dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 92
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1831
  1. #61

    Domyślnie

    Ale Wam dobrze
    Mirox, super fotki. Jeśli dałbyś radę, to bardzo prosimy o fotki wewnątrz domku - przynajmniej parteru.

    Pozdr.
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  2. #62

    Domyślnie

    właśnie dodaję fotki wnętrza ale muszę jeszcze zrobić jak będzie poukładane bo na razie jest bałagan

  3. #63

    Domyślnie

    Jak bedziecie zamawiali stal to dajcie znac sprawdze z faktur ile faktycznie jej potrzeba bedziecie mieli wieksze rabaty przy zakupie bo ja dobieralem chyba z 3 x

  4. #64

    Domyślnie

    Ok, dzięki
    Napewno się zgłosimy
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  5. #65

    Domyślnie

    A tak będzie (już niedługo!) wyglądał tył naszego domku
    Wizualizacja troszkę kiepska, ale mamy fajną koncepcję

    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  6. #66

    Domyślnie Powitanie

    Witam serdecznie.
    Bardzo sie cieszę,że jest istnieje takie forum.Po wielu,wielu namysłach
    zakupiłam projekt domu Ambrozja 2 i od kwietnia mam zamiar rozpocząc budowę.Podziękowania dla"Mirox" za tak szczegółowa kwotację,będzie bardzo pomocna przy analizie cen.

    Pozdrawiam serdecznie wszystkich "fanów" Ambrozji....

  7. #67

    Domyślnie

    fajna wizualizacja i ciekawy pomysł mi się podoba

  8. #68

    Domyślnie

    aaa materiały elektryczne łącznie wydałem 3200 zł poszło mi 880 m przewodu YDYP-ZO 3x1,5 łącznie 115 puszek na gniazdka i właczniki oświetleniowe oraz kable antenowe zastosowałem jedną rozdzielnicę w garażu na cały budynek i moi elektrycy zmieścili w niej wszystkie kabelki
    ps bardzo istotna sprawa na etapie zbrojenia fundamentu dajcie w nich uziemnienie budynku i przed zalaniem wystawcię bednarkę jest to potrzebne do listwy połączeń wyrównawczych która jest wymagana przy odbiorze instalacji elektrycznej !!!! ja nie dałem bo moi fachowcy powiedzieli że jest zbędna i teraz muszę wykonać uziemienie budynku ale dam radę

  9. #69

    Domyślnie

    Witam !!!
    własnie z mezem zdecydowalismy sie budowac dom "ambrozja II"w kwietniu w okolicy Oławy koło Wrocławia. Jestesmy na etapie zakupu projektu.chciałam prosic o pomoc!prosze o informacje kto buduje w województwie dolnosląskim ten dom i jakie zmiany w tym projekcie byscie polecali zmienic i o wszelkie uwagi!!!
    Będe bardzo wdzieczna o podpowiedz i z góry dziekuje.Pozdrawiam :oops:

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka100
    Witam !!!
    własnie z mezem zdecydowalismy sie budowac dom "ambrozja II"w kwietniu w okolicy Oławy koło Wrocławia. Jestesmy na etapie zakupu projektu.chciałam prosic o pomoc!prosze o informacje kto buduje w województwie dolnosląskim ten dom i jakie zmiany w tym projekcie byscie polecali zmienic i o wszelkie uwagi!!!
    Będe bardzo wdzieczna o podpowiedz i z góry dziekuje.Pozdrawiam
    Witaj Agnieszko!

    My budujemy się zaledwie kilka kilometrów od Was
    Bardzo się cieszymy, że ktoś z "naszych stron" także buduje ten cudowny domek.
    Ruszamy na początku kwietnia z budową!
    A Wy kiedy zamierzacie ropocząc?
    Pozdrawiamy serdecznie
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka100
    Witam !!!
    własnie z mezem zdecydowalismy sie budowac dom "ambrozja II"w kwietniu w okolicy Oławy koło Wrocławia. Jestesmy na etapie zakupu projektu.chciałam prosic o pomoc!prosze o informacje kto buduje w województwie dolnosląskim ten dom i jakie zmiany w tym projekcie byscie polecali zmienic i o wszelkie uwagi!!!
    Będe bardzo wdzieczna o podpowiedz i z góry dziekuje.Pozdrawiam
    Witaj Agnieszko!

    My budujemy się zaledwie kilka kilometrów od Was
    Bardzo się cieszymy, że ktoś z "naszych stron" także buduje ten cudowny domek.
    Ruszamy na początku kwietnia z budową!
    A Wy kiedy zamierzacie ropocząc?
    Pozdrawiamy serdecznie
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  12. #72

    Domyślnie

    Pewnie do tego jeszcze daleka droga, ale takie schodki sobie wymarzyliśmy do naszej Ambrozji:
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  13. #73

    Domyślnie

    Schody są PRZECUDNE!!!!Ja dopiero w kwietniu zacznę budowę Ambrozji 2,ale oglądając takie zdjęcia aż nie mogę się doczekac budowy!
    Pozdrawiam

  14. #74

    Domyślnie

    Czy ktoś buduje Ambrozję na ŚLĄSKU,w okolicach Tarnowskich Gór,Bytomia?
    Chętnie zobaczę domek.

  15. #75
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pauli999

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    No, no, no! schody pierwsza klasa - super są!
    my tez juz niedługo ruszamy ale woj. świętokrzyskie, nie te strony!

  16. #76

    Domyślnie

    schody cudowne tez chce miec takie schodki :lol:
    Dziekuje za odpowiedz.Ciesze sie ze jestesmy razem w jednym województwie :oops: Jestesmy na etapie zakupu projektu i musze sie dowiedziec o zmianach w projekcie.Bardzo sie denerwuje bo materiały juz 2 lata zakupione lezą i nie ma do tej pory planów zagospodarowaniwa przestrzennego.Szlak z tą gminą oławską.... :x a budowe zaczniemy w kwietniu bo ponos juz bedą plany.

    A co tak w ogóle w was z budową. Bedą u was jakies zmiany w projekcie? na jakim etapie jestescie.

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz i Magda
    Pewnie do tego jeszcze daleka droga, ale takie schodki sobie wymarzyliśmy do naszej Ambrozji:
    Witam!!!
    chciałam zapytac :czy juz macie załatwione wszystko związane z budową?Mamy juz działke ale czekamy na plany zagospodarowania przestrzennego i chcemy kupic projekt we wrocławiu by potem naniesc zmiany w projekcie.i związku z tym co dalej powinnismy załatwiac.Mam pytanie co do zmian w projekcie czy to duzo kosztuje? Prosze o podpowiedz.

    na dole chcemy schody drewniane, w małym pokoju okno zamiast drzwi i w salonie wyjscie do ogrodu tam gdzie okno obok pokoju małego . drzwi za kanapą zamórowac . zastanawiamy tez zeby powiekszyc garaz i oczywiscie z kanałem i wyjsciem do ogrodu.Na górze chcemy troche podniesc dach ok 1m i uzytkowe poddasze nad garazem-pokoje.jeszcze kwestia wyjscia do ogrodu od wykurzu.chcemy sie poradzic czy mozna wstawic duze okna od słupa do słupa by w tym koncie zrobic zamkniete pomieszczenie na rosliny-kwiaty. to kwestia dyskusji bo nie podoba mi sie ten kont do słupa.wolałabym wykozystac te miejsce i wyjscie miec jedno za domem.

    Pozdrawiam i prosze o rady i zdiecia jak mozna!

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agnieszka100
    Witam!!!
    chciałam zapytac :czy juz macie załatwione wszystko związane z budową?Mamy juz działke ale czekamy na plany zagospodarowania przestrzennego i chcemy kupic projekt we wrocławiu by potem naniesc zmiany w projekcie.i związku z tym co dalej powinnismy załatwiac.Mam pytanie co do zmian w projekcie czy to duzo kosztuje? Prosze o podpowiedz.

    na dole chcemy schody drewniane, w małym pokoju okno zamiast drzwi i w salonie wyjscie do ogrodu tam gdzie okno obok pokoju małego . drzwi za kanapą zamórowac . zastanawiamy tez zeby powiekszyc garaz i oczywiscie z kanałem i wyjsciem do ogrodu.Na górze chcemy troche podniesc dach ok 1m i uzytkowe poddasze nad garazem-pokoje.jeszcze kwestia wyjscia do ogrodu od wykurzu.chcemy sie poradzic czy mozna wstawic duze okna od słupa do słupa by w tym koncie zrobic zamkniete pomieszczenie na rosliny-kwiaty. to kwestia dyskusji bo nie podoba mi sie ten kont do słupa.wolałabym wykozystac te miejsce i wyjscie miec jedno za domem.

    Pozdrawiam i prosze o rady i zdiecia jak mozna!
    Nie miałam czasu ostatnio odpisać, za co przepraszam, mamy urwanie głowy przed rozpoczęciem budowy. Wczoraj wkońcu odebraliśmy DZIENNIK BUDOWY!
    Zakupiliśmy kontener i teraz walczymy z kredytem.
    Jeśli chodzi o nasze zmiany, to na 1 stronie forum są dość szczegółowo opisane - więcej okien, likwidacja lukarny od ogrodu, pustka nad salonem, antersola, pralnia+suszarnia, szklane drzwi od ogrodu na całej ścianie i ścianki działowe ustawiamy trochę inaczej, zresztą to jeszcze wyjdzie w praniu.
    Naniesienie zmian kosztuje około 3-6 tysięcy (ale to zależy od biura w którym będziecie to robić).
    Cena jest uzależniona od rodzaju zmian, także może się różnić.
    Możecie to oczywiście zlecić pracowni dobre domy, ale u nich to troszkę długo trwa, a nam akurat zależało na czasie, dlatego robiliśmy adaptację indywidualnie.
    Jeśli zmiany są nieznaczne, to czasami wystarczy po prostu się dogadać z ekipą - np. o powiększenie lub dodanie okna, czy przesunięcie ścianek działowych, może pogadajcie z jakimś zaufanym kierownikiem budowy i on wam podpowie co i jak.
    Co do zmian, to zapraszam na 1 stronę forum, a w razie pytań chętnie służę pomocą.

    Jeśli chodzi o formalności, to nie pamiętam dokładnie kolejności, ale mniej więcej wygląda to tak:

    1) w Urzędzie Gminy musicie załatwić WYPIS I WYRYS z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla działki (to jest najważniejsze, bo tam są określone wytyczne co do projektu domu, kątu nachylenia dachu, itp.)
    2) w Energetyce trzeba załatwić Warunki przyłączenia do sieci energetycznej (jeśli jeszcze nie macie)
    3) zlecić uprawnionej osobie (pracowni) naniesienie zmian w projekcie
    4) w Zakładzie Gospodarki Komunalnej złożyć wniosek o wydanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wodno-kanalizacyjnej
    5) musicie załatwić w Wydziale katastralnym mapę do celów opiniodawczych
    6) zlecić uprawnionemu godecie wykonanie mapy do celów projektowych
    7) Nie wiem w jakiej gminie jesteście, ale jeśli nie macie kanalizacji, to niektóre gminy na terenie woj. dolnośląskiego dofinansowują w 50% przydomową oczyszczalnię ścieków (super sprawa zamiast szamba!), wiec można wystosować wniosek o dofinansowanie do wójta gminy. My akurat robimy taką oczyszczalnię.
    8 ) w Urzędzie Gminy poprosić o uzgodnienie planowanego zjazdu na działkę z drogi gminnej (trzeba dołączyć projekt zagospodarowania terenu oraz kopię aktu notarialnego)
    9) w Starostwie powiatowym złożyć wniosek o wydanie pozwolenia na budowę
    10) w Starostwie powiatowym złożyć wniosek o zarejestrowanie dziennika budowy
    11) w międzyczasie szukajcie dobrej ekipy budowlanej i kierownika budowy, oraz elektryka i hydraulika (hydraulika i ekipę mogę polecić )
    Myślę, że to byłoby na tyle. Jeśli coś sobie jeszcze przypomnę, to napiszę.
    Zresztą jakby co – pytajcie.


    Pozdrawiam serdecznie!
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  19. #79

    Domyślnie

    Łukasz i Magda!
    Bardzo dziekuje za podpowiedzi, na pewno bedą pomocne jak cos załatwiemy!!! Jak cos bedziemy wiedziec o planach zagospod.przestrzennego to chyba z resztą nie bedzie problemu bo jak tak dalej bedzie z tą poje.... gmina w Oławie to nie wiem czy sie w ogóle zaczniemy budowac.Dzis to bysmy juz moze mieszkali w pieknej AMBROZJI i byscie nas odwiedzili a tak siedzimy juz 2 lata na pustakach, które tylko czekaja zeby je zamurowac!!!

    Pozdrawiam !!!

  20. #80
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mikez

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    5

    Domyślnie Dzień dobry Grupo.

    Dzień dobry,
    i my zakupiliśmy Ambrozję I. Właśnie jesteśmy na etapie adaptacji. Mamy nadzieję, że uda nam się rozpocząć w maju/czerwcu 2009.
    Pozdrawiamy wszystkich i życzymy powodzenia w realizacji

Strona 4 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony