dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 43 z 58
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 1142
  1. #841

    Domyślnie

    Bo czytając forum 70 procent ludzi ma PC, a 90 WM.
    bo wypowiadający się tutaj budują świadomie
    grzane 123 m2 || 3,2 kW || bez urządzeń dymiących || COP 1 || PV

    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH || ZDECYDOWANIE NIE POLECAM KALORYFERÓW REGULUS

  2. #842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tu mam dylemat, czy chcę mieć dobrze wyciszone, czy wolałbym słyszeć, jak dziecku przyśnią się koszmary. Ale układ pomieszczeń mam taki że wewnątrz tylko sypialnie dzieci będą bezpośrednio sąsiadowały. Więc tylko tu inny materiał prawdopodobnie zrobiłby różnicę.
    To kup elektroniczną nańkę, albo zamiast ściany zrób zasłonkę. Izolacyjność akustyczna podobna. A taniej.

  3. #843

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tu mam dylemat, czy chcę mieć dobrze wyciszone, czy wolałbym słyszeć, jak dziecku przyśnią się koszmary. Ale układ pomieszczeń mam taki że wewnątrz tylko sypialnie dzieci będą bezpośrednio sąsiadowały. Więc tylko tu inny materiał prawdopodobnie zrobiłby różnicę.

    A dołożenie 3cm wełny... Jaki jest wybór wełny o grubości 23cm? W teorii wygląda łatwo i prosto - pytanie jak inaczej osiągnąć takie parametry i o ile drożej to wyjdzie?
    Wiesz że to działa w obie strony - cały czas będziesz czekać aż dzieci zasną aby żonę ,,przytulić ''

  4. #844
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Podobnie jak większość tutaj piszących też mam dylemat: silikat vs ceramika. na 90% jestem zdecydowany na silikat, ale:
    1. Trochę boję się jego chłodu (ocieplenie 20cm, grafit)
    2. Dom ma być podpiwniczony i jako pierwsza warstwa parteru (nad piwnicą) ma być ceramika zasypana perlitem. Nie wiem czy jest sens potem jechać do góry silikat i de facto mieszać materiały (widziałem, że niektórzy tak robią).
    Znam parametry obu materiałów, ale mimo wszystko mam jeszcze małe wątpliwości. Co byście radzili? Z góry dzięki za rady

  5. #845
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jeśli zależy Ci na szczelności przegrody i zdecydujesz się na ceramika to nie na wersję z pióro- wpustem.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #846
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Jeśli zależy Ci na szczelności przegrody i zdecydujesz się na ceramika to nie na wersję z pióro- wpustem.
    To wtedy pełna zaprawa pion poziom?
    Silikaty są też na pióro-wpust i tutaj polecasz już bez pionowej spoiny?
    A co z dylematem silikaty <-> ceramika?

  7. #847
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Jakoś bardziej skłaniam się do klejenia bloczka z każdej strony. Ceramiki nie wybrałem i nigdy bym się na taki rodzaj ściany nie zdecydował.
    Ze względu na akumulacyjne ogrzewanie mojego domu gdybym miał jeszcze raz wybierać postawiłbym na silikat.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  8. #848

    Domyślnie

    jeszcze nie widziałem wypowiedzi na forum - wybudowałem z silki i żałuje, lepiej by było z BK. Natomiast jest kilka wypowiedzi, że BK jest słaby i jak jeszcze raz bym budował to z silikatu.
    U mnie przeważył argument akustyki ścian (wybudowałem z silki). W okolicy mam jeszcze kilka działek wolnych i nie wiem czy nie zamieszka tam osoba, która amatorską gra na młotach udarowych lub innych głośnych urządzeniach. Chciałem w domu mieć cisze i spokój - i mam. Bywałem w domu z BK oraz z ceramiki i nie odpowiada mi, że jak ktoś głośniej na piętrze słucha muzyki to na dole wszystko słychać. Dzieciaki niedługo dorosną a ja nie mam ochoty bez przerwy chodzić i mówić żeby ciszej byli.

    Kolejny argument to akumulacja ciepła - w lato przyjemny chłodek - w zimę chałupa tak szybko się nie wychładza.

    W dużej mierze murarze przekonują do BK bo jest lekkie i łatwo się docina - ale to ja inwestuje i mnie nie interesuje ich wygoda.

  9. #849
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Argument "łatwo się muruje" mnie nie obchodzi Tak jak większości z Was.
    Jak murujecie z silki, to w jaki sposób likwidujecie mostek na pierwszej warstwie? Czytałem na FM, że pierwsza warstwa idzie np. z ceramiki zasypanej perlitem lub bardzo drogiego isomuru. Co Wy dawaliście na pierwszą warstwę, jeśli cokolwiek dawaliście?

  10. #850
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Po za izolacją poziomą nic. Słyszałem, że przy domach energooszczędnych nie jest to aż tak istotny element.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  11. #851

    Domyślnie

    Też nie mam nic w planach, warstwa startowa będzie z silikatu tak jak reszta. Ucieczka ciepła tą drogą nie jest aż tak istotna by kombinować.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  12. #852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Po za izolacją poziomą nic. Słyszałem, że przy domach energooszczędnych nie jest to aż tak istotny element.
    Coś Ci się Tomaszu pomyliło .
    Ps. jak myślisz po co min niektórzy decydują się na płytę fundamentową ?

  13. #853

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Też nie mam nic w planach, warstwa startowa będzie z silikatu tak jak reszta. Ucieczka ciepła tą drogą nie jest aż tak istotna by kombinować.
    Jak grzejesz PC czy węglem może nie aż tak, jak prądem ma znaczenie.
    Ostatnio edytowane przez surgi22 ; 08-05-2017 o 10:18

  14. #854
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Jak grzejesz PC czy węglem może nie aż tak jak prądem ma znaczenie.
    No właśnie, nigdy nic nie wiadomo czym nam przyjdzie grzać za 10 lat, a miejsca na poprawki już nie będzie...
    Planuję dom z nieogrzewaną, ale dobrze ocieploną piwnicą i ciągle mam dylemat czy dawać na pierwszą warstwę parteru ceramikę z perlitem, czy jechać od początku silikatem (trochę off topic się zrobił...)

  15. #855
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Coś Ci się Tomaszu pomyliło .
    Ps. jak myślisz po co min niektórzy decydują się na płytę fundamentową ?
    Rozmawiałem z inwestorem, który zainwestował w isomur, stwierdził że się nie opłaca.
    OZC potwierdziłoby na ile jest to opłacalne. Może asolt coś podpowie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 04-05-2017 o 07:05
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #856
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    Cytat Napisał link2jack Zobacz post
    Slyder, keramzyt masz we Mszczonowie i tak drogo było?
    Gdybym wybierał jeszcze raz to wybrałbym silikaty. Bardziej zależałoby mi na akumulacyjnosci.
    jak brałem 1,5 roku temu na ściany nośne to różnica była niewielka ale i tak + na korzyść silki. Jak brałem na ściany działowe to cena była blisko 2 x wyższa od silki. wiec mam cały bialy domek

  17. #857

    Domyślnie

    Mętlik, mętlik i jeszcze raz mętlik...

    Chciałem budować z Phorothermu (najlepiej Dryfix), ale mój architekt mówił, że bez sensu, że lepiej iść w BK....
    Zgłupiałem już całkowicie....

    Po przeczytaniu z 10 stron tego tematu - zgłupiałem jeszcze bardziej

  18. #858
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Slyder

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Skierniewice
    Kod pocztowy
    96-100
    Posty
    398

    Domyślnie

    buduj z najtańszych i tak otynkujesz i nie zauważysz różnicy

  19. #859

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Mętlik, mętlik i jeszcze raz mętlik...

    Chciałem budować z Phorothermu (najlepiej Dryfix), ale mój architekt mówił, że bez sensu, że lepiej iść w BK....
    Zgłupiałem już całkowicie....

    Po przeczytaniu z 10 stron tego tematu - zgłupiałem jeszcze bardziej
    Zależy jakie masz priorytety. Gdzie budujesz , czym planujesz grzać , parterówka czy np. 2 piętra .
    Zależy Ci na akumulacyjności i izolacji akustycznej czy niekoniecznie , masz blisko producenta silki czy musisz wieźć np. 300 km itp itd.

  20. #860
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar swierczek
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Oława
    Kod pocztowy
    55-201
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_ Zobacz post
    Mętlik, mętlik i jeszcze raz mętlik...

    Chciałem budować z Phorothermu (najlepiej Dryfix), ale mój architekt mówił, że bez sensu, że lepiej iść w BK....
    Zgłupiałem już całkowicie....

    Po przeczytaniu z 10 stron tego tematu - zgłupiałem jeszcze bardziej
    A jakieś merytoryczne argumenty przeciwko Porothermowi były u architekta? Moim zdaniem jego przewagi nad betonem komórkowym są akurat bezapelacyjne (akumulacyjność cieplna, izolacyjność akustyczna, większa nośność...). Współczynnik przenikania ciepła jest oczywiście lepszy w betonie, ale ten parametr akurat spokojnie poprawia się izolacją zewnętrzną i sprawa jest rozwiązana. Betony komórkowe jednowarstwowe to bardzo droga zabawa i moim zdaniem nie jest warta zachodu i nakładów finansowych. Ogólnie ja mam dom wybudowany w 2014 roku z Dryfixa i jestem z niego bardzo zadowolony, także jak widzisz co człowiek to opinia...

Strona 43 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony