dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 11 z 58
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1142
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mo***u Zobacz post
    Jeżeli chodzi o silkę - trochę za ciężka i trudna w obróbce - raczej do ścian działowych się nadaje.
    A co ci przeszkadza jej ciężar? I na czym polega trudność obróbki silikatów?

    Mnie przekonała duża akumulacyjność cieplna tego materiału (to jest plus zarówno zimą, jak i latem - pomieszczenia później osiągną 30st C przy upale na zewnątrz), równiutkie ściany (jeśli będziemy kłaść na klej) - niektórych pomieszczeń można po prostu nie tynkować, brak problemów przy wieszaniu różnych rzeczy na ścianach, niska akustyczność.

  2. #202

    Domyślnie

    Witam
    Kupiłem sobię małą działeczkę i chciał bym na niej postawić altanę. Zastanawiam się z czego taką altanę postawić czy drewnianą czy murowana. Miała by ona być wykorzystywana w okresie od wiosny do jesieni. Prosił bym was o poradę i podpowiedzi także w kwestii fundamentów .

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raźny

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    można tez przecież kłaść klej specjalnie do silki tylko czy jest w tym sens?
    Jeżeli jest ta sama cena. Produkt nie budzi zastrzeżeń organoleptycznych to co za różnica można kleić "dedykowanym" do silikatów.

    W trakcie budowy, sam murowałem swoje cegły, miałem w ręku kilka bloczków z BK 600 Solbetu. Co mogę napisać.

    Cieszę się, że zdecydowałem się na cegłę. Naprawdę się cieszę. Każdemu polecam zanim kupi materiał na mur. Położyć obok siebie cegłę silikatową a obok pustak z gazobetonu. Jeśli nigdy w ręku wcześniej nie miał takich materiałów w reku.

    W moim odczuciu a docinałem ręcznie skomplikowane kształty i z cegły drążonej i z BK. Trudność w obróbce podobna. Jedyna różnica to waga. Ale czy wada? To chyba za mocno przesadzone słowo. Czy około 25kg to dużo dla dorosłego człowieka podnieść? Zwłaszcza przy naprawdę świetnie wyprofilowanych uchwytach cegły? Ja uważam, że jeśli ktoś kto, daje radę, w trakcie remontu mieszkania wnieść do mieszkania kilka worków po 25kg. kleju w worku do glazury to ja nie widzę różnicy przy cegle.

    Pozdrawiam
    Raźny

  4. #204
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar chainsaw
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    mam pytanie a co powiecie o betonie komórkowym z termalica ?? podobno najlepszy kompromis odnośnie ytong lepszy niż h+h to prawda ??

  5. #205
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał chainsaw Zobacz post
    mam pytanie a co powiecie o betonie komórkowym z termalica ?? podobno najlepszy kompromis odnośnie ytong lepszy niż h+h to prawda ??
    Ja się spotałem z opinią,że Solbet jest warty uwagi.
    Nie budowałem z BK ale widziałem bloczki sorbetowskie i wyglądały solidnie.
    Gdybym pozostał przy BK budowałbym z Solbetu

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał chainsaw Zobacz post
    mam pytanie a co powiecie o betonie komórkowym z termalica ?? podobno najlepszy kompromis odnośnie ytong lepszy niż h+h to prawda ??
    Xella (Ytong) ma dobry marketing, za który dopłaisz nawet jeśli produkt dobry (pewnie tak). Jak Arturo buduję "zasadniczo" z silikatu, ale mam kupiłem też kilka palet Solbetu (Optimal 600) i co do jakości nie mam zastrzeżeń, jakbym całość budował z BK to też z Solbetu. H+H też sądzę będzie OK ale może zwróć uwagę odchyłki (TLMA/TLMB).

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja wybrałem ytong, ale staram się robić blisko pasywniaka wiec parametry cisną.
    Natomiast ściany działowe już z silki.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #208
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar chainsaw
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    rozumiem was. jednego nie rozumiem wchodzę na http://taniemurowanie.pl/pl/ytong-24...rmy-xella.html i tam za sztukę 6,40 a wchodząc na sklepu xelli 8,50 o co chodzi ??

  9. #209
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar chainsaw
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Xella (Ytong) ma dobry marketing, za który dopłaisz nawet jeśli produkt dobry (pewnie tak). Jak Arturo buduję "zasadniczo" z silikatu, ale mam kupiłem też kilka palet Solbetu (Optimal 600) i co do jakości nie mam zastrzeżeń, jakbym całość budował z BK to też z Solbetu. H+H też sądzę będzie OK ale może zwróć uwagę odchyłki (TLMA/TLMB).
    a o chodzi co z tymi odchyłkami?

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał chainsaw Zobacz post
    a o chodzi co z tymi odchyłkami?
    O dokładność wymiarową bloczków, są różne (TLMB bodaj najlepsza), wpisz w gogle jak chcesz i poczytaj.

    O ceny (razem z transportem HDS) pytaj w hurtowniach najlepiej blisko siebie, a nie na stronie Xelli

  11. #211
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar chainsaw
    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Golub-Dobrzyń
    Kod pocztowy
    87-400
    Posty
    24

    Domyślnie

    dzięki za info jak będzie dobra cenna to wezmę ytonga a jak nie eksperyment termalica plus termoorganika wydaje mi się że to wszystko ma podobny skład i właściwości różni się tylko marketingem danej firmy

  12. #212
    Banned
    Spain

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-007
    Posty
    31

    Domyślnie

    Obstawiam Silka

  13. #213
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    ja stawiałem z Ytonga 600, akurat trafiłem dobra cenę, termalika, h+h wychodziły drożej, niemniej od początku miał to być BK na cienką spoinę, pustak ma odpowiednia wielkość więc ściany przybywa szybko, do tego cięcie to bajka, no i materiał ciepły, później instalacje też bajka, na działówki silikat, bo wygłusza i akumuluje ciepło, więc mam porównanie, ceramika to dla mnie porażka, nie wiem dlaczego tyle ludzi z tego buduje.

    Edytowałem, mam klasę 600
    Ostatnio edytowane przez Conrad&Beata ; 13-11-2012 o 15:19
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jeśli w projekcie masz tego ytonga to ok, ja dałem 600. Odnośnie ceramiki to też nie wiem
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #215
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Odnośnie ceramiki to też nie wiem
    Ja też nie wiem czym ceramika przyciąga ludzi

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Ja też nie wiem czym ceramika przyciąga ludzi
    a ja wiem: tradycja - widziałeś kiedys dom co ma chociaż 60 lat z Silki? , po drugie: CENA i dostępność. Cegła Max/Porotherm mają wszędzie i są w stanie ci ją zapewnić w ciągu kilku minut na budowie. Skoro coś jest popularne to jest duża konkurencja i łatwo to mieć TANIO. Ja kupowałem zdaje się pustaka MAX po 2,30 ...

  17. #217
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Art_83
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Pawłowice
    Posty
    85
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał luky007 Zobacz post
    a Skoro coś jest popularne to jest duża konkurencja i łatwo to mieć TANIO.
    tutaj bym powiedział odwrotnie, tanie więc popularne wśród budujących, a czy najlepsze rozwiązanie to nie powiedziałbym... ja stawiam na silke

  18. #218
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I tak nie można to porównać z cegła pełną, patrz Malbork chociażby
    Dziurawka była fajna jak nie było styropianu. Obecnie sensu nie widzę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar luky007
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Kłobuck
    Posty
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    I tak nie można to porównać z cegła pełną, patrz Malbork chociażby
    Dziurawka była fajna jak nie było styropianu. Obecnie sensu nie widzę.
    Zgadzam się co do cegły pełnej i dysponujac odpowiednimi funduszami to zniej bym budował jak leci wszystko. Dziurawka dalej jest fajna bo jest tania, żeby nie powiedzieć bardzo tania. Jest teraz materiałem konstrukcyjnym a nie izolacyjnym.

    Cytat Napisał Art_83 Zobacz post
    tutaj bym powiedział odwrotnie, tanie więc popularne wśród budujących, a czy najlepsze rozwiązanie to nie powiedziałbym... ja stawiam na silke
    Nigdzie nie napisałem że jest najlepsze, bo nie jest. Jest mnóstwo lepszym materiałów konstrukcyjnych(może i ta silka) bo takie tu należy rozważać. Ale stosunek cena/jakość jest bez sprzeczny - dlatego tyle ludzie z niej buduje - a obaj takie pytanie postawiliście .

    Moje zdanie jest takie że lepiej różnice w cenie przełożyć na grubsze ocieplenie. To ma być materiał konstrukcyjny przecież. Co do obróbek (prąd uwcześnie daje sie natynkowo, hydrualika jest jeśli jest kuta to zostaje jeszcze troche tej dziurawki z tych 30cm).

  20. #220
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    bo tańsza, a do tego 5 razy mocniejsza

    za 2 lata jak zaczną ci się ściany rysować lub po prostu pękać to będziesz wiedział czemu BK jest tak żadko polecane
    tańsza to może ale z tym rysowaniem/pękaniem to pojechałeś ostro
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

Strona 11 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony