dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał cieszynianka
    Też mieliśmy ten dylemat. Zdecydowaliśmy się na G11 z uwagi na to, że będzie płyta elektryczna i piekarnik też elektryczny, a nie mam zamiaru gotować tylko w nocy . Między 13,00 a 15,00 jeszcze nie zawsze jestem w domu. G12 jest dobre dla osób, które nie gotują "na prądzie", albo mają ogrzewanie elektryczne. Przy taryfie G12 dzienny prąd jest droższy, a jednak zużywa się go więcej. U moich rodziców jest G12 i trzeba właczać pralkę i zmywarkę na noc.
    Mam dokładnie tak samo

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie a

    a my mamy jakoś dziwnie bo taryfę C- 11 lub 13, ale napewno C, co to oznacza???

  3. #23

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał ANNNJA
    a my mamy jakoś dziwnie bo taryfę C- 11 lub 13, ale napewno C, co to oznacza???
    Taryfa budowlana/przemysłowa
    DroOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOgo
    Sam na razie taką mam i jak tylko będzie możliwośc to zmieniam na G
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisker
    Trochę to odświeżę. Z moich wyliczeń wynika, że w weekendówce (G12w) wystarczy 40% zużycia poza szczytem i już będziemy na równi z G11. W moim przypadku nie licząc ogrzewania, takie zużycie zapewni sam bojler 150l pracujący jedynie poza szczytem. Także sądzę, że warto...

    P.S. Przeliczyłem dla G12 - wystarczy ok. 30% zużycia poza szczytem, aby łączna wartość opłaty za energię zrównała się z G11
    A to chyba zależy od regionu, bo różnice między nimi są dość spore.
    Jeśli ktoś ogrzewa wodę użytkową boilerem elektrycznym to już jest na granicy opłacalności G12. Jeśli dodatkowo nie przeszkadza mu uruchamianie pralki, zmywarki itp. to jest zdecydowanie do przodu.

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000)
    ANNNJA

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    2.075
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    212

    Domyślnie Re: a

    Cytat Napisał listek
    Cytat Napisał ANNNJA
    a my mamy jakoś dziwnie bo taryfę C- 11 lub 13, ale napewno C, co to oznacza???
    Taryfa budowlana/przemysłowa
    DroOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOgo
    Sam na razie taką mam i jak tylko będzie możliwośc to zmieniam na G
    a dlaczego przydzielili nam przemysłową taryfę jak my tylko mały domek stawiamy...??
    myślałam że powinna być budowlana??' to dziwnie....., a rachunki faktycznie wysokie,
    bo wrzucili nam prawie 100 zł za miesiąc a i tak na budowie nic sie nie dzieje, a miesiąc szybko zleci,
    a kiedy mogę zmienić na G,- przynajmniej na budowlaną?? bo rozumiem że ta G byłaby tańsza niż C ???

  6. #26

    Domyślnie

    ANNNJA napisała
    a dlaczego przydzielili nam przemysłową taryfę jak my tylko mały domek stawiamy...??
    myślałam że powinna być budowlana??' to dziwnie....., a rachunki faktycznie wysokie,
    bo wrzucili nam prawie 100 zł za miesiąc a i tak na budowie nic sie nie dzieje, a miesiąc szybko zleci,
    a kiedy mogę zmienić na G,- przynajmniej na budowlaną?? bo rozumiem że ta G byłaby tańsza niż C ???
    Bo to jest standard ZE, na czas budowy taryfa budowlana - droższa, domek oddany do użytkowania nowa umowa i taryfa G, rachunki może płacisz wysokie gdyż zamówiono za dużo mocy, ja tak miałem zamówiłem 13 KW, nic się nie działo na budowie a rachunek 100 zł, ja za telefon i do ZE dzwonię że coś jest nie tak a tu mi miła pani mówi że tyle wychodzi, zamówione mam 13 KW razy ileś tam opłata od 1 KW miesięcznie i tyle mam zapłacić, no więc zmieniłem umowę z ZE że na czas umowy zamawiam tylko 3 KW i rachunki się radykalnie zmniejszyły, tak więc proponuję dokładnie przeczytać umowę.

    Powodzonka
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  7. #27

    Domyślnie

    oczywiście na czas budowy zamawiam tylko 3 KW a nie jak napisałem umowy
    Kto żyje bez szaleństwa,
    mniej jest rozsądny niż mniema.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    my mieliśmy G11, teraz mamy G12W. Pranie, zmywarka, prasowanie po 22.00 (nastawiam sprzęt na noc) lub w weeknedy. Można się przyzwyczaić. Rachunki niższe o jakieś 30-40 procent.

  9. #29

    Domyślnie

    Taryfa G jest dla gospodarstw domowych
    Taryfa C pozostali odbiorcy (choć nie wszyscy) na niskim napięciu. Różnica w cenie 1kWh w tej taryfie pomiędzy nocą a dniem jest żadna, tzn chyba ze dwa albo trzy grosze taniej w nocnej aby zaraz podnieść prawie tyle samo za dzień co w konsekwencji nic nie daje tylko ludziom mąci w głowie. Zupełna farsa i paranoja.
    Natomiast zupełnie inaczej rzecz się ma się z taryfą G11, G12. Różnice są znaczące i nie łatwo wprost odpowiedzieć. Rozpatrywać trzeba ewentualne oszczędności w skali roku. Nie wiem jak się kształtują obecne stawki w tych taryfach ale mam coraz bardziej mieszane odczucia co do oszczędności, nie patrząc już na komfort użytkowania, który przecież także ma swoją cenę.
    pzdr
    To, co jest, było już dawno,
    a to, co będzie, też już jest
    od dawna;
    bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
    Kazn. 3, 15

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agnieszkakusi
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Posty
    9.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    30-40% oszczędności to dużo...

  11. #31
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bobbudowniczy67

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-385
    Posty
    5

    Domyślnie

    Możesz skorzystać z porównywarek ofert energii w necie. jest ich teraz calkiem sporo, na pewno na bankierze, lepszą ofertę też polecam. Masz tam cały ranking ofert dostawców i łatwo porównać gdzie najkorzystniej.

  12. #32

    Domyślnie

    Cześć, mam na imie Tomek i zacząłem niedawno prowadzić bloga o rynku energetycznym w Polsce.

    Dla osób nadal szukających informacji na temat taryf G11 i G12 polecam wpis na moim blogu: http://blogenergetyczny.pl/jaka-tary...u-g11-czy-g12/
    Opisałem różnice między taryfami G11, G12, a także G12w. Wybór nie jest taki prosty, żeby dać od razu odpowiedź. Ale mam nadzieję, że artykuł przybliży trochę ten problem i wybierzecie tak, żeby zaoszczędzić

    Mam nadzieję, że wpis nie zostanie uznany za spam. Jest to poniekąd reklama, lecz myślę, że zawarłem tam wartościowe informacje, które mogą przysłużyć się czytelnikom tego forum i mój post nie zostanie usunięty.

    Pozdrawiam, Tomek.

  13. #33
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    BogdanR

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Górowo Iławeckie
    Kod pocztowy
    11-220
    Posty
    1

    Domyślnie

    Z dwustrefowych warto rozważyć taryfę G12r - szczególnie jeśli ma się ogrzewanie mieszkania lub wody i po 12 godzin dla każdej strefy (o godzinę dłuższe w porównaniu z G12).

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał BogdanR Zobacz post
    Z dwustrefowych warto rozważyć taryfę G12r - szczególnie jeśli ma się ogrzewanie mieszkania lub wody i po 12 godzin dla każdej strefy (o godzinę dłuższe w porównaniu z G12).
    Kolega zauważył, że temat był założony prawie 10 lat temu...?
    Auror i rozmówcy raczej już zdążyli poradzić sobie z problemem.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    może temat stary i odgrzebany ale ciągle aktualny, liczyłem niedawno że przy zużyciu 800zł na 2 miesiące, przy stałym zużyciu dobowym wychodziło:
    G11 850zł
    G12 800zł
    G12w 750zł

    stałe dobowe żuzycie energii to tak jakbysmy przez cały czas ciągneli stała moc. Jeśli jestesmy w stanie przesunąć zużycie na tanią taryfe to opłaca sie jeszcze bardziej.
    Dom parterowy z poddaszem użytkowym 220m2 użytkowa, podloga 21cm EPS100, sciany 20cm grafit33, dach 20cm pianka, PC NIBE F1245 10kW, rekuperator vents 350

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony