dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Boczna ściana kabiny prysznicowej 70 cm.

    Mam problemem z boczną ścianą kabiny prysznicowej kwadratowej. Potrzebuję aby miała ona 70 cm długości i była oczywiście wykonana ze szkła. Najmniejszą jaką znalazłem to 80 cm. Znacie może jakiegoś producenta, który takie produkuje a jeżeli nie to jak to zrobić aby uzyskać taki wymiar. Czy jedynym wyjściem jest zakup "80" i przycięcie jej do "70" i czy w ogóle taki zabieg jest możliwy?

  2. #2

    Domyślnie

    widziałem w jakimś markecie budowlanym (chyba LM) kabinę 70cm ale prawdę mówiąc nie wiem w jaki sposób podnosi się w niej mydło jak upadnie do brodzika (bez otwierania kabiny)

  3. #3

    Domyślnie

    Szerokość kabiny będzie 90 cm x 90 cm tylko rozwiązanie techniczne w mojej dolnej łazience wymaga zstosowania jednej bocznej ścianki o długości właśnie 70 cm. I to wszystko.

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.kolo.com.pl/kolo/kabiny/p...kabin_333.html

    na szybko znalazłem w kole cos z "Profile niestandardowe do kabin"

    Ścianka boczna, szer. 50-79, wys. 176-190

    mysle ze inne tez sie znajda ...

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki.
    Tylko nie dopisałem, że szukam ścianki bocznej całej ze szkła jak np. seria NIVEN z Koła bez ramy z profili.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kordian
    Dzięki.
    Tylko nie dopisałem, że szukam ścianki bocznej całej ze szkła jak np. seria NIVEN z Koła bez ramy z profili.
    Wot cwaniak i wybredniacha

    hmm nie to zebym znał szczegóły montażu tych ścianek - ale jak to jest 1 tafla - to jakby tak kupic scianke 80cm i załatwić z pobliskim szklarzem przycięcie o te 10cm + szlifowanie ? to da rade ? (znaczy o ile nie ma jakichs elementów innych na wymiar 80 w takim zestawie

    pozdrawiam
    Piotrek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał theodolit
    to jakby tak kupic scianke 80cm i załatwić z pobliskim szklarzem przycięcie o te 10cm + szlifowanie ?
    No właśnie. Czyżby pozostała mi tylko wizyta u szklarza? Ciekawy jestem czy będzie w stanie przyciąć to równo bo jak coś mu nie wyjdzie to cała ścianka do wyrzucenia - kabina straci szczelność.

  8. #8

    Domyślnie

    Tafla szklana do prysznica musi być hartowana i nie da się jej przyciąć

    Zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/lustra-dr...ar,t127132.htm

  9. #9

    Domyślnie

    poszukaj wyrobów firmy Novellini.
    Ja mam od nich ścianki nałozone na płytki brodzik kwadratowy 80x80, gdzie jedna jest pełna (80cm) a drugiej jest kawałek (30cm), tyle tylko ze wtedy masz kabine półotwarta.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinG22
    Tafla szklana do prysznica musi być hartowana i nie da się jej przyciąć
    Też mi tak szklarz powiedział. Jak chciałem szkło na wymiar to najpierw przycinała a potem szła do hartowania.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja mam narożnikową 70. Fakt ze ciasno, ale wieksza nie weszła do łazienki w bloku - i tak trzeba było drzwi przesuwać.
    Natomiast da sie umyć w dwie osoby - przetestowane!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony