dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaka szerokość bramy wjazdowej?

Głosujących
65. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 3,0 m

    4 6,15%
  • od 3,1 do 3,3 m

    3 4,62%
  • od 3,3 do 3,5 m

    5 7,69%
  • od 3,5 do 3,8 m

    11 16,92%
  • powyżej

    42 64,62%
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 135
  1. #121

    Domyślnie

    Z doświadczenia wiem, ze furtka najlepsza 1,3m; brama wjazdowa 4 - 4,4m i jeżeli jest miejsce to tylko przesuwna
    PASJA połączona z pracą: artystyczne przetwarzanie metalu: bramy, ogrodzenia,schody, zadaszenia oczywiście kute

  2. #122

    Domyślnie

    Kris2222 dzięki za fotki, właśnie coś wtym stylu chcę zrobić, brama i furtka będzie w podobnym układzie, tylko kute będzie miedzy każdym słupkiem, muszę się cenowo dowiedzieć odnośnie kamienia łupanego, bo semmerlock z tych tanich nie jest.

    pozdrawiam

  3. #123

    Domyślnie

    za wszystkie kamienie,daszki zapłacili 6 tyś zł. liczą na sztuki ,
    12 słupków chyba kosztowało 3 tyś + daszki

  4. #124

    Domyślnie

    furtka 1m, ale dzisiaj zrobiłbym nieco szerszą, powiedzmy 1,2m, byłaby zgrabniejsza przy wzorze jaki zechcieliśmy na niej mieć,
    brama dwuskrzydłowa 3,8m, przesunięta w bok względem wjazdu do garażu, ale do niego jest 10m więc jest OK ....

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas122
    Z doświadczenia wiem, ze furtka najlepsza 1,3m; brama wjazdowa 4 - 4,4m i jeżeli jest miejsce to tylko przesuwna
    Też mam podobne wymiary a wjazd z ulicy 90* .
    Nie narzekam i nawet twierdzę , że jest wygodnie.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  6. #126

    Domyślnie

    Przy bramie przesuwnej 4 m, jakiej długości powinna być przeciwwaga?

  7. #127
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał piogron
    Przy bramie przesuwnej 4 m, jakiej długości powinna być przeciwwaga?
    to oczywiście zalezy od konstrukcji bramy , ja ma 2 m , a właściwie 1,8 m bo mi 20 cm wjeźdzało na furtkę .

  8. #128
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekot
    Cytat Napisał piogron
    Przy bramie przesuwnej 4 m, jakiej długości powinna być przeciwwaga?
    to oczywiście zalezy od konstrukcji bramy , ja ma 2 m , a właściwie 1,8 m bo mi 20 cm wjeźdzało na furtkę .
    Nie rozumiem, przeciwwagę podaje się w metrach? A nie w kilogramach?
    Sądziłem, że np 4 m brama zrobiona ze stali potrzebuje np jakiegoś "ładunku" na końcu aby się nie oparła na ziemi przy otwieraniu...ale przecież jeśli jest na rolkach to chyba nie potrzeba przeciwwagi...chyba że otwierana nie równolegle do ogrodzenia lecz prostopadle to wtedy jakieś podciągi...
    WARTO? WARTO!

  9. #129
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał jacekot
    Cytat Napisał piogron
    Przy bramie przesuwnej 4 m, jakiej długości powinna być przeciwwaga?
    to oczywiście zalezy od konstrukcji bramy , ja ma 2 m , a właściwie 1,8 m bo mi 20 cm wjeźdzało na furtkę .
    Nie rozumiem, przeciwwagę podaje się w metrach? A nie w kilogramach?
    Sądziłem, że np 4 m brama zrobiona ze stali potrzebuje np jakiegoś "ładunku" na końcu aby się nie oparła na ziemi przy otwieraniu...ale przecież jeśli jest na rolkach to chyba nie potrzeba przeciwwagi...chyba że otwierana nie równolegle do ogrodzenia lecz prostopadle to wtedy jakieś podciągi...
    Przeciwwaga ma za zadanie ułatwić otwieranie bramy, a nie jej podpieranie. Uśrednia ona siłę potrzebną do otwarcia/zamknięcia no i umożliwia zamontowanie drugiego wózka.
    Dla 4m światła przeciwwaga o długości 2 m bardzo dobra.

  10. #130
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Q-BIS
    Cytat Napisał jacekot
    Cytat Napisał piogron
    Przy bramie przesuwnej 4 m, jakiej długości powinna być przeciwwaga?
    to oczywiście zalezy od konstrukcji bramy , ja ma 2 m , a właściwie 1,8 m bo mi 20 cm wjeźdzało na furtkę .
    Nie rozumiem, przeciwwagę podaje się w metrach? A nie w kilogramach?
    Sądziłem, że np 4 m brama zrobiona ze stali potrzebuje np jakiegoś "ładunku" na końcu aby się nie oparła na ziemi przy otwieraniu...ale przecież jeśli jest na rolkach to chyba nie potrzeba przeciwwagi...chyba że otwierana nie równolegle do ogrodzenia lecz prostopadle to wtedy jakieś podciągi...
    lekka brama może mieć krótsza ale cięższą przeciwagę

  11. #131

    Domyślnie

    Wiem, że odkopuje stary temat, ale ktoś może się wypowie.

    Nikt nie wspomniał o warunkach w decyzji z zarządu dróg na budowę zjazdu. U mnie droga powiatowa ma 6 m szerokości, więc dostałem pozwolenie na zjazd nie szerszy niż 5 m (podobno musi być o 1m węższy niż droga do której dochodzi). W tym powiedzmy 1 m przeznaczę na na furtkę więc zostaje 4 m na bramę. Tyle chyba wystarczy ale szerzej nie mogę zrobić choćbym chciał. Ciekawią mnie więc 5-6 metrowe bramy u osób wypowiadających się wyżej. No chyba że 14 lat temu nie wydawano takich warunków

  12. #132

    Domyślnie

    Odświeżę trochę temat odnośnie bramy przesuwnej.
    Jakie macie długości przeciwwagi dla swojej szerokości bramy?
    Pewnie to w dużej mierze zależy od producenta, ale jeżeli brama miałaby w świetle 4,5m to ile metrów potrzebuję wolnego miejsca w celu jej maksymalnego przesunięcia?
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 06-07-2017 o 11:10

  13. #133

    Domyślnie

    Teraz jednak widzę, że 4,5m to może być za mało w moim przypadku - jest bardzo wąska dróżka prowadząca do działki, a wjazd do garażu jest prostopadły do tej dróżki.
    W związku z tym zastanawiam się, czy stosuje się 2 bramy (np. po 3m każda) odsuwane jednocześnie, jedna w lewo, a druga w prawo.
    Tak mi jeszcze przyszło do głowy, że może bym zastosował bramę ok. 5,5-6m na szynie. Wtedy oszczędzam miejsce zabierane przez przeciwwagę i będzie na tyle miejsca, żeby zastosować jedną bramę, która w całości (bez przeciwwagi) przesuwa się w jedną stronę.
    Ostatnio edytowane przez Robinson74 ; 06-07-2017 o 11:10

  14. #134
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar asterixx
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    408

    Domyślnie

    Ja warunki dostawałem 5 lat temu i nie ma w nich słowa o szerokości wjazdu, a droga jest wąska - problem jest, aby dwa samochody się minęły bez zjechania na pole sąsiada.
    Ale przepisy się w ostatnich latach zmieniały kilka razy.

  15. #135

    Domyślnie

    Chcę zamontować przesuwną na prawo s=4m, a po prawej mam tylko 5 m wolnego miejsca -czy da się zrobić przeciwwagę ok 1mb?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony