dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 27 z 58
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 1142
  1. #521
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DinGo1

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    31-213
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, dużo piszecie o zaletach poszczególnych materiałów. Wszystko jest bardzo potrzebne i daje podstawę do oceny jakości i możliwości stosowania materiałów. Jednak, jako że jestem jeszcze "zielony" i pewnie dlatego nie mogę sobie poradzić z jedną kwestią - jak wygląda kwestia ceny m^2 muru w przypadku Silki i ceramiki. Jest duzo różnych klejów, zapraw, siatek. Nie wiem co jest niezbędne i co z czym się stosuje.
    Chciałbym, aby U przegrody było < 0,2 w/m^2*k.
    Dziękuję za pomoc

  2. #522

    Domyślnie

    Cytat Napisał DinGo1 Zobacz post
    Witam, dużo piszecie o zaletach poszczególnych materiałów. Wszystko jest bardzo potrzebne i daje podstawę do oceny jakości i możliwości stosowania materiałów. Jednak, jako że jestem jeszcze "zielony" i pewnie dlatego nie mogę sobie poradzić z jedną kwestią - jak wygląda kwestia ceny m^2 muru w przypadku Silki i ceramiki. Jest duzo różnych klejów, zapraw, siatek. Nie wiem co jest niezbędne i co z czym się stosuje.
    Chciałbym, aby U przegrody było < 0,2 w/m^2*k.
    Dziękuję za pomoc
    Kazdy producent podaje ile zaprawy/kleju potrzeba na m2 murowania. Ceny tez sa ogolnie dostepne. Tylko w tym rozumowaniu jest 1 blad - U przegrody ma zapewniac material izolacyjny, material nosny ma byc wytrzymaly na obciazenia, skupianie sie na jego izolacyjnosci jest bez sensu keidy 1 cm styropianu daje lepszy efekt jak caly bloczek silki czy ceramiki.

    Jesli juz musi byc tradycyjne murowanie bloczka na bloczku (czy to nie wstyd budowac tak samo jak za starozytnosci?) to bralbym material wygodniejszy i najtanszy.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  3. #523
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek 2206 Zobacz post
    Witam może ktoś budował z betonu komórkowego termalica bo jest podobno cieplejszy od ytonga no i tańszy
    Szukałem w necie o termalice,ale nie ma tego wiele ,a mam teraz zagwozdkę co wybrać bo chciałem z ytonga a teraz znalazłem termalice.Może ktoś ma doświadczenie z termalicą
    Bloczki Termalica są bardzo dobre, faktycznie mają lepsze wsp przenikania ciepła i wychodza taniej, dodatkowo bloczek jest o 20% wyższy! czyli spada cena materiału oraz robocizny. Jakość materiału z tego co ja spotkałem jest bardzo dobra i polecam.

  4. #524
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pollo_loco

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    68

    Domyślnie

    Cytat Napisał DinGo1 Zobacz post
    Jednak, jako że jestem jeszcze "zielony" i pewnie dlatego nie mogę sobie poradzić z jedną kwestią - jak wygląda kwestia ceny m^2 muru w przypadku Silki i ceramiki.
    Dziękuję za pomoc
    Bardzo trudno byłoby to tak teraz rozpisać, bo w przypadku ceramiki opcji dojścia do współczynnika U=0,2 jest całkiem sporo. Do uwzględnienia:
    - ceny pustaków
    - cena zaprawy
    - cena docieplenia
    - cena robocizny

    Przy ogarnięciu kosztów pustaków, zaprawy i docieplenia pomóc może doświadczony kierownik budowy, który ma doświadczenie w kosztorysowaniu. W moim przypadku sumarycznie wyszlo tak: pustaki (Porotherm 30 profi) + zaprawa - ok. 60 zl/m2. Docieplenie (grafit 18 cm) - ok. 35 zł. Robocizna - trzeba sobie dodać 25% kosztu materiału. U mnie więc przy takich założeniach wyszło ok. 120-130 zł/m2. jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego, chociaż w ostatnią zimę niespecjalnie było jak sprawdzić trzymanie ciepła w domu, bo nie było w sumie u mnie mrozów...

  5. #525
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Lapeno
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    160

    Domyślnie

    U mnie wykonawca chce budować z bk Solbety 600 (SOLBET OPTIMAL odmiana 600 24x24x59). Myślałem na Ytongiem, ale to chyba z racji tego, ze co gdzieś jadę to widzę, że ludzie budują głównie z tego.
    Cegły-dziurawki (porotherm) mi nie pasuje - może tańszy (nie liczyłem), ale spotkałem się z opinią że jak się źle położy to wieje np. z kontakótw. Co ciekawe, rodzice w bloku tak mają

    OZC - do kogo na forum uderzyć? Myślę sobie tak, że skoro mam wybraną technologię główną ścian nośnych (BK), to można w ten sposób dojść do optymalnej grubości ocieplenia, a potem dojść do zapotrzebowania na ciepło (chcę PC + WM z reku).

  6. #526
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Dodaliśmy sondę -zapraszamy do ponowienia wymiany doświadczeń i dyskusji.

  7. #527
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kurcze u mnie podobnie.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  8. #528
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sonny230

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Cybinka
    Kod pocztowy
    69-108
    Posty
    6

    Domyślnie

    witam szukam chętnych do wspólnego kupna materiałów budowlanych woj.lubuskie a konkretnie okolice słubic lub krosna odrz.

  9. #529
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar geedymin
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Zarzecze k/ Rzeszowa
    Kod pocztowy
    36-021
    Dzielnica
    Boguchwała
    Posty
    80

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Ja również szukam chętnych do wspólnego zakupienia klocków z IZODOMU w lipce/sierpniu br.
    Z tego co wiem, wspólne kupowanie w IZODOMIE daje rabat kilkunastoprocentowy.
    pozdrowionka
    Maciek z Rzeszowa

  10. #530

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym się poradzić.

    Planuję budowę domu z tego projektu http://pracownia-projekty.dom.pl/dm_rumcajs_n.htm
    Projekt Rumcajs N z pracowni Dominanta.

    Z czego najlepiej będzie zbudować ten dom waszym zdaniem - potrzebuje opinii jakich materiałów użylibyście i w jakich proporcjach.

    Jakie i ile cm ocieplenia pod posadzką.
    Ściany zewnętrzne i węwnetrzne z jakiego materiału - jakie szerokości muru + jakie ocieplenie i jaka szerokość ?
    Jakie ocieplenie poddasza i ile cm ocieplenia.
    Jakie będzie najlepsze źródło ciepła - piec na węgiel, ekogroszek ? Czy może gaz?
    Ogrzewanie podłogowe czy same grzejniki ?

    Dodam że przeczytałem forum od początku i nie wiem na co się zdecydować - potrzebuję opinii na konkretnym przykładzie domu z projektu.
    Dziękuje.

  11. #531

    Domyślnie

    Cytat Napisał inlive Zobacz post

    Dodam że przeczytałem forum od początku i nie wiem na co się zdecydować .
    Mam taką samą refleksję. Tyyyyle stron bicia piany. Bez konkretów, cen itd. Ja nie wypowiadam się jeżeli nie mam nic do powiedzenia.
    Czy nie można napisać mam w domku 250 m.kw ścian zrobiłem je w technologii x za x złotych, w technologii y kosztowałoby y złotych. Proste niezwykle i pouczające.
    To tak jak z oknami z merbau z Konga vs. pcv z Konina. Zamiast pisać o superowości afrykańskiego drewna mozna też dodać że to np. 70 tys vs. 19 tys. To baaaaaaardzo zmienia perspektywę.

  12. #532
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Gawor5

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    132

    Domyślnie

    @inlive ja bym stawiał dom z betonu komórkowego, ponieważ obniży Ci koszty eksploatacji dzięki temu jak dobrze zatrzymuje ciepło wewnątrz domu.

  13. #533
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    Koszty eksploatacji domu? Masz na myśli koszty ogrzewania? Moim zdaniem lepiej jest akurat zdecydować się na docieplenie niż szukać materiału jednowarstwowego, który "wygra" w tej kwestii z dwuwarstwówką Niskie koszty ogrzewania można akurat osiągnąć też silką czy Porothermem. A beton komórkowy ma moim zdaniem kilka poważnych wad, m.in. słabo izoluje akustycznie i jest trudny w samodzielnej budowie (łatwo zgubić poziom). Ja z własnego doświadczenia mogę polecić ceramikę - buduje się łatwo, a koszty ogrzewania są naprawdę nieduże.

  14. #534
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michal_Wawa Zobacz post
    Mam taką samą refleksję. Tyyyyle stron bicia piany. Bez konkretów, cen itd. Ja nie wypowiadam się jeżeli nie mam nic do powiedzenia.
    Czy nie można napisać mam w domku 250 m.kw ścian zrobiłem je w technologii x za x złotych, w technologii y kosztowałoby y złotych. Proste niezwykle i pouczające.
    To tak jak z oknami z merbau z Konga vs. pcv z Konina. Zamiast pisać o superowości afrykańskiego drewna mozna też dodać że to np. 70 tys vs. 19 tys. To baaaaaaardzo zmienia perspektywę.
    w tym wątku jest już napisane wszystko. Dosłownie wszystko. Wystarczy sięgnąć wstecz. A na koniec, inwestor i tak dokonuje wyboru na podstawie swoich wytycznych i mało kto sugeruje się opiniami z forum.

  15. #535

    Domyślnie

    Jeżeli developer, albo architekt - ktoś kto zadecyduje o realizacji projektu, będzie mieć wolną rękę to wybierze materiał, który mu bardziej leży bo go zna, alebo z pewnych względów wykorzystuje. J/w, temat jest wyczerpany i czeka na nowe technologie.

  16. #536
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Elpx

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Posty
    1

    Domyślnie

    myślę że beton komórkowy. Dobrze izoluje, zatrzymuje temperature


    ______

    Pachnącyolejki do kominków

  17. #537
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Polecam do wątku analizę danych z tabeli i ciekaw jestem Państwa opinii.
    http://polskieforumbudowlane.pl/forums/topics/view/2621

  18. #538
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Co to za archaiczna tabela ?
    Kto ociepla silikat za pomocą 10cm styropianu ?
    Czy ty zdajesz sobie sprawę, ze w obecnych czasach bydynki z Porothermu i silikatu z takim U nie otrzymałyby pozwolenia na budowę ?
    Gdzie jest koszt metra kwadratowego sciany ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #539
    Konto usunięte na żądanie
    Guest
    Konto usunięte na żądanie

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Co to za archaiczna tabela ?
    Kto ociepla silikat za pomocą 10cm styropianu ?
    Czy ty zdajesz sobie sprawę, ze w obecnych czasach budynki z Porothermu i silikatu z takim U nie otrzymałyby pozwolenia na budowę ?
    Gdzie jest koszt metra kwadratowego sciany ?

    Witam. To nie jest podręcznik budowania ani to nie są wytyczne projektowe, ani też nie chodziło w tabeli o porównanie kosztów.
    Tabela pokazuje parametry fizyczne przy 10 cm ociepleniu oraz podstawowe właściwości danej technologii. Nie stoi nic na przeszkodzie by podstawić i 20 i 25 cm wełny, styropianu czy innego materiału.Tabela to materiał do analizy a nie wytyczne do budowania. Kosztów nie ma, bo nie taki był cel opracowania.

    P.S.
    Są tacy co ocieplają Silikat i Portherm na bardzo różne sposoby.

  20. #540
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.632
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Naprawde nie rozumiesz, czy tylko udajesz ?

    Nie ma sensu prownywac systemów, ktorych nie NIE DA WYBUDOWAĆ.
    Silikat i 10cm styro to jakis archaizm. Silikat wybierają swiadomi inwestorzy (bo malo która ekipa go zaproponuje), ktorzy oczekują dobrej izolacyjnosci akustycznej i akumulacji.
    Ci inwestorzy wiedzą jednak, że trzeba go dobrze ocieplić, bo to materiał o niskim oporze cieplnym.
    I docieplają 18-20 styro, często grafitowym.

    Wiec komstruktywna uwaga - zmień tą tabele tak, aby odpowiadala teraźniejszosci i podaj koszt metra kwadratowego ściany.
    Inaczej mozna potraktowac toa tabelę, jako nieudolna promocje systemu budowlanego, ktory reprezentujesz .
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 27 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony