dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 92 z 92
Pokaż wyniki od 1.821 do 1.831 z 1831
  1. #1821
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zbyszek1123

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    bierutów
    Kod pocztowy
    56-420
    Posty
    5

    Domyślnie

    to jest dom z projektu Ambrozja 3 ??

  2. #1822

    Domyślnie

    Witam mam pytanie związane z robocizną za hydraulike. U mnie ze względu na brak gazu zastosuje piec na paliwo stałe ( myślę nad piecem jaki ma u siebie wkozaz) podgłogowe ogrzewanie całego parteru, ogrzewanie podłogowe w łazience na piętrze i standardowe ogrzewanie według projektu oraz instalacja wodno sanitarna bez żadnych zmian. Za to wszystko mój hydraulik zażyczył sobie 13 000 PLN czy to jest dużo czy w sam raz jak u was wyglądała sprawa robocizny za hydraulike. Proszę o odpowiedz bo nie znam rynku a sprawa pilna, jest to dobry fachowiec polecany przez znajomych i z tego powodu bardzo rozchwytywany. Pozdrawiam wszystkich miłośników Ambrozji

  3. #1823
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Moim skromnym zdaniem 13tyś bez materiału oczywiście, to naprawdę dużo. Ja jedyne co mogę powiedzieć to koszt podłączenia kotła z złożeniem kotłowni i uruchomieniem wszystko z miedzi wyszło mi 1,5tyś. (kocioł brałem z tej samej firmy) Resztę prac wykonałem sam.

  4. #1824

    Domyślnie

    Ja osobiscie nie potrafie sam takich prac wykonać a szkoda bo można zaoszczędzić. Budowa domu to ciągłe podejmowanie decyzji trafnych czy nie przekonam się za jakiś czas ale przychodzą chwile kiedy już mam dosyć tego budowania jednak myśl mieszkania w cichym spokojnym bez uciążliwych sąsiadów domku daje mi kopniaka. Dzięki za odpowiedz ide bić się z myślami

  5. #1825
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wkozaz
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    GDAŃSK / BANINO
    Posty
    219

    Domyślnie

    Najlepiej zaproś kilku innych hydraulików i niech wycenią tobie prace i wybierz tego po środku a zanim to zrobisz popytaj o jego prace. No i jak będziesz wykonywać instalacje to zrób sobie cyrkulację ja tego nie zrobiłem i teraz żałuję człowiek uczy się na błędach.

  6. #1826
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbyszek i Aneta Zobacz post
    13 000 PLN czy to jest dużo czy w sam raz jak u was wyglądała sprawa robocizny za hydraulike.
    Aż poszperałem z ciekawości, żeby porównać...
    Za kompleksową instalację hydrauliczną (razem z przyłączem), gazową (razem z przyłączem od skrzynki do budynku), c.o. z uzbrojeniem kotłowni gazowo-węglowej i montaż POŚ zapłaciliśmy 10000zł za robociznę.

  7. #1827
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Drake
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Lublin/Motycz
    Posty
    430
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Ciekawostka:
    https://esterownik.pl/statystyki/4218
    wybierzcie zakres dat od 2014-11-18 do 2014-11-23 (wtedy odpaliłem kocioł) - spójrzcie na średnią moc pracy kotła.

    Przestawcie datę od 2014-11-20 (wtedy wszystko w miarę wyregulowałem i ustabilizowała się instalacja).

    Oczywiście kocioł nie grzeje cwu (zużycie byłoby wyższe o jakieś 3kg, a moc o niecały kW).

    Temperatura wewnątrz widoczna tutaj:
    https://device.esterownik.pl/device/4218/

  8. #1828

    Domyślnie

    Witam chciałem sie zapytac czy ktos z was robił stropo dach i skosy lane.czy da rade to zrobic..prosze o odpowiedz

  9. #1829

    Domyślnie

    Witam
    Zbliżamy się do etapu wykończenia, czy możecie drodzy Państwo pochwalić się wnętrzami waszych domów. Potrzebuję inspiracji z góry dziękuję.

  10. #1830

    Domyślnie

    Witam!
    Kupiłem dom w stanie surowym otwartym projektu ambrozja I , poprzedni właściciel chciał schody drewniane a ja jednak wolałbym betonowe i chciałbym zapytać czy ktoś byłby tak miły i wysłałby mi skan projektu schodów? z góry dziękuję mój mail [email protected]

  11. #1831

    Domyślnie

    Czy ktoś wie czy do tego projektu można zaadoptować gotowy kanał samochodowy?? przydał by się nawet jak nie do naprawy to żeby nawet coś schować w nim to też było by dobrze...
    http://szambabet.net/kanaly_samochodowe_cennik

Strona 92 z 92

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony