dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 92
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 1831
  1. #801
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna.ss

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin/Ćmiłów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam Drake chciałam zapytać czy nie było by możliwości zobaczenia Twojego domu?Jest śliczny .Najbardziej ciekawi mnie rozwiązanie wejścia do kotłowni.Ja jestem dopiero na etapie załatwiania pozwolenia na budowę więc przede mną jeszcze daleka droga.Pozdrawiam.

  2. #802

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agata i Przemek Zobacz post
    Dzięki za odpowiedz! my z tego pomieszczenia chcemy zrobić garderobę i pralnię. Co do zmian jaik chcemy wprowadzić to zlikwidujemy spiżarnię żeby powiększyć kuchnię i hol( tak pół na pół). przesuniemy ścianę do pokoju na dole przez co powiększymy salon. z pomieszczenia gospodarczego zrobimy spiżarnię, a garaż przedłużymy i oddzielimy pomieszczenie na kotłownię. Nie wiemy tylko co zrobić ze schodami chcielibyśmy otwarte... moze macie jakieś pomysły????? Magdo i Łukaszu czy takie schody otwarte jak Wy pokazujecie da radę zrobić w tym projekcie????? a no i zapomnialam dodać ze chcemy też wyjscie na taraz przenieśc na ścianę obok...


    Pozdrawiamy i czekamy na podpowiedz
    Witam, czy przedłużony garaż nie psuje bryły domu i ile płaciliście za zmiany?

  3. #803

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    Powiedzcie prosze ile wolaly u was ekipy budowlane za same mury bez dachu ?

    W moim przypadku jedna z ekip zawolala 40 tys ( same mury bez dachu ) - wciaz czekamy na reszte ofert.
    No witam dzisiaj dostałem wycenę od jednego za same mury bez dachu (ale oczywiście z wykopem) 43000zł
    Też myślę że to dużo.
    Jak doliczy robociznę dachu to pewnie wyjdzie koło 60 000zł
    A ja chcaiłbym zapłacić za całą robotę z dachem nie wiecej niż 50 000zł ale nie mogę się z debilami dogadać.
    Oni te stawki ustalają brutto czy bez rachunku?

  4. #804

    Domyślnie

    Cytat Napisał arturania Zobacz post
    My z żoną jesteśmy na etapie wykańczania Ambrozji,tz dziś zakończono zakładać nam hydraulikę(woda ciepła, zimna,odpływy), teraz elektryk rozprowadza kable prądowe.
    Wszystko staramy się robić systemem gospodarczym.Dom trochę się różni bo jest wyższy z tego powodu że mamy piwnicę pod częścią i trzeba było zrobić wyższe fundamenty.Poza tym podnieśliśmy o dwa pustaki poddasze, czyli zamiast projektowych 2 i wianek mamy 4 i wianek.Kubatura domu się zmieniła ale poddasze jest bardziej użytkowe aniżeli w projekcie.Bo wyszliśmy z założenia że dom ma być do użytku aniżeli wyglądu.Man się podoba taki jaki jest
    W swojej ambrozji zrobiliśmy takie zmiany:
    -Poszerzyliśmy garaż o 0,5 metra,wydłużyliśmy o 0,5 z każdej strony
    -zrobiliśmy piwnicę pod 1,3 domu-będzie kotłownia i miejsce na wiele innych gratów
    -na dole zrezygnowaliśmy z kotłowni na rzecz WC i łazienki
    -wejście do gabinetu jest od strony schodów,
    -wejście do garażu jest przy schodach (widać na zdjęciu)
    -w garażu zrobiliśmy wyjście z tyłu w miejscu okna,(widać na zdjęciu)
    -na górze zrobiliśmy łazienkę nad łazienką dolną a nie po drugiej stronie jak przewidywał plan,
    -w związku ze zmianą łazienki na górze zmieniły nam się ściany działowe we wszystkich pokojach na górze
    -w związku ze zmiana wielkości garażu zwiększył się automatycznie pokój nad nim, dlatego przedzieliliśmy go ścianą działową i będziemy tam mieli sypialnię z garderobą,
    -dodaliśmy okna dachowe nad każdym pomieszczeniem na górze, a te okna dachowe nad garażem zrobiliśmy po jednym z każdej strony a nie jak w projekcie z jednej strony
    tu są zdjęcia można pooglądać.jak ktoś ma pytania niech pisze może przydam się w czymś.
    http://arturania.fotosik.pl/zdjecia/1
    Witam, interesuje mnie to co zaznaczyłam a mianowicie powiekszony garaz i likwidacja pom. gosp. na dole. Czy w związku z tym przenosiliscie komin? Jaka jest cena takiej zmiany i czy mogłabym otrzymac skan rzutu na meila: [email protected] Dzięki i pozdrawiam

  5. #805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drake Zobacz post
    wkozaz, jak tam idą roboty? Tynki już ruszyły?
    Jestem pod wrażeniem pracy moich tynkarzy w poniedziałek zaczęli a w piątek kończą, dziś mieli już prawie cały dom otynkowany jutro dokończą i drobne poprawki

  6. #806
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał simskor Zobacz post
    No witam dzisiaj dostałem wycenę od jednego za same mury bez dachu (ale oczywiście z wykopem) 43000zł
    Też myślę że to dużo.
    Jak doliczy robociznę dachu to pewnie wyjdzie koło 60 000zł
    A ja chcaiłbym zapłacić za całą robotę z dachem nie wiecej niż 50 000zł ale nie mogę się z debilami dogadać.
    Oni te stawki ustalają brutto czy bez rachunku?
    Zawsze bez rachunku a wiec dolicz +8%vat

  7. #807
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Agawka

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    5

    Domyślnie

    Również mam prośbę do arturania o przesłanie scanu rzutu na adres e-mail. Zaznaczyłam wprowadzone przez Was zmiany, które mnie interesują.
    "Napisał arturania
    My z żoną jesteśmy na etapie wykańczania Ambrozji,tz dziś zakończono zakładać nam hydraulikę(woda ciepła, zimna,odpływy), teraz elektryk rozprowadza kable prądowe.
    Wszystko staramy się robić systemem gospodarczym.Dom trochę się różni bo jest wyższy z tego powodu że mamy piwnicę pod częścią i trzeba było zrobić wyższe fundamenty.Poza tym podnieśliśmy o dwa pustaki poddasze, czyli zamiast projektowych 2 i wianek mamy 4 i wianek.Kubatura domu się zmieniła ale poddasze jest bardziej użytkowe aniżeli w projekcie.Bo wyszliśmy z założenia że dom ma być do użytku aniżeli wyglądu.Man się podoba taki jaki jest
    W swojej ambrozji zrobiliśmy takie zmiany:
    -Poszerzyliśmy garaż o 0,5 metra,wydłużyliśmy o 0,5 z każdej strony
    -zrobiliśmy piwnicę pod 1,3 domu-będzie kotłownia i miejsce na wiele innych gratów
    -na dole zrezygnowaliśmy z kotłowni na rzecz WC i łazienki
    -wejście do gabinetu jest od strony schodów,
    -wejście do garażu jest przy schodach (widać na zdjęciu)
    -w garażu zrobiliśmy wyjście z tyłu w miejscu okna,(widać na zdjęciu)
    -na górze zrobiliśmy łazienkę nad łazienką dolną a nie po drugiej stronie jak przewidywał plan,
    -w związku ze zmianą łazienki na górze zmieniły nam się ściany działowe we wszystkich pokojach na górze
    -w związku ze zmiana wielkości garażu zwiększył się automatycznie pokój nad nim, dlatego przedzieliliśmy go ścianą działową i będziemy tam mieli sypialnię z garderobą,
    -dodaliśmy okna dachowe nad każdym pomieszczeniem na górze, a te okna dachowe nad garażem zrobiliśmy po jednym z każdej strony a nie jak w projekcie z jednej strony
    tu są zdjęcia można pooglądać.jak ktoś ma pytania niech pisze może przydam się w czymś.
    http://arturania.fotosik.pl/zdjecia/1"
    Ostatnio edytowane przez Agawka ; 10-06-2011 o 21:04

  8. #808
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wisanta

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam serdecznie mam proćbę do Agawka bo zmiany, które zrobiliście w swoim domku są identyczne jak te o których my myślimy byliśmy już u projektanta aby te nasze pomysły na papier przelał i gość na dowidzenia kazał nam pomyśleć na zmianą projektu bo zadużo zmian chcemy w swojej Ambrozji zrobić i te wszystkie poprawki = adaptacja projektu będzie nas u niego 3800zł kosztować chciałam zapytać czy to dobra cena czy może gość się jednak drogo ceni i warto poszukać innego speca od zmian?Chciałam też zapytać jak wam się udało okno wstawić w piwnicy bo on nam świetlik chce zainstalować, a my nie mamy do tego przekonania, czy można też prosić o rzut poddasza po zmianie łazienki bo my też tak mamy zamiar zrobić a i jeszcze jedno te zmiany okien nad garażem bo my czcemy tam niezależne mieszkanko zrobić i pardzo przydaly by nam się te podpowiedzi. A to mój adres [email protected]

  9. #809
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Agawka

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    5

    Domyślnie

    witam i chcę sprostować. W/w zmiany są z postu forumowicza Arturania , a ja też na razie jestem na etapie wyboru projektu i też prosiłam o rzut parteru i poddasza po zmianach
    Ostatnio edytowane przez Agawka ; 30-03-2011 o 18:59

  10. #810
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał simskor Zobacz post
    No witam dzisiaj dostałem wycenę od jednego za same mury bez dachu (ale oczywiście z wykopem) 43000zł
    Też myślę że to dużo.
    Jak doliczy robociznę dachu to pewnie wyjdzie koło 60 000zł
    A ja chcaiłbym zapłacić za całą robotę z dachem nie wiecej niż 50 000zł ale nie mogę się z debilami dogadać.
    Oni te stawki ustalają brutto czy bez rachunku?
    Dużo zależy też od tego jak ubrany i czym jeździsz na rozmowy z fachowcami Jak jechałem gdzieś służbowym samochodem, to od razu na start dostawałem cenę zwalającą z nóg. A jak tym moim małym srebrnym wozidełkiem, to jakoś tak realniej te wyceny wyglądały

  11. #811

    Domyślnie

    Witam, my z fundamentami startujemy pod koniec kwietnia. Powiem wam że jak czytam ile fachowcy u Was sobie wołają to muszę powiedzieć, że jestem szczęśliwy że pochodzę z tego regiony Polski(konkretnie małopolska). Moja ekipa zażyczyła sobie 31tys. w skład robót wchodzi;
    - wykopy pod fundamenty
    -wylanie ław oraz ścian fundamentowych
    -wykonanie instalacji kanalizacyjnej
    -wylanie pierwszej wylewki
    -wymurowanie wszystkiego co jest do wymurowanie
    -wykonanie stropu oraz schodów wewnętrznych
    -postawienie więżby oraz pokrycie dachówką,
    Dodatkowym atutem mojej ekipy jest to że już budowali Ambrozję, którą oglądnąłem sobie w realu i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Pozdrowionka dla wszystkich i wszystkiego dobrego.

  12. #812
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arturania

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jednorożec
    Kod pocztowy
    06-323
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam.
    Mogę Państwu przesłać te skany ale nie bardzo jest widać na nich te zmiany,są zrobione jasno piszącym czerwonym długopisem.Jak jest skan to widać tylko pozmieniane miary a wszelkie kreślenia na planie są niewidoczne.Jak cos proszę pisać na meila [email protected]

  13. #813

    Domyślnie

    no to ja czegoś nie rozumiem
    Z tego wynika, że ceny za stan surowy mogą się różnić o 100% przecież to jest przegięcie.

  14. #814
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edyta_kub

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Korczyna
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1jacek Zobacz post
    Cześć Edyta fajnie że napisałaś. Może mógłbym z żoną przyjechac zobaczyć dom w realu. Jacek
    Przepraszam, od stycznia nie zaglądałam na forum. Oczywiście zapraszamy (napisz maila: [email protected]) to się umówimy

  15. #815
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edyta_kub

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Korczyna
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam pytanie do Drake
    jaką masz grubość ścian zewnętrznych? Po zdjęciach wnioskuję, że jest to beton komórkowy 24x24x59. Jak tak, to czy przeliczałeś obciążenia pod dachówkę?
    Będę wdzięczna za info, bo nurtuje mnie ten temat.

  16. #816
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał edyta_kub Zobacz post
    Mam pytanie do Drake
    jaką masz grubość ścian zewnętrznych? Po zdjęciach wnioskuję, że jest to beton komórkowy 24x24x59. Jak tak, to czy przeliczałeś obciążenia pod dachówkę?
    Będę wdzięczna za info, bo nurtuje mnie ten temat.
    Że jakie obciążenia? W Polsce żyjemy i ja na nadgorliwego architekta nie trafiłem

  17. #817
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wisanta

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Bogatynia
    Kod pocztowy
    59-920
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam raz jeszcze chciałam zapytać Arturania jak wam się udało wstawić okna do piwnicy bo w projekcie jest napisane że piwnica nie może przekroczyć poziomu gruntu???a i z jakiego bloczka stawialiście piwnicę i z kakiego budynek?i ile zapłaciliscie projektantowi za zmiany i czy strop nad salonem zmienialiście bo orginalnie w projekcie jest teriva+strop lany i nam ten projektant zaproponował aby tylko terive zastosować i teraz się zastanawimy co z tym fantem zrobić i bardzo wdzięczni będziem za podpowiedzi.

  18. #818

    Domyślnie

    Cytat Napisał simskor Zobacz post
    no to ja czegoś nie rozumiem
    Z tego wynika, że ceny za stan surowy mogą się różnić o 100% przecież to jest przegięcie.
    My placilismy podobnie do fireman za ta sama robote w kuj pom.

  19. #819
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    arturania

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Jednorożec
    Kod pocztowy
    06-323
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wisanta Zobacz post
    Witam raz jeszcze chciałam zapytać Arturania jak wam się udało wstawić okna do piwnicy bo w projekcie jest napisane że piwnica nie może przekroczyć poziomu gruntu???a i z jakiego bloczka stawialiście piwnicę i z kakiego budynek?i ile zapłaciliscie projektantowi za zmiany i czy strop nad salonem zmienialiście bo orginalnie w projekcie jest teriva+strop lany i nam ten projektant zaproponował aby tylko terive zastosować i teraz się zastanawimy co z tym fantem zrobić i bardzo wdzięczni będziem za podpowiedzi.
    Witam.Na zdjęciach jest widać z czego budowaliśmy piwnicę(bloczek betonowy) i dom (pustak).Okna nam się zmieściły bo mamy fundament podniesiony (widać na zdjęciach) dlatego dom mamy wyższy aniżeli w projekcie.Za zmiany płacimy mało bo kolega jest kierownikiem budowy-on nanosił zmiany, biuro projektowe wyraziło na to zgodę.Strop na salonem mamy tylko lany-rozłożyliśmy siatka z drutu żebrowanego i zaleliśmy betonem(tak w naszych stronach się robi).a więc odradzał bym teriva bo to koszty dodatkowe.ale to tylko moje zdanie.

  20. #820

    Domyślnie

    witam jestem tu nowy z żoną planujemy wybudować ambrozję 2 jesteśmy w trakcie załatwiania formalności i tu mam prośbę do WKOZAZ jesteśmy z Gdańska czy była by możliwość zobaczenia waszej ambrozji?Bardzo byśmy byli wdzięczni chcieli byśmy zobaczyć jak w realu ona wygląda Dzięki z góry jak coś to mój meil [email protected] pozdrawiamy
    Ostatnio edytowane przez strażak sam 1 ; 06-04-2011 o 10:32

Strona 41 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony