dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 92
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1831
  1. #21

    Domyślnie nareszcie

    Witam i gratuluję prekursorom rozpoczęcia prac przy Ambrozjią
    Oby prace przebiegały tak gładko jak smakuje (podobo) boska Ambrozja.
    Gdyby jednak trafił się jakiś mały zakalec proszę o info na forum ku przestrodze pozostałych" smakoszy" tego boskiego projektu .

    Jak tylko będą zdjęcia proszę na forum lub na priv jesli to możliwe.
    [email protected].

    My obecnie walczymy z adapatacją projektu bryy jak to długo trwa start dopiero na wiosnę jak wszysko będzie ok.

    ps jak szacujecie koszty budowy ??????

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    zalewamy w czwartek strop na razie większych problemów brak ale sporo podciągów i słupów co powiększa koszty budowy zdjątka mogę wkleić ale nie wiem jak

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ren1973

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    my jesteśmy jeszcze na etapie wyboru projektu. Wahamy się między TYBERIUSZEM, CEZAREM i AMBROZJĄ. Chcielibyśmy domek w takich mniej więcej "klimatach"
    Skłaniamy się jednak ku AMBROZJI.
    Czy ma ktoś już ten domek w stanie surowym? Może jakieś fotki?

  4. #24

    Domyślnie

    witam

    nareszcie znalazła się osoba która jest w trakcie realizacji projektu, no ja niestety jestem na etapie dzielenia działki (po warunkach zabudowy)

    chętnie pomogę przy wstawieniu zdjęć, prosze przesłać na [email protected] to wstawie tutaj na forum, lub wejsc na strone www.fotosik.pl wczytać zdjęcie z komputera i wkleic odnośnik tutaj na stronie

    pozdr

  5. #25

    Domyślnie

    Witam

    Mirox jak poszło zalewanie stropu
    Jesli macie zdjęcia prześlijcie na priv [email protected]
    Będę wdzięczny.
    Pozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    strop już zalany jedziemy dalej

  7. #27

    Domyślnie

    serdecznie pozdrawiam miłośników AMBROZJI I o to strona z fotkami i widocznym przeniesieniem wykusza od storny ogrodowej http://mirox1.fotosik.pl

  8. #28

    Domyślnie

    @mirox dzieki za fotki, i prosimy o więcej
    z jakiej części Polski jesteście?

  9. #29

    Domyślnie

    Witam serdecznie własnie robimy szczyty
    domek powstaje w woj. zachodniopomorskim m. Darłowo nad pięknym bałtykiem
    Pozdrawiamy Joanna i Mirosław

  10. #30

    Domyślnie

    zdjęcia dodane w miarę postępów będą dodawane nowe

  11. #31

    Domyślnie

    luka powiem tak te zmiany o których pisaliście wyżej wychodzą same podczas realizacji projektu okno w gabinecie, likwidacja spiżarki, powiększenie łazienki na dole, oraz co bardzo istotne przy schodach drewnianych przesunięcie ścianki gabinetu narówni ze słupem zmiejszy to gabinet o jakieś 2m ale schody będą widoczne w całej okazałości z salonu

  12. #32

    Domyślnie

    Dzięki Mirox piękne zdjęcia.
    Jakie koszty na chiwilę obecną ponieśliście jesli można wiedzieć oczywiście.
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    wlaśnie zmówiłem pokrycie dachowe folia dachówka itp. roben plus ceramiczna w kasztanie 3,12 z 1 szt. dachówki okna dachowe 5 szt. 78/140 FAKRO oraz orynowanie łącznie uczyniło mnie to tyle 29800 zł z więźbą
    wycena okien na budynek 12300 z montażem okna VETREX złoty dąb kolor dwustronny klasy A
    brama HORMAN 2889 zł drzwi wejsćiowe 1630 zł oczywiści juz po upustach dla przykładu drzwi 2300 na 1630
    to co widać na zdjęciu jest to koszt 106 tysięcy złotych odjąć robociznę 32 tysiące będziesz miał koszt na samą stal wydałem 7tysięcy hehe no ale można zejść z kosztów zawsze gdybym ruszył na wiosnę to fundamenty robił bym sam a ruszyłem 15 września więc się śpieszę z dachem przed mrozami

  14. #34

    Domyślnie

    może jest ktoś kto orjętuje się w cenach hydrauliki ile biorą za punkt i jak oni liczą te punkty?

  15. #35

    Domyślnie

    U ans w Cz-wie od 120 PLN za punkt w górę. Punkt to znaczy ciepła zimna +odpływ. Niektózy Hydraulicy magicy podają za punkt 70 PLn z tym że dla nich punkt to np doprowadzenie ciepłej wody ???. Więc sumując wychodzi ponad 200 PLN z. Generalnie trzeba mieć się na bacznośći.

    Pozdrawiam
    Jacek

  16. #36

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź generalnie to trzeba mieć się na baczności przez całą budowę bo każdy chce naciągnąć inwestora, który i tak ma już zszargane nerwy

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał ptrk
    Łukasz i Magda macie już projekt więc czy moglibyście odpisać, czy ścianka kominka w salonie jest elementem wsporczym dla stropu
    ( zamierzamy zrezygnować z kominka) trochę za duża przestrzeń bez podparcia. Może jeszcze ktoś inny zaczął budowę i odkrył coś do poprawki. Będę wdzięczny za wskazówki .

    Mieliśmy ostatnio troszkę perturbacji życiowych, dlatego dopiero teraz możemy odpisać.
    Tak, ścianka kominka w salonie to element podpierający podciąg stropu.

    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  18. #38

    Domyślnie

    Witamy wszystkich miłośników Ambrozji!

    Od jakiegoś czasu mamy już projekt Ambrozja II - czyli z podwójnym garażem.
    Budowę zaczynamy wczesną wiosną.
    Teraz musimy tylko nanieść zmiany o których juz pisaliśmy, złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i oczywiście jak najszybciej wystąpić o kredyt... bo trochę nas szarpnęła po kieszeni ziemia pod Wrocławiem
    Mamy tylko problem z szerokością działki, która wynosi 25,5m.
    Natomiast szerokość domu z podwójnym garażem to 17,33m + ok.2m wystającego tarasu.
    Od str. ściany garażu chcemy dodać okno (w pok. nad garażem), przez co musimy odsunąć dom od granicy działki o min. 4m.
    Z drugiej str. to samo, licząc od okna w wykuszu do granicy działki.
    Czy ktoś z Was orientuje się może jak zmniejszyć - właściwie o ile możemy zmniejszyć pdowójny garaż, który w proj., ma 6m (liczone w osiach ścian) w taki sposób, aby zmieścić się na działce i jednoczesnie upchać do garażu 2 auta...?
    I jeszcze jedna sprawa:
    Czy ktoś z Was myślał o pompach ciepła... intensywnie to rozważamy, ale trochę przeraża nas koszt około 50 tyś. (robocizna, materiał, itd.)
    Z drugiej strony o ile nam wiadomo, wówczas można zrezygnować z budowy komina...



    Pozdrawiamy!
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  19. #39

  20. #40

    Domyślnie

    Witam

    Mam już dość papierologii
    Mirox może masz jakieś nowe foty "Ku pokrzepieniu serc"

Strona 2 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony