dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 92
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1831
  1. #1201

    Domyślnie

    kupowałem tylko fi 12 na fundament i na strop no i fi 6 na pęta

    fi 12 kupiłem 2,4 tony - czyli po prostu paczuszkę
    fi 6 kupowałem 660 kilo

    miałem powiększony garaż o 0,5 metra wszerz, nad całym domem strop żelbetowy, fundamenty też z fi 12, podciągi słupy stopy z fi 12 nadproża z fi 12 wzystko z fi 12 jeszcze wieniec do tego dochodził, i zbrojenie pod schody zewnętrzne i wewnętrzne- nie robiłem tarasu - zostało mi 5 drutów fi 12 i ze 30 fi 6

    fi12 kupowałem 12 m fi6 - 6 metrowe.



    Pozdrawiam Kuba
    Ostatnio edytowane przez redsky ; 29-12-2011 o 21:34 Powód: dodanie nowych wiadomości

  2. #1202
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawti81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    23-107
    Posty
    36

    Domyślnie

    Siema,wiesz co Drake nawet niewiedziałem że ktoś w Prawiednikach wybudował ambrozję,muszę sie dokładnie przyjżeć,ale to różnie z tym bywa np. w Matczynie koło Radawca wydawało mi się że stoi ambrozja,nawet zajechałem do gościa zapytać o pare kwestii,a on mi mówi że to całkiem inna nazwa projektu(a dał bym sobie rękę uciąć że to jest właśnie ambrozja1),a co do hydraulika z Żabiej to znam,jeśli o tym samym myślimy,Krzysiek P.nawet to mojej żony bliska rodzina.

  3. #1203
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawti81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    23-107
    Posty
    36

    Domyślnie

    Drake,powiedz mi gdzie kupowałeś materiały budowlane,masz może jakiś sprawdzony skład budowlany?,bo ja poważnie zastanawiam się nad SYKE na Krochmalnej,mają najtaniej w okolicy.

  4. #1204
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    W Matczynie stoi Helike - nawet kiedyś oglądaliśmy go z żoną w środku, jak jeszcze nie był wykończony. Różnicę poznasz po kominach - Ambrozja ma dwa od frontu, Helike jeden na frontowej, drugi na przeciwległej połaci dachu. Na 99% jestem pewny, że to coś w Prawiednikach w stanie SSO to Ambrozja, tej wykończonej po prawej stronie już mniej, bo stoi daleko i tylko okiem na nią rzucam zawsze przejeżdżając, więc nie zwracałem uwagi na szczegóły...

    Dokładnie o Krzyśka P. mi chodzi

    Materiały to brałem z różnych źródeł, ale faktycznie Syke jest dość tanim składem. Stal na pewno tańsza była u Piotrowskiego w Strzyżewicach (tylko trzeba rozmawiać konkretnie z Piotrowskim), cement w moim lokalnym składzie w Motyczu, Teriva z Radomia, wełna ISOVER z Radomia, styropian z Ostrowca Św. - trochę kombinacji, ale jak budżet skromny to nie ma wyjścia

  5. #1205

    Domyślnie

    Witam, jako że warunki atmosferyczne są bardzo sprzyjające jak na tą porę roku to coś się działa. Ja wełnę ISOVER kupowałem w Wolbromiu firmę(BUDMAX) znalazłem poprzez allegro szarpnąłem się też na folię ISOVER VARIO KM Duplex. Z rozmowy z kierowcą wynikało że w cenie zakupu materiałów dość daleko dowożą gratis. Pytanie do kolegi Drake czy ten styropian to firmy neotherm i jeżeli tak to jaki on jest jakościowo? Dorzucam też kilka fotek z postępami na budowie i oczywiście Wszelkiej pomyślności i wytrwałości dla forumowiczów i Waszych rodzin w tym zbliżającym się Nowym Roku.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-12-30 14.22.35.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	92264   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-12-30 14.23.57.jpg
Wyświetleń:	395
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	92265   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-12-30 14.02.19.jpg
Wyświetleń:	369
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	92266   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-12-30 14.01.21.jpg
Wyświetleń:	342
Rozmiar:	88,1 KB
ID:	92267   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2011-12-30 14.27.41.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	92269  


  6. #1206
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawti81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    23-107
    Posty
    36

    Domyślnie

    Właśnie jutro rano wybieram sie do Piotrowskiego,pasuje jeszcze w starym roku zamówić troche żelastwa,a u niego stal jest w cenach zadowalających.Drake ty może jesteś z tych moich stron,bo widze że jesteś nieżle zorientowanyna w tych rejonach?

  7. #1207
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawti81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    23-107
    Posty
    36

    Domyślnie

    Drake,ty masz ambrozję bez piwnicy?,bo ja mam pod połową domu piwnicę,jak myślisz czy 2 tys. bloczków wystarczy na piwnicę i podmurówkę?

  8. #1208
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał fireman3 Zobacz post
    Pytanie do kolegi Drake czy ten styropian to firmy neotherm i jeżeli tak to jaki on jest jakościowo?
    Niestety, mój był z firmy IZOTERM.

  9. #1209
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawti81 Zobacz post
    Drake ty może jesteś z tych moich stron,bo widze że jesteś nieżle zorientowanyna w tych rejonach?
    Nie, zupełnie nie z tych stron Mam tylko frajdę z jeżdżenia bocznymi drogami, stąd trochę okolic Lublina znam. Swoją drogą, połowa moich fachowców z Twoich okolic do mnie dojeżdżała (Hydraulik, ociepleniowiec, murarz, tynkarz, mixokretowcy)

    Cytat Napisał pawti81 Zobacz post
    Drake,ty masz ambrozję bez piwnicy?,bo ja mam pod połową domu piwnicę,jak myślisz czy 2 tys. bloczków wystarczy na piwnicę i podmurówkę?
    Chyba nie wystarczy. Na nasz poziom zero poszło prawie 1000, a piwnicy nie mamy. Przelicz sobie: ma 1m2 ściany użyjesz średnio 23 bloczki.

    BTW. Nie wiem co Wy widzicie fajnego w tych piwnicach - drogie to w wykonaniu, a pożytku z tego za wiele nie ma - ale to tylko moje osobiste zdanie.

  10. #1210
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawti81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    23-107
    Posty
    36

    Domyślnie

    no ja wiem że piwnica odrazu podnosi koszty i to niemało,ale zawsze coś tam upchniesz, troche opału na zime,troche warzyw.
    a mógł byś mi powiedzieć kto u ciebie murował,jak z moich stron to pewnie znam,może ta ekipa co u mnie?

  11. #1211
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Andrzej Baran ze Strzyżewic

  12. #1212

    Domyślnie

    Witam wszystkich w Nowym Roku. Życzę spełnienia wszystkich planów budowlanych na ten sezon
    Mam pytanie, jakiej szerokości macie drzwi wejściowe? Ja mam otwór 100 cm, ale przy tej szerokości to chyba zaszaleć się za bardzo nie da...ale tak było w projekcie...
    pozdrawiam

  13. #1213

    Domyślnie

    Witam, u nas otwór powiększyliśmy na 137cm a drzwi mają 134cm. Wiatrołap jest większy bo zrezygnowaliśmy ze spiżarni

  14. #1214
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawti81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    23-107
    Posty
    36

    Domyślnie

    w naszej okolicy ta ekipa należy do niezbyt tanich,fachowcy nieżli. U mnie ma murować Pikula.

  15. #1215
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    A tak z ciekawości... Ile wezmą za wymurowanie Twojej Ambrozji?

  16. #1216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TULASIA

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Drake proszę podaj mi jaki masz wymiar okna w kuchni,gabinecie i okna bocznego nad garażem.Potrzebuję do adaptacji

  17. #1217
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Kuchnia - 180x145
    gabinet i pokój nad garażem - 145x145

  18. #1218
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TULASIA

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dziękuję
    Ostatnio edytowane przez TULASIA ; 04-01-2012 o 19:14

  19. #1219
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawti81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    23-107
    Posty
    36

    Domyślnie

    za wymurowanie całości razem z piwnicą,uzgodniliśmy 25 tys. a Baran ile wziął od ciebie?

  20. #1220
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawti81

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    23-107
    Posty
    36

    Domyślnie

    Drake,powiedz mi jeszcze kto Ci robił dach?

Strona 61 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony