dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Z czego zbudować ściany domu - Wasze wybory i argumenty

Głosujących
323. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • beton komórkowy

    101 31,27%
  • bale drewniane

    3 0,93%
  • koształtki styropianowe wypełnione betonem

    16 4,95%
  • pustaki ceramiczne

    107 33,13%
  • bloczki silikatowe

    87 26,93%
  • szkielet drewniany

    8 2,48%
  • inny wybór

    9 2,79%
Ankieta wielokrotnego wyboru
Strona 29 z 58
Pokaż wyniki od 561 do 580 z 1142
  1. #561
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Dlatego w dobie systemów cienkospoinowych nie warto murować na zwykłą zaprawę. Przy pustakach szlifowanych (Dryfix) problem jest znacznie mniejszy. Inna sprawa, że robienie termowizji na ścianach od zewnątrz jest przekozackim pomysłem. Ja bym wolał obejrzeć wyniki termowizji ze środka - wtedy można gadać o problemach z dogrzewaniem chałupy. Ja mieszkam w domu z jednowarstwowej ceramiki i problemy z ucieczką ciepła mam tylko przez marnej jakości okna...
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  2. #562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    oczywiście bo ci co opracowali ten artykuł to głąby i szamani .

  3. #563
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Hmm artykuł wydaje się być "trochę" nieaktualny Z doświadczenia wiem, że na przestrzeni ostatnich lat ceramika budowlana zrobiła mega krok do przodu jeśli chodzi np. o precyzję wykonania i połączenia pióro-wpust. A jak czytam, że "Zaobserwowano dużą ilość zgłoszeń reklamacyjnych, spowodowanych głównie niedogrzaniem mieszkań.", to nie chce mi się w ogóle wierzyć w rzetelność tego opracowania. Kto zaobserwował? Na jakiej podstawie stwierdzono, że to było dużo? Czy ktoś się zastanowił czy za te problemy nie odpowiadały błędy wykonawcze? Bez sensu...

  4. #564
    Banned
    maciek_knap

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-002
    Posty
    72

    Domyślnie

    Ja już widziałem ekipy, które murowały ściany konstrukcyjne z Porothermu w taki sposób, że łapałem się za głowę. Ale myślenie że "się ociepli i będzie dobrze" to u nas ciągle norma I potem nie dziwota, że każda spoina pionowa to mostek termiczny. Tak naprawdę przy każdym systemie ścian i każdym materiale główna odpowiedzialność za eliminację mostków spada na wykonawców. Inwestor musi o tym wiedzieć i kontrolować ekipę

  5. #565
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    basteklisia

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Lisia Góra
    Kod pocztowy
    33-140
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich..
    a co powiecie na zrobienie scian zewnetrznych bloczkiem komórkowym a wewnetrznych działowych i nosnych z silikatów? Własnie stoje przed takim wyborem... lub po całosci silikatem. w moim rejonie jesli chodzi o cene materiałow to wypadaja mniej wiecej podobnie wiec to nie jest kryterium wyboru...

  6. #566

    Domyślnie

    To ja podepnę się do tematu ale od trochę innej strony:
    Wstępne wyliczenia pokazują że potrzebuję około 1500 szt. ytonga o wymiarach 60 x 20 x 36,5 lub 3000 szt. maxa o wymiarach 18,8x28,8x22
    Oczywiście cenę każdego z nich jestem w stanie zweryfikować ale czy ktoś może mi oszacować całą resztę kosztów budowy ścian bo z tym mam trochę problem? Tzn w komórkowym mam klej a do ceramiki zaprawę (jak wyliczyć ile czego mi pójdzie) + dochodzą koszty ocieplenia i elewacji.
    Porównując same pustaki to zdecydowanie korzystniej wychodzi ceramika ale jak to się ma do całkowitych kosztów budowy ścian?

  7. #567
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar paroofka
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    165

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyprys Zobacz post
    Tzn w komórkowym mam klej a do ceramiki zaprawę (jak wyliczyć ile czego mi pójdzie) + dochodzą koszty ocieplenia i elewacji.
    Porównując same pustaki to zdecydowanie korzystniej wychodzi ceramika ale jak to się ma do całkowitych kosztów budowy ścian?
    Koszty zaprawy do ceramiki są z reguły spore, więc moim zdaniem jak to dodasz to już nie wyjdzie zdecydowanie taniej Proponowałbym wziąć do wyceny systemy cienkospoinowe (np porotherm dryfix), gdzie nie masz kosztu zaprawy, bo dostajesz ją w cenie pustaka. Do tego jeszcze masz koszty robocizny (murujesz sam?) i w moim regionie koszty murowania ceramiki też były niższe niż betonu.
    Dom - mission complete
    (zasiedlony 11.2012)

  8. #568
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Groszek80

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Zgorzelec
    Kod pocztowy
    59-902
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    PS zaprawa tradycyjna to wywrotka piasku za 300zł + parę worków cementu i wapna, za 1000zł to można ukręcić tyle zaprawy że na 2 domy starczy
    Do tego dolicz zużycie wody i prądu (pomijam już dostępność tych materiałów na niektórych budowach). A potem jeszcze majstrowanie przy proporcjach, bo na nośne są inne niż np. na działówki. Naprawdę czasami nie rozumiem dlaczego ktoś krytykuje nowoczesne materiały. Dlatego, że są nowoczesne?

  9. #569
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    to nie są nowoczesne materiały !!! tylko nowoczesny chamski marketing.
    Właśnie teraz nastał czas aby nie ględzić o pierdołach ! typu jaki pustaczek .. powiem ; beton, cegłą kamień ..
    a nie jakieś wynalazki. Na to odpowiednik 30cm styropianu grafitowego i dyskusja bez owocna się kończy.

    Cieszył byś się jeden z drugim jeśli z wanny wylewała by się woda ? do łazienki?
    tak można nazwać stan kiedy dom potrzebuje masę kW na ogrzanie. a bo starczy, a bo płoco ła naco

  10. #570

    Domyślnie

    Nie dla każdego Merkava cena ogrzewania domu jest jedynym i jedynie słusznym wyznacznikiem funkcjonalności domu.

  11. #571

    Domyślnie

    Witajcie,
    Mam w projekcie ściany z betonu komórkowego 24 cm + ocieplenie 15 cm. Po lekturze całego wątku tutaj raczej jestem za zmianą na silikaty 24 cm na cienką spoinę + ocieplenie 15 cm ale zacząłem się też zastanawiać czy nie lepiej będzie dać bloczek silikatowy 18 cm + ocieplenie 20 cm?

    Drugie pytanie mam o porównanie silikatów różnych producentów, np. Xella Silka i Grupa Silikaty. Ceną pewnie się różnią na korzyść GS ale reszta? Ma to jakiś znacznie? Różnią się trochę wielkością, Silka 33x20 cm a GS 25x22 cm więc z tych pierwszych można budować trochę szybciej(?).

    I czy jest sens w domu jednorodzinnym dawać bloczki (Silka) klasy 20 zamiast standardowych klasy 15? Pewnie nie bo już te standardowe zapewnią odpowiednią wytrzymałość, zgadza się?

  12. #572
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    silikat to silikat. Moim zdaniem, lepszy od betonu komórkowego. Producent - bez większego znaczenia. Teoretycznie, w silikatach XELLI można ciągnąć inst. el bo ma przystosowany układ kanałów. Ale G.S. twierdzi z kolei, że tworzy to mostki akustyczne... prawda pewnie jest gdzieś po środku.

  13. #573

    Domyślnie

    A te kanały w bloczkach GS nie nadają się na przeciągnięcie instalacji elektrycznej? Np. jak tutaj www.grupasilikaty.pl/produkty-scienne.php?product=13

    A co ze zmianą grubości z 24 cm na 18 cm ale za to z grubszym ociepleniem?

  14. #574
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jak chcesz przeciagnac instalacje przez te bloczki? Przeciez one są przesunięte względem siebie.

    Koncepcja 18+20 jest najlepsza
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #575

    Domyślnie

    Racja, przecież te dziury w bloczkach niekoniecznie muszą na siebie nachodzić. Ale w Silce jakoś udało się to wymierzyć i patent uważam za ciekawy.

    Spróbuję się zorientować jakie ceny silikatów 18 cm do wersji z ociepleniem 20 cm.
    A co z formalną zmianą grubości ścian? Rozumiem, że jeśli kierownik budowy podpisze to wystarczy? Silikaty nawet 18 cm pewnie będą miały lepsze parametry wytrzymałościowe od BK 24 cm? I co z fundamentem, który będzie pod ścianę 24 cm?

  16. #576

    Domyślnie

    Mam do wyboru Ytong Energo 24 za 7,30 zł lub Ytong Forte 0.4 / 24 za 7,05 zł, Cena z transportem i rozładunkiem. Który będzie lepszy z dociepleniem 20 cm styro Genderka EPS 031 grafitowy?

  17. #577
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Tańszy!
    Termoizolacyjność nie ma znaczenia przy 20cm styro.

  18. #578
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Nie dla każdego Merkava cena ogrzewania domu jest jedynym i jedynie słusznym wyznacznikiem funkcjonalności domu.
    już jest EP 120 kWh później 95 i docelowo 70 kWh w tym ogrzewanie, wentylacja, cwu, oświetlenie. Przy prądzie wychodzi max 23 kWh zapotrzebowania
    do tego podzielić na te wymienione składniki i mamy sytuację taką, iż 2021 roku budynek pasywny na czystym prądzie nie wydoli.

  19. #579

    Domyślnie

    Ostatnio zmieniły się normy budowlane, m.in. przenikania ciepła, więc i nowe materiały szybko się pojawiły i bez trudu można wymurować ścianę 1w, zarówno z porothermu, jak i z betonu. Oczywiście sam materiał jest droższy i trzeba dokładnie liczyć, czy oszczędzając na dociepleniu wyjdzie się na plus.
    System cienkospoinowy dryfix jest ok, zaprawa w cenie pustaka to dobry chwyt podnoszący sprzedaż, a i sam system ma sporo zalet.

  20. #580

    Domyślnie

    Jestem zdecydowany na ścianę 18 cm z silikatów + ocieplenie 20 cm ale zastanawiam się jak w tak "cienkiej" ścianie można ukryć np. rury od kanalizacji, które są chyba najgrubsze? Interesują mnie praktyczne aspekty

Strona 29 z 58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony