dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 44 z 58
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1142
  1. #861
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ściany jednowarstwowe zawsze niosą ryzyko mostków termicznych , nie zmienią tego żadne specjalne kleje czy zaprawy .
    Darek B

  2. #862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierczek Zobacz post
    A jakieś merytoryczne argumenty przeciwko Porothermowi były u architekta? Moim zdaniem jego przewagi nad betonem komórkowym są akurat bezapelacyjne (akumulacyjność cieplna, izolacyjność akustyczna, większa nośność...). Współczynnik przenikania ciepła jest oczywiście lepszy w betonie, ale ten parametr akurat spokojnie poprawia się izolacją zewnętrzną i sprawa jest rozwiązana. Betony komórkowe jednowarstwowe to bardzo droga zabawa i moim zdaniem nie jest warta zachodu i nakładów finansowych. Ogólnie ja mam dom wybudowany w 2014 roku z Dryfixa i jestem z niego bardzo zadowolony, także jak widzisz co człowiek to opinia...
    Zadowolony jesteś ze szczelności budynku, robiłeś może termowizję?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #863

    Domyślnie

    Cytat Napisał psychokiller Zobacz post
    I tak i nie. Domu na mokrej zaprawie bym sobie nie wymurował bez dodatkowego docieplenia. Ale przy założeniu, że nie ma spoin, tylko pustaki leżą na sobie (i mają po 44 cm grubości jak w Porothermie)? Tu już bym oporów chyba nie miał. Mostki to i tak w większości okolice nadproży, narożników czy pierwsza warstwa. A tam każdy rozsądny inwestor i wykonawca dołoży sobie izolacji, żeby nie ryzykować...
    Próba likwidacji mostków w takiej ścianie np. przy pomocy XPS nie jest tania ani prosta.

    Poza tym chętnie zobaczyłbym wyniki próby szczelności dla budynku z taką ścianą, bo po tym co widziałem śmiem wątpić czy wynik byłby przynajmniej zadowalający.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  4. #864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Próba likwidacji mostków w takiej ścianie np. przy pomocy XPS nie jest tania ani prosta.

    Poza tym chętnie zobaczyłbym wyniki próby szczelności dla budynku z taką ścianą, bo po tym co widziałem śmiem wątpić czy wynik byłby przynajmniej zadowalający.
    Otóż to...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #865
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierczek Zobacz post
    Ogólnie ja mam dom wybudowany w 2014 roku z Dryfixa i jestem z niego bardzo zadowolony, także jak widzisz co człowiek to opinia...
    A zrobiłeś w tym domu coś więcej, niż SSO ?

    Bo każdy Twój post, od pierwszego z 2013 do teraz, jest w temacie ścian, stropów, dachówek, płytek klinkierowych i zawsze polecasz wyroby jednego producenta...
    Marna reklama...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #866
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Joawiat

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Grabie
    Kod pocztowy
    32-740
    Posty
    1

    Domyślnie

    My standardowo z pustaka ceramicznego.
    Reklama jest płatna na forum.

  7. #867
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    byom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Zadowolony jesteś ze szczelności budynku, robiłeś może termowizję?
    Ja robiłem termowizję budynku z Porothermu (bez docieplenia) i fachman przyczepił się tylko do gniazdek w ścianach zewnętrznych - że niby lepiej byłoby unikać robienia otworów otwornicą, tylko zrobić je natynkowo. Ale zrobiliśmy wewnętrznie, są wyłożone wełną i użytkowo nie odczuwamy jakoś specjalnie tego problemu

  8. #868
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Możesz wkleić kilka zdjęć z termowizji?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #869
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kubiak

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-884
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dobry wieczór u mnie też budowa będzie realizowana z pustaków , Beton komórkowy odrzuciliśmy ze względu na niski poziom izolacji akustycznej i konieczność wzmacniania ścian żelbetem przy naszej konstrukcji. W ceramice czegoś takiego nie ma w planach.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 10-08-2017 o 15:05 Powód: Lokowanie produktu.

  10. #870

    Domyślnie

    Witam, a ja polecam dobry pustak ceramiczny typu max , wytrzymalszy od ceramiki poryzowanej, cichszy , lepsza akumulacja , a przy ścianach dwuwarstwowych opór cieplny bez znaczenia.

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adrian978 Zobacz post
    Witam, a ja polecam dobry pustak ceramiczny typu max , wytrzymalszy od ceramiki poryzowanej, cichszy , lepsza akumulacja , a przy ścianach dwuwarstwowych opór cieplny bez znaczenia.
    się znaczy lepszy od czego ? bo tak na dobrą sprawę to czym różni się MAX od poryzowanej ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #872

    Domyślnie

    Kemotxtb przeczytaj mój post jeszcze raz .
    Czy musi być lepszy ? Nie wystarczy ze jest dobry i przede wszystkim tańszy.
    MegaMax od ceramiki poryzowanej rożni się tym, ze nie ma w ściankach trocin ,a w zasadzie to tego co z nich zostało czyli powietrza i popiołu.
    W tym całym gadaniu nad lepszościami tych czy tamtych jest jeden błąd , nie traktuje się budowy domu indywidualnie. Budując w lesie super ciche ściany nie są potrzebne ale jeśli buduje przy ruchliwej drodze to inna sprawa, jaki jest budżet i jaki efekt chce uzyskać za te pieniądze itd.
    Pozdrowienia.

  13. #873
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pawel_kubiak

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-884
    Posty
    10

    Domyślnie

    Max ma dwie podstawowe słabości względem ceramiki typu Porotherm:
    1. brak systemu pióro-wpust przez co spoinuje się wszystkie krawędzie
    2. dużo gorsza izolacyjność termiczna przez brak porów powstałych po wypalaniu
    Ja bym domu sobie nie postawił z Maxa. Co najwyżej jakiś garaż...

  14. #874
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ad1 I dzieki temu sciana z Maxa ma lepszą szczelnośc i akustykę.
    Ad2 Od termoizolacji mamy styropian, wełnę. Brak porów to lepsza akumulacja ciepla, a gorszą termoizolacyjnośc niwelują dwa cm styropianu więcej...
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #875
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    byom

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-900
    Posty
    28

    Domyślnie

    Ale nie muruje się już z Maxa. Wykonawcy też nie chcą, bo za dużo jest zabawy z tymi bloczkami. P+W daje też to, że ściana ma znacznie mniej wilgoci w sobie, więc można ją szybciej tynkować. Co do lepszej akustyczności to pytanie o ile jest lepsza względem np. ściany poryzowanej 25 cm.

  16. #876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał byom Zobacz post
    Ale nie muruje się już z Maxa. Wykonawcy też nie chcą, bo za dużo jest zabawy z tymi bloczkami. P+W daje też to, że ściana ma znacznie mniej wilgoci w sobie, więc można ją szybciej tynkować. Co do lepszej akustyczności to pytanie o ile jest lepsza względem np. ściany poryzowanej 25 cm.
    Mogę prosić o odpowiedź na mój post? Post 868.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  17. #877
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał byom Zobacz post
    Ale nie muruje się już z Maxa. Wykonawcy też nie chcą, bo za dużo jest zabawy z tymi bloczkami. P+W daje też to, że ściana ma znacznie mniej wilgoci w sobie, więc można ją szybciej tynkować. Co do lepszej akustyczności to pytanie o ile jest lepsza względem np. ściany poryzowanej 25 cm.
    Ooo... To wykonawcy wybieraja materiał inwestorowi ? A co do szybkości - nie każdy ma potrzebę wprowadzić się w kilka miesiecy po wbiciu pierwszwj łopaty.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #878
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    nankatsu

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-222
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ja miałem zaklepanego wykonawcę jeszcze przed ostatecznym ustaleniem szczegółów budowy. To nie jest nic nienormalnego, jeżeli się chce żeby ktoś zaufany realizował naszą budowę. Mnie też wszyscy zniechęcali do max-ów, chociaż cena nie jest zła... Wolę jednak moderowano ze względu na lepsze parametry termiczne ściany
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-08-2017 o 09:40 Powód: Lokowanie produktu.

  19. #879

    Domyślnie

    Pustak mega max jest na pióro wpust , lepsza izolacyjność - żart - jeśli murujesz zaprawa nic nie zyskujesz.
    Ceramika poryzowana w porównaniu ze standardowa ceramika np. mega maxem ma więcej wad niż zalet . Nawet stosując spoiny klejowe różnica w lambdzie przy ścianie 2w nie ma uzasadnienia w cenie.. No ale cóż moda, marketing robią swoje bo inwestor to frajer którego za garść trocin można skrobnąć na parę tysi.

  20. #880

    Domyślnie

    Rozwiń dla laików "garść trocin", bo podejrzewam że z 90 procent tych co z porotermu budowali nie wie z czego budowali

Strona 44 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony