dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Czym pokryć skośną ścianę w kuchni

    Witam, o radę proszę...

    Malutkie mieszkanko 30 m2 na poddaszu (czyli raczej spory namiot). Kuchnia wygląda tak:



    Pierwotne założenia co do pokrycia ścian płytkami nie sprawdziły się i teraz ściany wyglądają fatalnie:



    Ściany pionowe nie stanowią dla mnie problemu, bo wyłożę je nowymi płytkami do maksymalnej wysokości.
    Nie wiem natomiast czym i jak pokryć ścianę skośną ? Jest ona narażona na zabrudzenia tłuszczem od smażenia i gotowania.
    Tak więc zwykła farba zmywalna w tym miejscu się nie sprawdzi. Tapetę zmywalną od temperatury i pary też szlag trafi po jakimś czasie.

    Czy mógłby mi ktoś polecić jakieś rozwiązanie, czym pokryć tą ścianę aby możliwe było jej mycie ?

    Ważne dla mnie jest aby było to rozwiązanie niedrogie i do wykonania we własnym zakresie. Dlatego np. płyty szklane czy podobne patenty po kilkaset zł za metr nie wchodzą w rachubę. Mam niestety ograniczone możliwości finansowe, w końcu nie mieszkam na 30 metrach ze względu na agorafobię

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Piotr Kniaziuk
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    160

    Domyślnie

    Blacha tytanowo-cynkowa lub nierdzewna, plexiglas, siding.

    Jak zamontować?

    Ramka z dwóch kątowniczków alu, jeden w narożu z oknem, drugi na tyku ze ścianą na którą będziesz kładł płytki.
    Piotr Kniaziuk
    Specjalista ds. Badań i Analiz w Laboratorium Budowlanym

  3. #3

    Domyślnie

    Blacha ??? No ja chciałem tanio ale blachę to się kładzie na dachy a nie do kuchni. Jak to będzie wyglądać ? To już lepiej byłoby olejną pomalować...

  4. #4

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wierka
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    aaa... z domu ... ;)
    Posty
    273

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mn1s1ek Zobacz post
    Blacha ??? No ja chciałem tanio ale blachę to się kładzie na dachy a nie do kuchni. Jak to będzie wyglądać ? To już lepiej byłoby olejną pomalować...
    nie sądzę, by lepiej wyglądała farba olejna.
    zobacz jak blacha może wyglądać w kuchni

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9ee25fecd5f091555e40c7bb1b4933f1.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	42,5 KB
ID:	242999

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony