dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Gdy byłem na etapie budowy komina równiez zastanawiałem się nad zastosowaniem cegły dziurawki - niektórzy murarze mówili, że najczęściej stosuje się dziurawkę a szczeliny w cegle wypełnia się zaprawą . Ja jednak postanowiłem zastosowac cegłę pełną, póki co nic nie przecieka.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    Poszukaj tu na forum o kominach. Jest dużo.
    Dziurawka to generator kłopotów. Ciągle cieknie.
    Poczytaj i zdecyduj....
    Adam M.
    mamy 6 letni dom i komin z dziurawki - nic nie cieknie

    teraz budowalismy tez z dziurawki a na gorze oczywiscie z 3 warstwy pelnej

    mamy wyloty gorne a nie te boczne

    piec na ekogroszek bez wkladu

    ponizej dachu czerwona pelna cegla


    gdzie 2 Polakow tam 3 opinie wiec czytaj, czytaj, czytaj .....

    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Przyjmij może taki tok rozumowania:
    Komin z cegły pełnej nie generuje żadnych wątpliwości, nie wymaga specjalnych zabiegów i jest "dobry" sam z siebie.
    MOŻNA wybudować dobry komin z cegły dziurawki, jak tu piszą.
    Jest to TRUDNE i często się nie udaje.
    Wielokrotnie sygnalizowano tu problemy, których powodem było zastosowanie TAKIEJ cegły.

    To są fakty podlegające PEŁNEJ weryfikacji w drodze przeglądania tego forum.
    TY decydujesz!
    Pozdrawiam Adam M.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    windows

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    391
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Dla mnie sprawa jest prosta tylko pełna.Ile zaoszczędzicie 100-200zł? A macie zapewniony spokój. Moja rada - tylko pelna dzięki i pozdrawiam
    GIVE A SMILE

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    [quote="adam_mk"]
    Komin z cegły pełnej nie generuje żadnych wątpliwości, nie wymaga specjalnych zabiegów i jest "dobry" sam z siebie.
    quote]

    nie ulega watpliwosci

    z pelnej jest swietny, dobry itd

    z dziurawki tez moze byc dobry pod warunkiem dobrej zaprawy, fachowego fugowania itd

    Moj fachowiec ma prawie 60 lat, muruje od podstawowki bo kocha to i robi to bardzo dobrze, jest to moj tesc ktoremu w sprawach budownictwa ufam w 99,9%

    0,01% to niuanse w stulu po co folia kubelkowa bo przeciez mam sucho czy folia w plynie na sciany w okolicy prysznica czy umywalki bo przeciez nie bede nalewal wody po gore kabiny

    jak nie jest sie pewnym majstra to bezpieczniej z pelnej aczkolwiek papudruny to i z pelnej spiepsza ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Pozwolę sobie kolejny raz powtórzyć na kominy tylko cegła pełna! To samo dotyczy obmurowywania kominów systemowych. Te sprawy reguluje PN-89/B-10425. Oczywiście, że znajdzie się murarz i wymuruje oblicówkę z dziurawki bez prętów na pełną fugę lub specjalnie ją wyrobi i nie będzie przecieków. Takie wyjątki potwierdzają tylko regułę! Jest tylko jedno ale, że to nigdy murarz nie daje gwarancji na szczelność komina a musi ją dać dekarz nie będący cudotwórcą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #27

    Domyślnie

    Decyzja zapadła. kominy do rozbiórki (powyzej dachu) i nowa cegła klinkierowa PEŁNA. Ale kolejny dylemat czt robić boczne przeloty w kominach wentylacyjnych. Mój kierownik doradza bez przelotów, jego zdaniem sa bardziej skuteczne.
    jakie są za i przeciw przelotom bocznym?

  8. #28
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Ushi
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    327
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie

    To ja zadam jeszcze inne pytanie: Czy warto bawic się w stawianie kominów z cegły szamotowej?

    Mam szansę skombinowac pewną ilośc nowych i rozbiórkowych w rozsądnej cenie. Ciekawe czy ta cena będzie bardziej rozsądna niż cena nowej zwykłej pełnej cegły

    Może prędzej będzie miało sens przy obudowywaniu kominka, albo coś?

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysgier
    Decyzja zapadła. kominy do rozbiórki (powyzej dachu) i nowa cegła klinkierowa PEŁNA. Ale kolejny dylemat czt robić boczne przeloty w kominach wentylacyjnych. Mój kierownik doradza bez przelotów, jego zdaniem sa bardziej skuteczne.
    jakie są za i przeciw przelotom bocznym?
    W Muratorze było to już omawiane.
    Kominy wentylacyjne maja mieć otwory na boki i na przestrzał .
    Mistrz kominiarski który był u mnie na odbiorze mówił że jak wylot jest z jednej strony to w czasie wiatrów potrafi ciąg ulec odwróceniu. Powietrze jest wtłaczane do wnętrza pomieszczenia.
    W życiu najważniejszy jest ....święty spokój.
    I po co ja się wziąłem za budowę !!!

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    jak komus sie podobaja tynkowane kominy to niech sobie muruje wiazac cegle na zaprawe tak jak do stawiania murow. cienko widze ladny klinkier murowany czyms takim ...
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    jak komus sie podobaja tynkowane kominy to niech sobie muruje wiazac cegle na zaprawe tak jak do stawiania murow. cienko widze ladny klinkier murowany czyms takim ...
    Pokazałem to zdjęcie nie dlatego żeby sugerować stawianie murowanych i tynkowanych kominów ale po to aby pokazac opis wykonania zakończenia komina wentylacyjnego.
    Czytaj ze zrozumieniem.
    W życiu najważniejszy jest ....święty spokój.
    I po co ja się wziąłem za budowę !!!

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysgier
    Decyzja zapadła. kominy do rozbiórki (powyzej dachu) i nowa cegła klinkierowa PEŁNA. Ale kolejny dylemat czt robić boczne przeloty w kominach wentylacyjnych. Mój kierownik doradza bez przelotów, jego zdaniem sa bardziej skuteczne.
    jakie są za i przeciw przelotom bocznym?
    Masz super kierownika, od razu widać , że gość nie spał na wykładach ,możesz podać jakieś namiary do niego ?

  13. #33

    Domyślnie

    prosze WAS o więcej informacji na temat wylotów komina wentylacyjnego. Jakie sa plusy i minusy tych kominów z górnym wylotem i bocznymi na przestrzał?

  14. #34

    Domyślnie

    Jakiie górne wyloty !!
    O czym ten twój kier. bud. gada!!
    Wentylacyjny ciąg ZAWSZE !! będzie bardziej wydajny z bocznymi wylotami.
    ( z tego co się naczytałem ,- a na fizyce nie spałem !!)
    Swoją drogą - widziałeś gdzieś komin (taki z ciągiem wentylacyjnym) bez bocznych otworów ?

    Pozdrawiam

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysgier
    prosze WAS o więcej informacji na temat wylotów komina wentylacyjnego. Jakie sa plusy i minusy tych kominów z górnym wylotem i bocznymi na przestrzał?
    Proszę

    Po pierwsze - na temat plusów-minusów kominów wentylacyjnych
    z górnym wylotem
    to się niestety nie wypowiem z prostej przyczyny
    Nieznam nikogo kto takie ma

    Po drugie - boczne wyloty maja te zalety , że
    nie napada do komina
    dwukrotnie więszy ciąg powodujący podciśnienie w kanale
    went.

    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    r-32
    nie wiem gdzie sie budujesz, ale wokół mnie jest mnóstwo nowobudujacych sie domów i róznie to wygląda .Wg moich obserwacji około 60% kominów ma boczne wyloty, a 40% górne wyloty.
    Wieć proszę bez takich mądrości . Jeśli czegoś nie wiem to sie niewypowiadam.

    Pozdro

  17. #37

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie Ty to obserwujesz ? ale ja jeszcze górnych wylotów wentylacyjnych nie widziałem nigdzie (przynajmniej jak do tej pory)

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał roofdach
    Nie wiem gdzie Ty to obserwujesz ? ale ja jeszcze górnych wylotów wentylacyjnych nie widziałem nigdzie (przynajmniej jak do tej pory)

    ja podobnie

  19. #39

    Domyślnie

    u mnie nawet w projekcie przewidziana jest płyta betonowa na górze a wyloty po bokach.
    Ci, którzy budują zamki na lodzie, zwykle na lodzie osiadają...

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał bazgrus
    Ja mam nowy komin z dziurawki i niestety przecieka.
    A ja mam 2 kominy z klinkierowej dziurawki i nic nie przecieka. Kominy stoją już 2 lata i są suche jak pieprz.

    A co do bocznych wylotów "na przestrzał" - coś mi się zdaje, że bez tego kominiarz nie podpisze Ci protokołu do odbioru domu.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony