dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 92
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 1831
  1. #161

    Domyślnie

    Kasiaak23, poza tym myślę że balkony dodają urody tej w sumie nieskomplikowanej bryle więc my nie zrezygnowaliśmy z żadnego. Jeśli chodzi o balkon nad wykuszem to jeśli ma się dobrych fachowców i kierbuda poradzą sobie oni z izolacją poziomą i ewentualną kwestią przemarzania stropu nad wykuszem. Zesztą rozwiązanie typu balkon nad wykuszem nie jest stosowane tylko w naszym projekcie, a jest b często spotykanym w innych domach.
    Będzie dobrze!!!

  2. #162

    Domyślnie

    Mike o ile dobrze rozumiem lodowka stoi tylem do sciany spizarni a od strony salonu jest mala wneka(zabudowana)> Czyli juz nie ma tam drzwi i wejscia do spizarni?
    Bardzo dobry pomysl.
    Co do balkonow, mi tez sie podobaja, ale ten z tylu zlikwiduje. O ten z przodu maz sie upiera A nad wykuszem, fakt, w prawie kazdym projekcie jest tam balkon.
    No to jeszcze zostaje sprawa schodow? czy jest spocznik czy nie ma? I jak zrobic zeby byl? W ogole to moze jakies fotki moglbys zarzucic? szczegolnie jak ta kuchnia wyglada

  3. #163
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasja

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    kuchnia jest mała ja też zrezygnowałam ze spiżarni ale marzyła mi się ta podwójna lodówka i piekarnik w pionie na ścianie z wiatrołapu i cały czas brakowało miejsca, rozmawiałąm z architektem i powiedział że można komin przenieść na stronę salonu i teraz się wszystko zmieści i przejście będzie normalnych rozmiarów

  4. #164
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasja

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    domek wydaje się mały patrząc na fotki miroxsa ale nas jest trójka (w tym córka 16 lat) która raczej mało będzie przebywać w domu, myślę nawet to że to dobrze bo nie bedzie dużo powierzchni do ogrzania, pokoiki na górze służyć będą do spania a na dole jest dość miejsca na dwie osoby. W salonie planuję tylko wypoczynek i stolik. A balkony są do ozdoby domku i też nie zrezygnowałam z żadnego

  5. #165

    Domyślnie

    witam, my mamy już zalalne ławy fundamentowe a za tydzień ruszamy dalej, my zdecydowaliśmy się zrezygnować ze spiżarni bo i tak jest malutka a zabiera sporo miejsca np. na szafki... ps. jeśli ktoś jest zainteresowany to znalazłam bardzo podobny projekt (różni się nieco w środku), nosi nazwę szmaragd z pracowni krajobrazy, forum muratora na jego temat zawiera dużo wpisów( 27 stron) więc można czerpać inspiracje bo jest sporo zdjęć....

  6. #166
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kubikt

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    1

    Domyślnie Ambrozja

    Witam Wszystkich serdecznie,

    prawdopodobnie tez bede budowal wlasnie ten dom - nie mam jeszcze projektu, za to pare pytan do doswiadczonych:

    1. Czy da sie zlikwidowac(w celu powiekszenia w prosty sposob salonu na dole) scianke miedzy pokojem a salonem (w niej jest filar nosny - co w zamian)?
    2. Czy Ktos zaklada ogrzewanie paliwem stalym - ekogroszek - a w iec pytanie o powiekszenie pomieszczenia przy garazu (jest troche zbyt male ... i obnizenia)
    3. Jak maxymalnie szerokie okna mozna wstawic na gorze w lukarnach (2x90) ? - moze wieksze?

    ... a najchetniej to zobaczylbym rzuty z projektu ... moze macie juz zeskanowane ... bede wdzieczny

    pozdrawiam Tomek

  7. #167
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wasja

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    witam w piątek dostałam pnb dzisiaj może odbiorę , teraz załatwiam papiery do kredytu i mam pytanie ile kosztowały Was fundamenty(robocizna+ matriały) bo może uda mi się ze środków własnych wyskrobać trochę pieniążków z góry dziękuję ,rozpoczęcie budowy planuję 10 sierpnia

  8. #168

    Domyślnie ambrozja 2

    przed budową.[/url][/code]

  9. #169
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Ira_f

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    2

    Domyślnie

    Projekt również nam się podoba. Szukamy już drugi miesiąc, za każdym razem kiedy typowany projekt oglądaliśmy w realu wychodziło że to nie to, dlatego bardzo nam zależy aby zobaczyć Amrozję w realizacji. Mieszkam w woj lubelskim jednak często bywam w świętokrzyskim. Byłbym wdzięczny za możliwość zobaczenia domku Ambrozja w realizacji proszę o kontakt: 516 010 530 lub [email protected]

    Pozdrawiam

  10. #170
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilo28

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam wszystkich budujacych Ambrozje jestesmy z okolic Chmielnika tj swietokrzyskie szukamy osob bydujacych w naszej okolicy ten domek .My jestesmy na etapie zalewania fundamentówwidze ze jest ktos z okolic buska i prosilbym o kontakt na maila [email protected] lub gg3171664 .Chcielibysmy zobaczyc ten domek wrealu z gory dziekuje.pozdrawiam

  11. #171
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilo28

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    Pauli 999 odezwij sie prosze z zona bardzo chcielibysmy zobaczyc Wasz domek .Pozdrawiam

  12. #172
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pauli999

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilo28
    Pauli 999 odezwij sie prosze z zona bardzo chcielibysmy zobaczyc Wasz domek .Pozdrawiam
    odpisałam na gg
    pozdrawiam pauli999

  13. #173

    Domyślnie

    Witam, mam pytanko czy ktoś buduje tyen domek w pomorskim, warmińsko-mazurskim lub kujawsko-pomorskim. My zaczeliśmy budowę i chciałabym zobaczyc domer w realu

  14. #174

    Domyślnie

    Boże zapoznałem się z linkiem na gazeta.pl i śpię sobie spokojnie. Jeśli projekt wzbudza takie emocje to bardzo dobrze gorzej jak by go nie zauważano. Zresztą nie ma idealanych gotówców.
    Ja sobie pozwoliłem na kilka zmian:
    balkon ostał mi się tylko 1 od frontu ,
    wywaliłem wykusz,
    spiżarkę przeniosłem do kotłowni
    kotłownie pralnię i całe badziewie technicze będę miał w pokoiku nad garażem ( ogrzewanie gazem)
    I to by było na tyle.

    Pozdrawiam

  15. #175
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kamilo28

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    3

    Domyślnie

    WITAM WSZYSTKICH BUDUJACYCH AMBROZJE .OSTATNIO BYLISMY OBEJRZEC DOMEK W REALU I JESZCZE BARDZIEJ NAM SIE PODOBA .A TO CO WYPISUJA NIEKTORZY TO TYLKO PUSTE SLOWA I TO TYCH CO NIE MIESZKAJA W NIM . WCZORAJ WYLALISMY LAWE ZA TYDZIEN BEDZIEMY DOLEWAC DO ZERA NO I W GORE .NASZE PLANY TO BECZKA I WYLANIE STROPU TYM ROKU RESZTA NA WIOSNE.PZDRAWIAM WSZYSTKICH BUDUJACYCH

  16. #176

    Domyślnie

    wasja Wysłany: Czw, 25 Czerwiec 2009 09:34 Temat postu:
    Łukasz i Magda

    Chętnie odwiedzę Was na budowie w sobote lub w niedziele tylko napisz czy można i dokładną miejscowość i godzinę która by Wam pasowała dzięki , pozdrawiam
    Wtaj Wasja, dość długo nas nie było. Nasza ekipa też dopiero wróciła z urlopu, więc jeśli byście chcieli, za za tydzień/dwa po wyschnięciu stropu będą stawiane mury poddasza i komin, więc może wtedy wpadlibyście, żeby oglądnąć naszą Ambrozję. Zapraszamy. Daj znać na maila to się wcześniej umówimy i podam tel kontaktowy, mój adres: [email protected]
    Jeśli nadal szukacie dobrej i taniej ekipy budowlanej, to możemy polecić naszą: szybko, bezproblemowo i profesjonalnie Daj znać na maila, to Wam wyślę namiary.
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirox
    Łukaszu i Magdo mam pytanie do waszego fundamentu czy macie wylana stopę pod komin gazowy i dymny w salonie? bo na zdjęciu nie widać fundamentu pod kominy tylko pod sciany nosne i filary?
    pytam bo moja ekipa zapomniała o tym i dopiero inspektor przed zalaniem lawy nakazal im wykonanie tej stopy? w projekcie rzuty fundamentów są one wyraźnie zaznaczone kominy muszą sie na czyms opierac? No chyba że dopiero maja zamiar wymurować fundamentu pod kominy?
    pustaki kominowe na samym chudziaku nie powinny stać
    POWODZENIA i dajcie odpowiedź
    ps wstawiłem specjalnie rzut mojego fundamentu z stopami pod kominy w zdjęciach dla porównania http://mirox1.fotosik.pl/ no i posiałem trawkę haha ale nie do palenia
    Witaj Mirox, my juź jesteśmy na etapie zalewania stropu, więc mam nadzieję, że budwlańcy i niczym nie zapomnieli...
    Zresztą nasz kierownik jest bardzo zaangażowany z tą budowę i bardzo pilnuje, aby wszystko szło "zgodnie z planem"
    SUPER FOTECZKI! A przed nami jeszcze bardzo długa droga...
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  18. #178

    Domyślnie Re: Ambrozja

    Cytat Napisał kubikt
    Witam Wszystkich serdecznie,

    prawdopodobnie tez bede budowal wlasnie ten dom - nie mam jeszcze projektu, za to pare pytan do doswiadczonych:

    1. Czy da sie zlikwidowac(w celu powiekszenia w prosty sposob salonu na dole) scianke miedzy pokojem a salonem (w niej jest filar nosny - co w zamian)?
    2. Czy Ktos zaklada ogrzewanie paliwem stalym - ekogroszek - a w iec pytanie o powiekszenie pomieszczenia przy garazu (jest troche zbyt male ... i obnizenia)
    3. Jak maxymalnie szerokie okna mozna wstawic na gorze w lukarnach (2x90) ? - moze wieksze?

    ... a najchetniej to zobaczylbym rzuty z projektu ... moze macie juz zeskanowane ... bede wdzieczny

    pozdrawiam Tomek
    Witaj Kubikt, my likwidujemy gabinet koło salonu, bo wydaje się bardzo mały. Filaru raczej sie nie ruszy Zresztą w naszej galerii są zdjęcia rzutów już po zmianach. Co do kotłowni, to raczej trudno byłoby ją powiększyć, choć jest rzeczywiście bardzo mała. Ale jeśli chodzi o wstawienie tam pieca np. firmy KLIMOSZ (na ekogroszek), to spokojnie wejdzie. W razie pytań - pisz. Pozdrowionka i powodzenia!
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  19. #179

    Domyślnie

    Domek rośnie w oczach...

    Przed wylaniem stropu. Pustka nad salonem.

    Widoczek z kotłowni na jadalnię
    Ukrywam w sobie marzenia dobrze wiedząc że żadne z nich nigdy beze mnie nie spełni się...

  20. #180

    Domyślnie Pytanie do Łukasza i Magdy

    Witam, chciałam zapytać czy okna w wykuszu są w orginalnym wymiarze tzn wg projektu czy wymiary zostały zmienione. pozdr

Strona 9 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony