dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 54 z 54
  1. #41

    Domyślnie

    To że nie przecieka , nie oznacza iż jest to prawidłowe rozwiązanie...., prawda jest taka , na 10 kominów z dziurawki przecieka 9...

  2. #42

    Domyślnie

    Proponuję z pełnej cegły, ale można i taniej
    U mnie deweloper robi kominy wentylacyjne w 20 szeregowcach z płyty OSB malowane na zewnątrz " w cegiełki" ( to jest naprawde TANIO dla dewelopera )

  3. #43

    Domyślnie Szkoda że tu wcześnej nie zajrzałem

    Cytat Napisał roofdach
    To że nie przecieka , nie oznacza iż jest to prawidłowe rozwiązanie...., prawda jest taka , na 10 kominów z dziurawki przecieka 9...
    A co zrobić jak już kominy wymurowane z dziurawki w celu ewentualnego zabezpieczenia się przed przeciekaniem - dachówka już leży.
    Pozdrawiam
    Daniel

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał roofdach
    To że nie przecieka , nie oznacza iż jest to prawidłowe rozwiązanie...., prawda jest taka , na 10 kominów z dziurawki przecieka 9...
    Widzę, że posiadasz jakieś dane statystyczne na ten temat. Może je upublicznisz na forum?

  5. #45

    Domyślnie

    Posiadam czy nie posiadam to nieistotne, wystarczy kilka stron z forum muratora na temat cieknacych kominów z dziurawki...to że akurat Twój nie cieknie nie oznacza, że takie powinno się murować, a zresztą róbta co chceta w końcu to Wasze kominy, to i tak walka z wiatrakami...

  6. #46

    Domyślnie Re: Szkoda że tu wcześnej nie zajrzałem

    Cytat Napisał dannnb
    Cytat Napisał roofdach
    To że nie przecieka , nie oznacza iż jest to prawidłowe rozwiązanie...., prawda jest taka , na 10 kominów z dziurawki przecieka 9...
    A co zrobić jak już kominy wymurowane z dziurawki w celu ewentualnego zabezpieczenia się przed przeciekaniem - dachówka już leży.
    Do Chemii po preparat silikonowy np. Sarsil i malować do skutku , kominy muszą być suche przed nanoszeniem preparatu, powinno pomóc na jakiś czas

  7. #47
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał roofdach
    Posiadam czy nie posiadam to nieistotne, wystarczy kilka stron z forum muratora na temat cieknacych kominów z dziurawki...to że akurat Twój nie cieknie nie oznacza, że takie powinno się murować, a zresztą róbta co chceta w końcu to Wasze kominy, to i tak walka z wiatrakami...
    Czyli tak jak myślałem - twierdzenie niczym nie poparte, tylko tzw. urban legends. Tak samo jak z "oddychaniem ścian"

  8. #48

    Domyślnie

    Jedno Ci powiem , nie mam ochoty tłumaczyć komuś w kółko to samo (dla mnie rzeczy oczywistych) za dużo się nauzerałem z takimi mądrymi inwestorami jak Ty, chcesz robić z dziurawki ?, to sobie rób, , w końcu to Twój problem będzie nie mój, tylko nie dzwoń póżniej do mnie czy innego wykonawcy , że komin cieknie...

  9. #49

    Domyślnie

    Tak czy siak decyzja podjeta. U mnie kominy bedą rozbierane i położone z pełnej cegły. Nie mam zamiaru z tym walczyć za 2, 5 lub 10 lat.
    Dziekuje wszystkim za podpowiedzi i sugestie.

    Cały czas nie jestem jeszcze przekonany do tych bocznych wylotów u góry w wentylacyjnych w kominach
    pozdro

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysgier
    Tak czy siak decyzja podjeta. U mnie kominy bedą rozbierane i położone z pełnej cegły. Nie mam zamiaru z tym walczyć za 2, 5 lub 10 lat.
    Dziekuje wszystkim za podpowiedzi i sugestie.

    Cały czas nie jestem jeszcze przekonany do tych bocznych wylotów u góry w wentylacyjnych w kominach
    pozdro
    Wczoraj kupiłem pełną cegłę klinkierową, średniaczek, łotewska za 2,5zł szt. Ale myślę, że nie będę miał problemów z wodą. Kumpel kilka lat temu zrobił z dziurawki i dopiero w tym roku coś w końcu wymodził by nie ciekło. To jego osobista porażka, bo sam budowlaniec.

    Nie róbcie z dziurawki! Koszt cegły pełnej większy ale ryzyko mniejsze.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał roofdach
    Jedno Ci powiem , nie mam ochoty tłumaczyć komuś w kółko to samo (dla mnie rzeczy oczywistych) za dużo się nauzerałem z takimi mądrymi inwestorami jak Ty, chcesz robić z dziurawki ?, to sobie rób, , w końcu to Twój problem będzie nie mój, tylko nie dzwoń póżniej do mnie czy innego wykonawcy , że komin cieknie...
    Po co te nerwy? Nic mi nie cieknie i mam nadzieję, że nie będzie. Pozdrawiam specjalistę

  12. #52

    Domyślnie

    Jakie nerwy przyjacielu ? to tylko, moja rada , sugestia, a co ktoś z tym zrobi to już jego sprawa

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Conena
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    67
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wyloty wentylacyjne radzę boczne z przelotem. Brak przelotu powoduje, że wiat wiejący do otworu odwraca ciąg. Nie jest to miłe, szczególnie w zimie w łazience.
    U mnie na osiedlu bez przelotu pobudowali 10 bloków. W ciągu kilku lat wszystko trzeba było poprawić - albo deweloper w ramach reklamacji, albo wspólnoty na własny koszt. Rozwiązania wybierano dwa, albo poprzebijano dziury na wylot (co jednak zostało wykonane fatalnie, ale trochę poprawiło działanie wentylacji), albo skończyło się zamurowaniem bocznych wyjść i dołożeniem specjalnego kominka z obrotową częścią, która uniemożliwia nawiewanie powietrza.
    Osobiście u siebie robię z przelotem. Jest to stare, tradycyjne i sprawdzone rozwiązanie. Dodawanie elementu mechanicznego wiąże się z koniecznością przeglądów, wymiany, smarowań. Wg kominiarza i tak, żeby zapewnić stały i równy ciąg, należałoby zrobić wiatraczek zasilany elektrycznie, ale to już kolejne problemy i koszty.

  14. #54

    Domyślnie

    często robią z dziurawki tylko wtedy cegłe muruje się na pełną fugę i ostatnie szychty robi się z pełnej cegły - jest taniej, jak masz kilka kominów i liczysz się z każdym groszem a różnica może być niekiedy duża to warto (ale biorąc pod uwagę całą inwestycje czy różnica jest duża??? heh)

    ale na pewno lepiej jest murować z pełnej cegły to nie ulega wątpliwości i też proponował bym na pełną fuge

    nikt nikomu w kieszeni nie siedzi dlatego każdy wybiera co chce i jego wola
    Ostatnio edytowane przez lukasz860910 ; 16-02-2014 o 06:25

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony