dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 92
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1831
  1. #1021

    Domyślnie

    a co to jest łacznik balkonowy??
    To jest taka płachta jakby twardej wełny mineralnej??
    Jeżeli tak to takie cos chyba u mnie zastosowali ale muszę się upewnić

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał simskor Zobacz post
    a co to jest łacznik balkonowy??
    To jest taka płachta jakby twardej wełny mineralnej??
    Jeżeli tak to takie cos chyba u mnie zastosowali ale muszę się upewnić
    Poniżej link do jednej z firm, która produkuje łączniki balkonowe

    http://www.halfen.pl/t/91_7062.html

    Ta firma również robi łączniki balkonowe

    http://www.schock.pl

  3. #1023
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Ja jeszcze od siebie dodam, że zamawiając drzwi balkonowe dopytajcie o taki dodatkowy profil pcv, który montuje się pomiędzy drzwiami a posadzką. Na ogół widzę, że monterzy podpierają drzwi cegłami, a inwestor się potem martwi jak to skutecznie zatkać, żeby nie przeciekało i nie było mostka po wylewkach ostatecznej posadzki, że o sztywności samych drzwi nie wspomnę.

    A żeby nie było, że nie na temat, to nie zastosowałem. Chyba to dosyć drogi cymes był, jeśli się nie mylę. Uznałem, że 5cm betonu obłożone z każdej strony styropianem wystarczająco zminimalizuje mostek.

  4. #1024

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujących Ambrozję. Ja też (już prawie) podjęłam decyzję, aby wybudować ten fajny domek. Teraz muszę pilnie prześledzić wszystkie posty i do roboty. Pozdrawiam

  5. #1025

    Domyślnie

    Witam, pytanie mam do Tych forumowiczów co używali do zakończenia komina cegły klinkierowej. Ile zużyliście cegły na kominy. Pozdrawiam.

  6. #1026
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał fireman3 Zobacz post
    Witam, pytanie mam do Tych forumowiczów co używali do zakończenia komina cegły klinkierowej. Ile zużyliście cegły na kominy. Pozdrawiam.
    466szt. - kilkanaście zostało
    W każdym z kominów są 4 kanały wentylacyjne i po jednym spalinowym średnicy 200mm.

  7. #1027
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzastin18

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    małopolska
    Posty
    8

    Domyślnie

    mam pytanie do fireman3 i misiaa8888 - czy moglibyśmy u któregoś z Was obejrzeć Ambrozję na żywo?? jesteśmy z Oświęcimia- mój e-mail [email protected]

    P.S. do DRAKE (przepiękny domek!!)-proszę o e-mail abym mogła wypytać dokładnie o wszystkie zmiany pozdrawiam forumowiczów

  8. #1028
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzastin18 Zobacz post
    P.S. do DRAKE (przepiękny domek!!)-proszę o e-mail abym mogła wypytać dokładnie o wszystkie zmiany pozdrawiam forumowiczów
    Pisz przez PW - taki sam efekt jak mailem

  9. #1029

    Domyślnie

    witam
    a jak wygląda sprawa wentylacji w kuchni nad okapem? czy wentylacja jest zaprojektowana do komina na którym stoi kominek i to wszystko?
    Ambrozja I - Lustro

  10. #1030
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał luka80 Zobacz post
    witam
    a jak wygląda sprawa wentylacji w kuchni nad okapem? czy wentylacja jest zaprojektowana do komina na którym stoi kominek i to wszystko?
    W projekcie (rzut parteru) masz takie dwa kółka z opisem WENTYLACJA DACHOWA wylot sufitowy (anemostat) + system kanałów elastycznych fi 150mm - jedno kółko to wentylacja do spiżarki, drugie do kuchni, zakończone na dachu kominkiem wentylacyjnym. W projekcie nie ma zaprojektowanej wentylacji w kominie "kominkowym", która miałaby otwór od strony kuchni. Ja dołożyłem sobie jeden kanał wentylacyjny przy tym kominie i wypuściłem jeden kominek wentylacyjny na dachu, bo nie mamy spiżarni.

  11. #1031

    Domyślnie

    no tak, przeoczyłem to, przydała by się wentylacja bliżej kuchni, coś się wymyśli, dzieki za podpowiedź

    u mnie pomału prace ruszają LINK, schody robiliście razem z fundamentami czy później?
    Ostatnio edytowane przez luka80 ; 22-08-2011 o 12:08
    Ambrozja I - Lustro

  12. #1032
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dzastin18

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    małopolska
    Posty
    8

    Domyślnie

    my wkońcu też zdecydowaliśmy się na Ambrozję-mam pytanko tak może troszkę odbiegające w przyszłość czy ma ktoś z Was namiar na jakiegoś projektanta wnętrz?? z góry wielkie dzięki za odpowiedź

  13. #1033
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna.ss

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin/Ćmiłów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Witam ,mam pytanie do osób, które wylewały okrągłe kolumny.Interesuje mnie średnica kolumn, uzbrojenie czy jest konieczne oraz na jakim etapie je się wylewa.Czy przy wylewaniu balkonu czy w etapie późniejszym.

  14. #1034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Ja mam kolumny srednicy 25cm. Jak kazdy element z betonu tak i slupy te musza miec zbrojenie a zalewa sie je najlepiej razem z balkonami i stropem.

  15. #1035

    Domyślnie

    mam dylemat który beton komórkowy wybrac do mojej Ambrozji. Ile sie nie naczytam nt. ytong vs solbet to i tak nic nie wiem. Z tego co kojarze, niektórzy tu budowali z solbetu pioro/wpust. Jesteście zadowoleni? Zamierzam budowac 24+15 sturopian i nie wiem, czy warto przepłacac za ytong. A moze ktos porównywał ceny tych dwoch materiałów i moze mi podac róznice? Ile m2 scian zewnetrznych jest w Ambrozji II?

  16. #1036
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Dorota i Piotr

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Świdnica Polska
    Kod pocztowy
    58-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Muszę powiedzieć, że ostatni tydzień upłynął mi pod znakiem tego forum Czytałam wszystkie posty jak powieść w odcinkach Na projekt Ambrozji II zdecydowaliśmy się już jakiś czas temu i chociaż nie przestaliśmy szperać w różnych katalogach i srtonkach z projektami - wciąż, jak bumerang wraca do nas Ona - Ambrozja Teraz jesteśmy pewni, że jest to dom idealny dla naszej rodziny. Oczywiście tak, jak wy, my także mamy swoje plany zmian w projekcie. Cudownie było śledzić postępy Waszych prac i oglądać wspaniałe efekty końcowe. Jesteście dla nas prawdziwą skarbnicą wiedzy - o budowie wiecie chyba wszystko Mirox, Drake, Wkozaz - jeszcze wiele razy będę czytać Wasze posty i przeglądać galerie Mam ogromną nadzieję, że gdzieś niedaleko od Świdnicy ktoś buduje, lub już zbudował cacko, które zechciałby nam pokazać i udzielić kilku wskazówek. Wy także chcieliście zobaczyć w realu to, co na pamięć znaliście tylko z projektu Pozdrawiamy i liczymy na szczęście
    Ostatnio edytowane przez Dorota i Piotr ; 26-08-2011 o 20:24

  17. #1037
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witamy na forum i obiecujemy służyć (mam nadzieję) dobrą radą i (mam nadzieję) pomocą

  18. #1038

    Domyślnie

    Witam. my jesteśmy na etapie więźby a konkretnie, pozostały nam do wymurowania kominy dokończenie łacenia i położenie dachówki.Ambrozje mamy wymurowaną z BK firmy TERMALICA 36,5 klasa 400 i nie planujemy żadnych styropianów tylko tynk. Strop mamy wylewny i nie widać żadnych belek w prawdzie zużyte zostało trochę więcej stali ale efekt bezcenny. Schody mamy wylewane majstry tak się postarali że zamiast stopni zabiegowych mamy spocznik. Jutro postaram się wrzucić fotki obecnego stanu. Pozdrowionka

  19. #1039

    Domyślnie

    Ja właśnie szukam okien dachowych. Co sądzicie o marce Rooflite? Co prawda wymiar max okna to 78 x 140, trochę mniejsze niż w projekcie, ale cena kompletu okno z nawiewnikiem+kołnierz za 750zł zachęca i ponoć wykonanie też dobre. 160 ma niewiele firm i ceny od 1100zł.

  20. #1040
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    My mamy okna 140-tki i w zupełności wystarczają.

    Marki tej jednak nie znam, mamy Veluxy. 3 x GGL +1 x GGU kosztowały chyba 4000zł, a można jeszcze było wybrać tańsze GZL. Velux mogę szczerze polecić.

Strona 52 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony