dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 92
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1831
  1. #1041

    Domyślnie witam

    właśnie przebrnełam przez wszystkie strony tego forum - było to nielada wyzwanie
    w poniedziałek jestem umówiona z architektem, dlatego mam jeszcze pare pytan -Drake-głównie do Ciebie
    1. Jak zrobiłeś, że do Twojego domu wchodzi sie nie po schodach tylko na płasko ?
    2. oglądałam Twój album (super)-czy zmieniałeś coś ze schodami czy są tak jak w projekcie?-chodzi mi dokładnie o wejście do pokoju nad garażem
    3. Jaki ten strop w końcu lepiej zrobic? (zupełnie sie nie znam
    4. Drake jaki masz rozmiar okien w kuchni i w łazience/pom. gospodarczym i na jakiej wysokości?
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi

  2. #1042
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał adanko77 Zobacz post
    właśnie przebrnełam przez wszystkie strony tego forum - było to nielada wyzwanie
    w poniedziałek jestem umówiona z architektem, dlatego mam jeszcze pare pytan -Drake-głównie do Ciebie
    1. Jak zrobiłeś, że do Twojego domu wchodzi sie nie po schodach tylko na płasko ?
    Nie będzie na płasko - będą 2 stopnie po ok. 14cm
    Cytat Napisał adanko77 Zobacz post
    2. oglądałam Twój album (super)-czy zmieniałeś coś ze schodami czy są tak jak w projekcie?-chodzi mi dokładnie o wejście do pokoju nad garażem
    Schody są delikatnie "stuningowane" - stopnie mają ok. 17,5cm, stopnie zabiegowe mają lepszy kształt (w projekcie jest jeszcze taki mały trójkącik - u nas pełny "wachlarz"). Dzieje się tak chyba dlatego, że wysokość parteru wyszła 2,65m, a oryginalnie w projekcie było coś ok. 2,8m - stopnie mogły być dzięki temu niższe i lepiej rozłożone. Osobiście przestrzegam przed wysokością stopnia z projektu (19cm) - odwiedziliśmy kiedyś domek Helike i wyczuwalnie chodziło się po tamtych schodach dużo gorzej, a wydaje się, że to tylko 1,5cm.
    Cytat Napisał adanko77 Zobacz post
    3. Jaki ten strop w końcu lepiej zrobic? (zupełnie sie nie znam
    Mój murarz twierdził, że najlepszy jest strop typu Ackerman. Strop monolityczny może być cieńszy, lepiej tłumi dźwięki, ale wymaga deskowania (dodatkowy koszt: deski + stemple) i zazwyczaj ekipy też więcej sobie życzą w takim przypadku. Główną zaletą Terivy jest to, że szybko się układa i nie wymaga deskowania.
    Cytat Napisał adanko77 Zobacz post
    4. Drake jaki masz rozmiar okien w kuchni i w łazience/pom. gospodarczym i na jakiej wysokości?
    Szerokość jak w projekcie, wysokość ok. 145cm. Nad podłogą chyba 92 cm - można było je nieco obniżyć, chyba na 89cm - wtedy blat szafki kuchennej tworzył jednolity parapet, a teraz będzie schodek.
    Ostatnio edytowane przez Drake ; 27-08-2011 o 22:30

  3. #1043
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    A jeszcze jedna ciekawostka.
    W garażu przenieśliśmy sobie okienka na długą ścianę. Tylko nikt nie pomyślał, że tego przy bramie garażowej nie da się w pełni otworzyć, gdy zamontuje się prowadnicę bramy Zwróćcie uwagę, jeśli też planujecie takie rozwiązanie

  4. #1044

    Domyślnie

    dzięki za ekspresową odpowiedź
    czyli (zebym dobrze zrozumiała) muszę obniżyć strop o ok 15 cm zeby schody wyszły po 17,5 i to wystarczy, czy jeszcze jakis zabieg musze zrobic?

    Jesli chodzi o garaz, to właściwie chciałam zrezygnować ze wszelkich okien, ale nie wiem, czy to dobry pomysł.
    Jeszcze raz dięki za odpowiedź

  5. #1045
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Można jeszcze zwiększyć ilość stopni, wysuwając/wydłużając schody w stronę kominka. Można niżej zrobić strop nad garażem (więcej schodków wyjdzie za stopniem spocznikowym, mniej w tym dłuższym biegu), ale wtedy albo dom będzie strasznie wysoko posadowiony względem poziomu ziemi, albo garaż będzie musiał być w ziemi zagłębiony. Tak czekam niecierpliwie na fotki firemana, bo nie potrafię sobie wyobrazić jak chłopaki z chyba trzech schodków zabiegowych zrobili jeden spocznikowy - jakiego fortelu użyli

  6. #1046
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Moim zdaniem rezygnacja z okien w garażu nie jest dobrym pomysłem - mamy naturalne światło przez cały dzień, nie musimy zużywać niepotrzebnie prądu i w razie potrzeby garaż można szybko przewietrzyć. Chyba że u Ciebie będzie pełnił tylko funkcję przechowania samochodu (2 minuty na wjazd i 2 minuty na wyjazd), to można sobie na brak otworów pozwolić

  7. #1047

    Domyślnie

    Cytat Napisał dzastin18 Zobacz post
    my wkońcu też zdecydowaliśmy się na Ambrozję-mam pytanko tak może troszkę odbiegające w przyszłość czy ma ktoś z Was namiar na jakiegoś projektanta wnętrz?? z góry wielkie dzięki za odpowiedź
    Witaj,

    w jakiej miejscowości budujecie Ambrozję ?

  8. #1048
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Wink

    Cytat Napisał adanko77 Zobacz post
    właśnie przebrnełam przez wszystkie strony tego forum - było to nielada wyzwanie
    w poniedziałek jestem umówiona z architektem, dlatego mam jeszcze pare pytan -Drake-głównie do Ciebie
    3. Jaki ten strop w końcu lepiej zrobic? (zupełnie sie nie znam
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi
    Moim zdaniem lepiej wykonac sobie strop gęstożebrowy monolityczny ze względu na to iż jeśli wynajmiesz gotowy szalunek (wynajecie na m-c 3000zl z srodkiem adsorbcyjnym i plytami na docinki oraz dystansami pod prety zbrojeniowe a takze transport w obie strony) i twoi cieśle rowno go ułożą bedziesz miec elegancki gladki strop (wystarczy zeszlifowac cieniutkie frezy z łaczeń tych plyt i caly wyszpachlowac nie trzeba go tynkowac oszczednosc naprawde duza metr szpachli okolo 6-10zl, tynk okolo 20-30zl i i tak go trzeba szpachlowac,) Ponadto w przypadku wszelkich stropów typu teriva itp czyli skladajacych sie z elementow nosnych a wiec belek oraz wypelnienia czyli pustaki, w miejscu laczenia pustaka z belka zawsze pojawiaja sie pekniecia, (budynek pracuje) co do szalunku stropy teriva tez sie podpiera steplami, koszt wykonania jednego i drugiego jest taki sam, (tyle samo pracy przy jednym i drugim) koszt materialow po sumowaniu ten sam, i jeden i drugi trzeba zalewać,i jeden i drugi sie zbroi, w przypadku teriva idzie mniej zbrojenia ale bloczki i belki sa drogie, Moim zdaniem co beton to beton lepiej miec cos calego niz zespojonego z ilus tam elementow.

    Jesli moge doradzic:

    Co do okien w garażu My zrezygnowalismy z 3 sztuk zrobilismy 1 ale na 120cm dlugie i dodalismy drzwi do ogrodu, bez okna byloby naprawde ciemno w garazu a chcac cos zrobic w ogrodzie nie mosze biegac po graty do okola.

    Co do schodów u nas mamy schody spocznikowe 13szt po 19cmx26cm nastepnie spocznik i kolejne 3 stopnie przy czym trzeci jest juz stropem. Aby zrobić spocznikowe mosielismy wyciagnac schody w kierunku salonu. 19cm to troche duzo ale coz cos kosztem czegos lepiej z spocznika wchodzic nad garaz niz sie sturlac po kilku glebszych z zabiegowych a do wysokosci ich juz sie przyzwyczailismy i nie jest zle.
    Ostatnio edytowane przez wkozaz ; 28-08-2011 o 21:00

  9. #1049
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    W projekcie otwierasz:
    -rzut poddasza
    lub:
    -przekrój A-A
    -przekrój B-B
    -przekrój C-C
    Znajdujesz tabelkę D1 - dach ocieplony lub D2 - dach nieocieplony.
    I czytasz

  10. #1050

    Domyślnie

    a ja właśnie wróciłam od pani architekt. Wszelkie zmiany wyceniła na ok. 2000, więc chyba nie tak źle. W jednej rzeczy ma tylko mały problem-przy likwidacji podcienia (tak jak ja chce) nie wie jaki strop zrobic, tzn terriva chyba odpada bo nie ma sie na czym podeprzec-tak przynajmniej zrozumiałam, więc moje pytanie do osób, które likwidowały podcień-jaki macie ten strop?? Aha, czy przy podniesieniu ścianki kolankowej o 1 pustak a zachowaniu wys. 2,70 te belki na piętrze jakos inaczej sie rozstawiają, czy coś z nimi trzeba kombinować?

  11. #1051

    Domyślnie

    zapomniałam się jeszcze zapytać-czy warto zwiększac łazienkę na dole, czy taki rozmiar jak w projekcie jest ok?? Na pewno likwiduje spizarnie, tylko nie wiem czy na korzysc samej kuchnii, czy tez poprzesuwac te scianki na korzysc łazienki tez??

  12. #1052
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    kolego drake dzieki za odp - nie mamy obecnie przy sobie projektu bo jestesmy za granica
    więc odpowiedź brzmi: folia

  13. #1053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    Dziekuje za odp, usłyszeliśmy dziś ze warto deskowac dach, ale dla nas juz za pozno bo wiezba juz zamowiona.
    A dzis nam polozyli strop w 2h i gotowe
    Warto deskować ze względu na to ze konstrukcja bedzie stabilniejsza, dach cieplejszy , lepiej osloniety od wiatru.
    Deski przecież zawsze można domówić.

  14. #1054
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał adanko77 Zobacz post
    zapomniałam się jeszcze zapytać-czy warto zwiększac łazienkę na dole, czy taki rozmiar jak w projekcie jest ok?? Na pewno likwiduje spizarnie, tylko nie wiem czy na korzysc samej kuchnii, czy tez poprzesuwac te scianki na korzysc łazienki tez??
    Moim zdaniem, biorąc pod uwagę to iż na pietrze jest duża łazienka to ta na dole wystarczy.
    Ostatnio edytowane przez wkozaz ; 29-08-2011 o 20:12

  15. #1055
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał adanko77 Zobacz post
    a ja właśnie wróciłam od pani architekt. Wszelkie zmiany wyceniła na ok. 2000, więc chyba nie tak źle. W jednej rzeczy ma tylko mały problem-przy likwidacji podcienia (tak jak ja chce) nie wie jaki strop zrobic, tzn terriva chyba odpada bo nie ma sie na czym podeprzec-tak przynajmniej zrozumiałam, więc moje pytanie do osób, które likwidowały podcień-jaki macie ten strop?? Aha, czy przy podniesieniu ścianki kolankowej o 1 pustak a zachowaniu wys. 2,70 te belki na piętrze jakos inaczej sie rozstawiają, czy coś z nimi trzeba kombinować?
    Ja zlikwidowałem podcień i zrobiłem strop gęstożebrowy monolityczny. Z tego co wiem z terivą też by nie było problemu.
    O jakich belkach na pietrze piszesz??
    Jesli chodzi ci o konstrukcję dachu to te "belki" to krokwie, nie trzeba ich zmieniać wystarczy tylko dac troche dłuższe i niżej jętki wtedy nie zmienisz kata dachu a sufit bedziesz miec na 2,7m, lub zostawić jętki nie zmienione a sufit obniżyć na wieszakach (podczas montażu gipsówek)

  16. #1056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    My kosztem spizarki przesunelismy sciane wiatrolapu w prawo dzieki czemu powiekszylismy lazienke bo wydala nam sie za mala.

    kolego drake dzieki za odp - nie mamy obecnie przy sobie projektu bo jestesmy za granica

    mam do was kolejne wazne pytanie
    wiadomo ze projekt zaklada schody drewniane , jak wyglada sprawa spocznika przy tych schodach ?
    jak wy rozwiazaliscie sprawe klatki schodowej ?
    Tak samo jak przy betonowych.

  17. #1057
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał owcaania Zobacz post
    Powiedzcie czy projekt przewiduje deskowanie dachu czy jest tylko folia ?
    Jest folia ale deskowanie zawsze możesz sobie zrobić bez zmian w projekcie.
    Mosisz tylko pamiętać o tym że dach nastepnie trzeba pokryć papą albo specjalna folia a montujac wełne trzeba zrobić okolo 3cm szczeliny miedzy deskami a welna na wentylacje.

  18. #1058

    Domyślnie Wkozaz, Drake

    dzięki za szybkie odpowiedzi

  19. #1059
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    trinity1985

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    śląsk
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Od dłuższego czasu czytam to forum i przyznam, że było naprawdę pomocne w wyborze i adaptacji projektu.
    Chętnie przyłączę się do dyskusji, bo co-nieco wiem i ucząc się na swoich błędach można kogoś ostrzec
    Pod koniec tygodnia ma przyjść ekipa robić więźbę dachową. Niebawem zamieszczę kilka zdjęć

  20. #1060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    anna.ss

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Lublin/Ćmiłów
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał wkozaz Zobacz post
    Ja mam kolumny srednicy 25cm. Jak kazdy element z betonu tak i slupy te musza miec zbrojenie a zalewa sie je najlepiej razem z balkonami i stropem.


    Wkozaz bardzo dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

Strona 53 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony