dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Nieogrzewany garaż w bryle budynku...

    Zastanawiam sie w jak odizolować termicznie garaż od reszty budynku. Wstępnie od strony pomieszczeń na parterze mam zamiar dać na ścianę jakieś 5 cm. styrpianu.Nie mam na razie pomysłu na odizolowanie górnej części. Nie wiem czy mam dać trochę styropianu na suficie garażu i trochę na podłodze w pomieszczeniu bezpośrednio nad nim czy też dać jedna grubą warstwę tylko na suficie garażu. Jak Wy rozwiązaliście ten problem...?
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  2. #2

    Domyślnie

    Jak Wy rozwiązaliście ten problem...?
    ogrzewamy garaż.

    jak nie beziesz wentylował to woda się będzie lała po scianach i grzyb szalał, jak będziesz wentylował, to wyziębisz dom, z dwojga złego lepiej ogrzewać i wentylować, ocieplić na zewnątrz.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam 5 cm na ścianie od strony pomieszczeń mieszkalnych i 5 cm na suficie. No i oczywiście zewnętrzne ściany 10 cm. I to się sprawdza.
    Jak bym kończył poddasze to dołożył bym z 5/10 cm na podłodze nad garażem.
    A wentylacja w garażu obowiązkowa.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  4. #4

    Domyślnie

    Mam 5 cm na ścianie od strony pomieszczeń mieszkalnych i 5 cm na suficie. No i oczywiście zewnętrzne ściany 10 cm. I to się sprawdza.
    jak długo? 10 lat czy rok? wentylujesz ten garaz?
    jeśli tak, to przy mrozach -20, musisz mieć tambardzo zimno. wtedy masz ładny kawałek domu wychładzany. skoro na zewnątrz 10cm, to w garażu 10cm by się też przydało.

  5. #5

    Domyślnie

    Witam! "pjr" masz ładny dom, miejsce marzenie a widoki ekstra. Mam też podobne tylko w Beskidach. Jak czytam o garażu to chyba przegiąłem pałę. Mam ogrzewany, ocieplony- ściany 10cm, sufit 25cm! i tak już zostanie

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    W Wielkopolsce srogie zimy raczej się nie zdarzają więc może jednak zaryzykowac bez ogrzewania... Czekam na dalsze opinie.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  7. #7

    Domyślnie

    wtedy masz ładny kawałek domu wychładzany
    i co z tego ? to ten "ładny kawałek domu" bardziej dogrzeje i już.
    a na ogrzewanie garażu cały czas czas to co ciepła nie potrzeba ?
    Też mam garaż w bryle i nie będę ogrzewał, ocieplę (10 zewn, 5 wewn)
    i dołożę po parę żeberek w pomieszczeniach przyległych ( z termostatem)
    M. Lenart

  8. #8

    Domyślnie

    a ja garaż będę miał ocieplony z zewnątrz tak jak całą elewację 15cm styro, a w garażu ściana od strony domu docieplona 5 cm styro (oczywiście styro na tej ścianie w garazu) oraz na suficie róniez 5 cm ocieplenia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    wtedy masz ładny kawałek domu wychładzany
    i co z tego ? to ten "ładny kawałek domu" bardziej dogrzeje i już.
    a na ogrzewanie garażu cały czas czas to co ciepła nie potrzeba ?
    Też mam garaż w bryle i nie będę ogrzewał, ocieplę (10 zewn, 5 wewn)
    i dołożę po parę żeberek w pomieszczeniach przyległych ( z termostatem)
    czyli garaż będziesz grzał ciepłem, które ucieknie z pomieszczeń mieszkalnych, już to nawet planujesz.
    nie lepiej te 5 cm styro z garażu połozyć na budynku?

    co z wentylacją?

    zimą przy -20 wilgotność=0%, najgorsze są zimy w wielkopolsce właśnie, bo tam przez 4mce jest 0-5stC, leje, bardzo duza wilgotność.

    w nieogrzewanym garażu, przy +4 st. zacznie się wykraplac na ścanach, dom się zagrzybi, samochód zardzewieje.

    jeśli nieogrzewany, to nie w bryle i zawszse dobrze wentylowany.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Coraz bardziej zbliżam sie do zamontowania grzejnika...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Będzie grzejnik i 5 cm na suficie (powyżej sypialnia).
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar B.Art
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    39

    Domyślnie

    u mnie nieogrzewany garaz w bryle budynku. Budynek ocieplony ok 20cm styropianu, brama izolowana bodajże o wsp 1,1. Sam garaz od wewnatrz ocieplony 10cm na scianach majacych kontakt z pomieszczeniami ogrzewanymi i na suficie.
    Teraz , gdybym jeszcze raz podchodzil do tematu to nie kladlbym styropiau w posadzce. zima zawsze troche dogrzeje od ziemi a latem wychlodzi.

  13. #13

    Domyślnie

    Pionowo sciany garazu sa oddzielone 20 cm dystansem od sciany mieszkalnej, w ktory wlozony jest styro. Tak wiec wspolna sciana bedzie ocieplona 20 cm.



    Dodatkowo pod stropem pierta nad garazem polozone sa pustaki oddzielajace Novomura (tez sa z zewnatrz biale). Takze sufit garazu bedzie ocieplony 20 cm styro.

    BTW - strop nad piwnica w czesci mieszkalnej tez lezy na pustakach oddzielajacych Novomura. Caly budynek bedzie ocieplony 25 cm styro 0.032 oprocz sciany garazowej - tam bedzie 20 cm zwyklego styro.
    Pozdr.
    Michal

    www.szarbia.com

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    Mam 5 cm na ścianie od strony pomieszczeń mieszkalnych i 5 cm na suficie. No i oczywiście zewnętrzne ściany 10 cm. I to się sprawdza.
    jak długo? 10 lat czy rok? wentylujesz ten garaz?
    jeśli tak, to przy mrozach -20, musisz mieć tambardzo zimno. wtedy masz ładny kawałek domu wychładzany. skoro na zewnątrz 10cm, to w garażu 10cm by się też przydało.
    Już czwartą zimę nie grzeję garażu. Co prawda za garażem mam kotłownię gazową ze zbiornikiem CPW, a drzwi między kotłownią i garażem są "przewiewne". A kanał wentylacyjny w garażu zgodny z projektem. Natomiast nawiew tylko przez segmentową bramę garażową. Jak wstawię samochód w zimie to śnieg z podwozia samochodu się topi. Niestety woda nie wysycha.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał janusz_21
    Witam! "pjr" masz ładny dom, miejsce marzenie a widoki ekstra. Mam też podobne tylko w Beskidach. Jak czytam o garażu to chyba przegiąłem pałę. Mam ogrzewany, ocieplony- ściany 10cm, sufit 25cm! i tak już zostanie
    Dzięki za miłe słowa i pozdrowienia od górali karkonoskich. A samochód do garażu to wstawiam na wyraźne życzenie żony. Lubi wsiąść do ciepłego samochodu. Uważam natomiast, że samochód szybciej koroduje w ciepłym garażu. Ale nic nie trwa wiecznie.
    Przybyłem, kupiłem, wybudowałem dom ... Właśnie taki -
    http://foto.onet.pl/X3IDOVV+UWdSZVdk...U6CWgMNQZ+W2gB
    a teraz...

  16. #16

    Domyślnie

    z własnego doświadczenia powiem że w ciepłym garażu samochód codziennie zimą parkowany i wyjeżdżany koroduje w zastraszająco większym tempie niż zimujący pod chmurką lub wiatą, praktyka poczyniona na przestrzeni ostatnich siedmiu lat na czterech (tzn dwa garażowane i dwa nie) autach dwóch wiodących niemieckich producentów aut

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    z własnego doświadczenia powiem że w ciepłym garażu samochód codziennie zimą parkowany i wyjeżdżany koroduje w zastraszająco większym tempie niż zimujący pod chmurką lub wiatą, praktyka poczyniona na przestrzeni ostatnich siedmiu lat na czterech (tzn dwa garażowane i dwa nie) autach dwóch wiodących niemieckich producentów aut
    Czyli nie ogrzewac i oddzielac
    Pozdr.
    Michal

    www.szarbia.com

  18. #18

    Domyślnie

    Ocieplony owszem ale ogrzewania w garażu sie nie używa.

  19. #19

    Domyślnie

    Mam garaż w bryle.
    Od zewnątrz ściana 3W jak w całym budynku.
    Wewnątrz na suficie 10 cm styro. Od domu oddziela go ściana 25 cm poro nie ocieplana - w ten sposób dogrzewam garaż. Jest w garażu mały kaloryferek na wypadek siarczystych mrozów.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony