dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Lekka przeszklona przegroda w mieszkaniu

    Kupiłem mieszkanie, w którym poprzedni właściciele zlikwidowali loggię. Wyjęli dwyskrzydłowe drewniane okno, drzwi i wyburzyli murowaną ściankę działową.

    Chciałbym odtworzyć coś na kształt tej loggi poprzez budowę lekkiej przeszklonej przegrody z drzwiami wejściowymi. Chodzi o wydzielenie przestrzeni, nie mam zamiaru utrzymywać tam niższej temperatury.

    Wymiary płaszczyzny do zabudowy 2,40x2,50m.

    Czy możecie coś doradzić, jak to zrobić samemu za nieduże pieniądze?

    W tym momencie skłaniam się do sklecienia drewnianej ramy przykręcanej na kołki do sufitu, ścian i podłoża, z wypełnieniem z plexi, podzielonej na trzy pionowe pola w tym jedno to drzwi na zawiasach przykręcanych do ramy od strony loggi. Idelanie gdyby drzwi również były pełnej wysokości (bez okienka nad nimi). Dwa pola matowe przepuszczające światło, drzwi w pełni przezroczyste.

    Podejrzewam, że najdroższa będzie plexi, obawiam się o sztywność drzwi, to oczywiście zależy od przekrojów ramy itp.

    Wydaje mi się, że to będzie tańsze niż zamawianie gotowej witrynki w jakimś systemie zabudowy (?).

    Więć jaką plexi kupić, a może szklić? Jakie przekroje? A może znacie jakiś inny sposób?

    Będę bardzo wdzięczny za sugestie

  2. #2

    Domyślnie Re: Lekka przeszklona przegroda w mieszkaniu

    Cytat Napisał Wumi
    Chciałbym odtworzyć coś na kształt tej loggi poprzez budowę lekkiej przeszklonej przegrody z drzwiami wejściowymi. Chodzi o wydzielenie przestrzeni, nie mam zamiaru utrzymywać tam niższej temperatury.
    Wymiary płaszczyzny do zabudowy 2,40x2,50m.
    A może po prostu trzy tafle szklane szer. 90 cm podwieszone na szynie (jak drzwi suwane w szafie wnekowej)? Tylko szyba nie zbrojona, ale taka dwutaflowa z folia w środku, jest bezpieczna a kosztuje rozsądnie. Kolega sam zrobił w ten sposób drzwi suwane do łazienki (150x90) z folia matowa w środku, ale powinny byc takie szyby z folia przezroczysta. Sa specjalne szyny z uchwytami do mocowanie szklanych płyt. Jedyny problem, to mocowanie szyny do sufitu - takie tafle to jednak spory ciężar. Mocowania do szyby są na takich matalowych uchwytach, tylko nie wiem czy od razu zamiawiając szybę nie trzeba pod nie wywiercic otworów. Producenta tych szyn niestety nie potrafię podać.
    Pozdrawiam
    zielony_listek

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję Zapytam jeszcze u lokalnego producenta okien ile kosztowałaby witryna na profilach plastikowych i coś z tego wybiorę.

    Pozdrawiam!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony