównie przebywamy w weekendu (i wtedy też robimy porządki, pranie, gotowanie)
    to w sumie wychodzą nam duże oszczędności.

  13. #13

    Domyślnie

    Trochę to odświeżę. Z moich wyliczeń wynika, że w weekendówce (G12w) wystarczy 40% zużycia poza szczytem i już będziemy na równi z G11. W moim przypadku nie licząc ogrzewania, takie zużycie zapewni sam bojler 150l pracujący jedynie poza szczytem. Także sądzę, że warto...

    P.S. Przeliczyłem dla G12 - wystarczy ok. 30% zużycia poza szczytem, aby łączna wartość opłaty za energię zrównała się z G11
    Pozdrawiam,
    Krisker

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Monika $ Seba
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    127

    Domyślnie

    łojezu ja baba jestem- po ludzku proszę (choć umowa już podpisana)

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    No i co mam zrobić jak mój dostawca nie zna takiej taryfy jak G12W

    A pasowała by mi jak nic!

  16. #16

    Domyślnie

    Żeby taryfa G12 się opłacała wystarczy, że 1/3 całego zużycia energii przypadnie na godziny pozaszczytowe. Oczywiście im więcej zużywasz w drugiej (nocnej) taryfie, tym lepiej i tym większe będą oszczędności w stosunku do taryfy całodobowej.
    Pozdrawiam,
    Krisker

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    No i co mam zrobić jak mój dostawca nie zna takiej taryfy jak G12W

    A pasowała by mi jak nic!
    Nic nie zrobisz. Taryfa G12 też jest dobra
    Pozdrawiam,
    Krisker

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosciu01
    No i co mam zrobić jak mój dostawca nie zna takiej taryfy jak G12W

    A pasowała by mi jak nic!
    Zmienić dostawcę. Od jakiegoś czasu istnieje taka możliwość, choć w praktyce chyba mało kto to już przerabiał

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Nowy dostawca nie zaproponuje innej taryfy od tej jaka ma w ofercie lokalny dystrybutor.
    Od kiedy mam g12 nie było takiego miesiąca aby mi sie to nie opłacało. Czy to lato czy zima zawsze zużyje się wystarczająco dużo pradu "nocą" aby był zysk. A nie mam ani jednego sterownika wymuszającego pracę jakiegokolwiek urządzenia w okresie taniego prądu.

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    rozmawiałem swego czasu telefonicznie z miłym panem,
    jak dobrze zrozumiałem mogę wziąć taryfę G11, lub G12, ale jak już jestem ( w tym ) domu to prąd zużywam głównie w dzień. G12 mi się nie opłaca, a G12W to taryfa weekendowa, której mój operator nie ma w ofercie.
    Podejrzewam, ze świadomie - taki region.

    Mogę natomiast kupić sam prąd od innego wytwórcy. Liczyłem to w jakimś kalkulatorze. Różnice są na tyle duże, że warto się tym zainteresować.

    http://www.twojprad.pl/

    U mnie rachunki są nie bardzo duże, rezyduje tam właśnie głównie w weekendy i nie mam czasu aby to zmieniać.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony