dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 30 z 58
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 1142
  1. #581
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    mówisz o ścianie o grubości 18cm?

  2. #582

    Domyślnie

    Tak, ściana z bloczków silikatowych o grubości 18 cm

  3. #583
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam! A co sądzicie na temat łączenia materiałów do budowy domu? Mam na myśli np. ściany nośne z porothermu a ściany działowe z silikatów. Czy to temat na to forum? Czy jest ktoś, kto takie rozwiązanie u siebie zastosował i poleca? Silikaty mają super właściwości do wnętrza domu ale nie wiem, czy chcę je napewno także na ściany zewnętrzne, stąd pomysł na mix. Co o tym sądzicie? Czy będzie to mieć jakiś negatywny wpływ całościowo na konstrukcję domu z uwagi na fakt, iż silikaty są cięższe od porothermu ?

  4. #584
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Witam, połączenie materiałów o jakim piszesz jest bardzo popularne i nie ma żadnych przeszkód, żeby je stosować Oczywiście musi być do tego celu odpowiednia konstrukcja fundamentu, która utrzyma tak ciężkie ściany działowe. Co do dołączania jednego materiału do drugiego, to problemem jest oczywiście różnica w wymiarach, która sprawia, że trudno będzie spiąć ze sobą obie ściany kotwami i całość pociągnąć delikatnie zaprawą. Coś takiego byłoby możliwe przy zastosowaniu jednolitej technologii - pustaki Porotherm mają identyczne wymiary bez względu na rodzaj pustaka. W przypadku dołączania silki najlepiej będzie podkuwać pustaki na kilka cm i wpuszczać w szczeliny bloczki silikatowe (proponuję co trzeci bloczek). Takie połączenie gwarantuje stabilne i szczelne dołączenie ścian.

  5. #585
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szoko
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Północ Południowego Zachodu
    Posty
    160
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Groszek80 Zobacz post
    Witam, połączenie materiałów o jakim piszesz jest bardzo popularne i nie ma żadnych przeszkód, żeby je stosować Oczywiście musi być do tego celu odpowiednia konstrukcja fundamentu, która utrzyma tak ciężkie ściany działowe. Co do dołączania jednego materiału do drugiego, to problemem jest oczywiście różnica w wymiarach, która sprawia, że trudno będzie spiąć ze sobą obie ściany kotwami i całość pociągnąć delikatnie zaprawą. Coś takiego byłoby możliwe przy zastosowaniu jednolitej technologii - pustaki Porotherm mają identyczne wymiary bez względu na rodzaj pustaka. W przypadku dołączania silki najlepiej będzie podkuwać pustaki na kilka cm i wpuszczać w szczeliny bloczki silikatowe (proponuję co trzeci bloczek). Takie połączenie gwarantuje stabilne i szczelne dołączenie ścian.

    Dziękuję za odpowiedź. Pytanie: "odpowiednia konstrukcja fundamentu" - co mam pod tym rozumieć? Głębszy/grubszy fundament, czy jakoś specjalnie wzmocniony ?

  6. #586
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    murarz bardzo nakłania mnie na budowanie z pustaków keramzytowych. Ja byłem jednak za silikatami na cały dom. Mam do was pytanie zaufać murarzowi czy dalej iść w swoje. Moje wątpliwości mają te wspaniałe zalety keramzytu np. oddychająca ściana (co mi będzie oddychać jak z drugiej strony będzie przyklejony styropian) akumulacja ciepła (bardzo zachwalana na niektórych stronach ale przecież ten pustak zrobiony jest w dużej mierze z powietrza więc mam wrażenie, że ta akumulacja jest podawana dla pustaków z wkładką). I od razu uprzedzam pytania tak wiem silikat zimny silakat ciężki silikat zły ......tylko że przy 15-20cm ociepleniu styropianem ta zimność jest niwelowana.

  7. #587
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Największy plus keramzytu, to to, ze bloczki z niego są wieksze i lżelsze, niż z silikatu.
    Oczywiscie to plus najważniejszy dla murarza
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #588
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    ok czyli dla murarza już wiemy co dobre ... a dla mnie ??

  9. #589
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    oba materiały są bardzo dobre. Silikat pozwala na wznoszenie ścian o mniejszej grubości. Może to jest argument?

  10. #590
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    nie obie ściany będą po 24 cm. Wiem że silikat wystarczy 18 ale jakieś takie wewnętrzna niepewność przy tej grubośći (chce spać spokojnie zamiast zaoszczedzić 1000 zł )

  11. #591

    Domyślnie

    Witam.

    Mam takie pytanie (trochę odbiegające od tematu) - zdecydowałem się na budowę ścian z Porotherm 30 i mam pewne wątpliwości co do wysokości kondygnacji - w projekcie ma być (jeszcze nie ukończony) 264 cm (jest częściowe podpiwniczenie i poddasze - prawdopodobnie płyta lana na cały fundament), czyli 11 rzędów + kilka cm na zaprawę.
    Teraz pytanie - czy nie jest to zbyt mało jeżeli myślałbym w przyszłości o ogrzewaniu podłogowym? Dołożenie kolejnego rzędu pustaków da ok. +/- 290 cm (z kolei trochę dużo) - czy jest jakieś pośrednie rozwiązanie?

  12. #592
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał pradoslaw Zobacz post
    Witam.

    Mam takie pytanie (trochę odbiegające od tematu) - zdecydowałem się na budowę ścian z Porotherm 30 i mam pewne wątpliwości co do wysokości kondygnacji - w projekcie ma być (jeszcze nie ukończony) 264 cm (jest częściowe podpiwniczenie i poddasze - prawdopodobnie płyta lana na cały fundament), czyli 11 rzędów + kilka cm na zaprawę.
    Teraz pytanie - czy nie jest to zbyt mało jeżeli myślałbym w przyszłości o ogrzewaniu podłogowym? Dołożenie kolejnego rzędu pustaków da ok. +/- 290 cm (z kolei trochę dużo) - czy jest jakieś pośrednie rozwiązanie?
    Moim zdaniem jest to trochę mało, ale to wszystko zależy od Twoich preferencji co do docelowej wysokości kondygnacji. Gdybyś dołożył jeszcze jeden pustak to wychodziło w okolicach 2,90 metra. Ja lubię wysokie kondygnacje, więc zdecydowałbym się pewnie na takie rozwiązanie

  13. #593
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marek_czeczot

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-303
    Posty
    95

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Oczywiscie to plus najważniejszy dla murarza
    Każdy murarz zapytany "co Pan poleca" powie że on się akurat specjalizuje w murowaniu z ceramiki poryzowanej albo z betonu komórkowego Silikatów murarze z oczywistych względów nie lubią. Ja akurat jak wyceniałem robociznę to dostawałem oferty z rozpisce na różne materiały i akurat ceramika była prawie zawsze trochę tańsza niż beton komórkowy. Podobno wynika to z tego, że z betonem komórkowym praca jest mniej przewidywalna. Jest bardziej podatny na wilgoć i potrafi się bez powodu kruszyć. Jeżeli więc bloczki były np. składowane przez jakiś czas pod gołym niebem, to bez dobrego wysuszenia murowanie będzie gehenną. Z Porothermem łatwiej, bo to materiał, którego wilgoć nie rusza - zamaka tylko powierzchniowo i nie ma to wpływu np. na nośność pustaka. Nie trzeba go więc dosuszać przed wymurowaniem, co zawsze wiąże się z oszczędnością czasu na budowie.

    P.S. A od wybierania i polecania technologii to jest akurat projektant budynku, a nie murarz...

  14. #594
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał pradoslaw Zobacz post
    Witam.

    Mam takie pytanie (trochę odbiegające od tematu) - zdecydowałem się na budowę ścian z Porotherm 30 i mam pewne wątpliwości co do wysokości kondygnacji - w projekcie ma być (jeszcze nie ukończony) 264 cm (jest częściowe podpiwniczenie i poddasze - prawdopodobnie płyta lana na cały fundament), czyli 11 rzędów + kilka cm na zaprawę.
    Teraz pytanie - czy nie jest to zbyt mało jeżeli myślałbym w przyszłości o ogrzewaniu podłogowym? Dołożenie kolejnego rzędu pustaków da ok. +/- 290 cm (z kolei trochę dużo) - czy jest jakieś pośrednie rozwiązanie?
    290cm to wcale nie jest za dużo. To jest w sam raz. Odchodzi się od budowania niskich pomieszczeń.

  15. #595
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    290cm to wcale nie jest za dużo. To jest w sam raz. Odchodzi się od budowania niskich pomieszczeń.
    W Niemczech jest teraz taka "moda", żeby mieć bardzo wysoki parter, a najlepiej salon pociągnięty bez stropu aż do poddasza. To optycznie powiększa pomieszczenie. Ale w takie sytuacji to tylko ceramika albo silka, bo na beton komórkowy może się nie zgodzić projektant ze względu na zbyt słabe usztywnienie konstrukcji,

  16. #596
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    niech wstawi rdzenie żelbetowe...

  17. #597
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    niech wstawi rdzenie żelbetowe...
    Tylko że rdzenie w przypadku ściany 1W z betonu komórkowego trochę nie mają racji bytu ze względu na słabą termiczność żelbetu. To będzie jeden wielki mostek termiczny od podłogi do poddasza. Przy ścianie 2W można sobie robić takie konstrukcje.

    Sąsiad ma u siebie ścianę z ceramiki pociągniętą w salonie bez stropu aż do ściany kolankowej. Nie ma żadnych żelbetów ani podpór. No ale to ceramika, a nie bk.

  18. #598
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek_knap Zobacz post
    Tylko że rdzenie w przypadku ściany 1W z betonu komórkowego trochę nie mają racji bytu ze względu na słabą termiczność żelbetu.
    Dlatego mało kto buduje się z jednowarstwowego betonu komórkowego - chociaż producenci robią co mogą, żeby takie systemy wciskać ludziom. Ale jak się pogada z konstruktorami to okazuje się, że z takim systemem są same problemy i to już na poziomie projektu i parametrów ścian. Dlatego jak ktoś bardzo chce ścianę jednowarstwową, to studia projektowe polecają ceramikę, albo ceramikę z wypełnieniem z wełny (np. Porotherm T - wersja "na bogato" ).

    Poza tym ściany z jednowarstwowego betonu - oprócz tych wkładów żelbetowych - mają też niską gęstość (w betonach im niższa gęstość tym lepsza termika, ale mniejsza masa, nośność i akustyczność). Ściany z "U" 0,2 mają izolacyjność akustyczną na granicy norm budowlanych. W jednowarstwowej ceramice przy takim U izolacyjność akustyczna jest o 10 db wyższa...

  19. #599

    Domyślnie

    Witam. Budujemy dom parterowy (jesteśmy w trakcie stanu zero) z poddaszem nieużytkowym. Strop+dach - gotowe wiązary i na to dachówka.
    Zdecydowaliśmy się na Ytong energo + 15 cm grafitowego styropianu. Czy jest to dobre rozwiązanie? Czy nie warto tyle inwestować w bloczki? Druga sprawa - ostatnio słyszałam, że ytong energo jest bardzo miękki - czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Z góry dziękuję za odpowiedzi

  20. #600
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    pisałem już gdzieś w tym wątku. Zdarzyło mi się na pewnej budowie, iż pod ciężarem stropu żelbetowego o grubości 30cm te bloczki zaczęły rysować. Ekipa na szybko musiała wycinać miejsca na rdzenie żelbetowe. Po dolaniu rdzeni, problem znikł.

Strona 30 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony