Witam,

Proszę o pomoc: w projekcie przy izolacji poziomej ścian fundamentowych i podłóg na gruncie mam wpisane 2 x papa asfaltowa na lepiku asfaltowym, izolację poziomą wywinąć po zewnętrznej stronie ściany min. 35 cm nad poziom terenu, a przy pionowej izolacji - obustronnie abizol R + P, np. Abizol DM-Tixo firmy Inco Veritas);
1) co znaczy wywinąć 35 cm nad poziom terenu? rozumiem, że papa wchodzi ze ścian fundamentowych do wewnątrz domu na ok. 30 cm, a na zewn. mam ją przykleić za pomocą papy asfaltowej do ściany fundamentowej do dołu?? w którym miejscu, momencie ma być to 35 cm?? licząc od dolnej krawędzi papy przyklejonej do pionowej części ściany fundamentowej?? czy też chodzi po prostu o wysokość ściany fundamentowej na poziom terenu?
2) jeśli mam wywinąć papę powstaną zgięcia pod kątem prostym, które chyba spowodują załamanie papy i jej przetarcia powodujące nieszczelność - jak sobie z tym poradzić?
3) czy na izolację pionową i zawiniętą na nią częściowo izolację poziomą mogę kłaść bezpośrednio np. płytki klinkierowe (przy założeniu, że nie będą ocieplał ścian fundamentowych).

Będę zobowiązany za pomoc